Piątek, 14 sierpień 2020, Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
20°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 59
Clouds
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clouds
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.08.2019, 11:33 | czytano: 5451

Powstaje atrakcyjne miejsce dla rowerzystów

Fot. Materiały prasowe

W rejonie mostu na ulicy Augustyna Suskiego w Szaflarach powstanie Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR).

Będzie ono jedna z atrakcji biegnącej tędy trasy rowerowej VeloDunajec. Inwestycja obejmuje budowę przeszklonej wiaty z ławeczkami i stołem, stojaków dla rowerów, stacjonarnego grilla, lampy hybrydowej, koszy na śmieci i tablicy informacyjnej z mapą turystyczną. Zadanie w całości finansowane jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Trasa VeloDunajec ma swój początek w Zakopanem. Na terenie gminy Szaflary prowadzi przez ul. Cieplice w Bańskiej Niżnej, ul. Augustyna Suskiego, ul. Zakopiańską i Kolejową w Szaflarach w kierunku Zaskala, gdzie łączy się ze Szlakiem Wokół Tatr. Mapa z przebiegiem trasy dostępna jest pod adresem: https://www.malopolska.pl/narowery/trasyrowerowe/mapy.

oprac. r/ UG Szaflary
najnowsze informacje
komentarze
rower06:44, 9 sierpnia 2019
Pomysł bardzo dobry, szkoda że wiele obiektów jest niszczonych tak jak na przykład punkty z narzędziami które chyba nie wytrzymały nawet rok.
bagins szajer13:57, 8 sierpnia 2019
oby tylko nie MORDOR
alik12:59, 8 sierpnia 2019
Może jej tak szybko NIE ZDEWASTUJĄ jak punkt napraw na ścieżce przy byłym kombinacie!!!!!!!!!!!!
Okey11:43, 8 sierpnia 2019
Ścieżka rowerowa ma wtedy rację bytu jak jest całkowicie odseparowana od drogi po której jeżdżą samochody.
Żadna jego zasługa23:23, 7 sierpnia 2019
A dla wójta za co to brawo. Za to że wyscigami kolarskimi blokuje gminę i nabija portfel w pensjonacie za podejmowanie kolarzy. No bo chyba nie za inwestycje wojewodzką. Jaka jego rola. Żadna. Czytajcie tekst.
rowerek21:52, 7 sierpnia 2019
Super i brawo, oby tak dalej! Tylko jadąc z dziećmi np. przez Szaflary trzeba się modlić, żeby jakiś miejscowy mistrz kierownicy, czy mafioso w sportowej furze - nie rozjechał nas na zakręcie! Policja powinna zrobić kilka razy pomiar prędkości na tych ulicach, może by uleczyło niektórych sprinterów, zanim dojdzie do tragedii, bo wtedy reklama też na całą Polskę.
Janosik14:16, 7 sierpnia 2019
Takie jazdy rowerem to strata czasu i energii.
Zamiast ścieżek rowerowych, lepiej by było wybudować maszynę posiadającą wielkie dynamo, które produkowałoby prąd dla gospodarstw domowych. To wielkie dynamo mogłoby być napędzane przez miłośników pedałowania. Technicznie da się to zrobić. Np 100 rowerów obok siebie z jedną długą ośką napędzającą dynamo.
Mogę zrobić projekt.
Gaga12:34, 7 sierpnia 2019
Ławeczki ok. ale moźe trzeba pomyśleć o toaletach gdzieś na trasie chociaź gdzieś na 15 a 20 km ścieźki rowerowej prowadzacej na Słowacje
Z Jabłonki12:02, 7 sierpnia 2019
A u nas w Jabłonce się rezygnuje z tras rowerowych, coś dziwnego nie prawda....
avivat11:39, 7 sierpnia 2019
Panie Wójcie. Po raz kolejny BRAWO! Inni niech się uczą.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij