Poniedziałek, 26 październik 2020, Imieniny: Ewarysta, Łucjana, Dymitriusza
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 27.36 km/h Wilgotność: 3
Clouds
11°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clear
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 99
Clouds
12°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 89
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.08.2019, 14:02 | czytano: 5455

Targi Cieśli otwarte (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

W Chochołowie rozpoczęły się III Międzynarodowe Targi Cieśli i I Targi Dekarzy. W południe odbyło się ich oficjalne otwarcie. Potrwają do niedzieli.

Zaproszonych gości, wystawców, sponsorów i widzów powitał prowadzący imprezę Andrzej Jakubiec Kubosek. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, które jest współorganizatorem imprezy, gminy Czarny Dunajec, Kościelisko, obecny był także Radosław Kwiecień, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

- Cieszę się, że ta impreza się tak rozwija. Pamiętam jak kilka lat temu z Józkiem Zborowskim rozmawialiśmy i chcieliśmy coś takiego stworzyć. Początki były trudne, przez pierwsze targi padało cały czas, ale jak dziś widać, jest taka potrzeba, bo jest coraz więcej wystawców, sprzętów i coraz ciekawsze rzeczy się tutaj dzieją. EW ubiegłym roku przewinęło się kilka tysięcy osób, co świadczy o ich dużym zainteresowaniu. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w organizację tych targów, dziękuję Józkowi, za zaangażowanie i organizację - mówił starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Józef Zborowski, którzy oficjalnie otworzył targi, podkreślił, że w naszym regionie ciesielstwem zajmuje się około 200 podmiotów. To właśnie z myślą o nich organizowane są chochołowskie targi. I właśnie im, firmom i cieślom, podziękował szczególnie za przybycie. - Ta impreza to wielka promocja regionu i tych zawodów, które się tu dzisiaj prezentują. Życzę wszystkiego dobrego na te trzy dni i mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku - dodał wójt Marcin Ratułowski.

Targi Cieśli i Dekarzy są wyjątkową okazją dla regionalnych firm działających w branży do zapoznania się z najnowszymi technologiami, narzędziami i wszystkim tym, co sprawia, że dom budowany metodą ciesielską, drewniany, w zakopiańskim stylu, może być w pełni nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie obiektem. Udział w targach potwierdziły firmy, które są liderami w branży. Na ekspozycji znajdzie się również wyposażenie do już istniejącego domu, które sprawi, że jego użytkowanie będzie tańsze, a jednocześnie przyjazne dla środowiska. Cieśle będą mogli zmierzyć się w corocznych zawodach robiąc węgły, a na wszystkich przybyłych, łącznie z paniami, czeka wiele atrakcji.

r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
baba ze wsi19:13, 11 sierpnia 2019
pod wyngieł kladzie się zdrowy twardy piniondz śrybny
Pola21:58, 10 sierpnia 2019
Zbrowski się pręży ale ja widze Romana
Snyggare byggare19:44, 9 sierpnia 2019
Panowie BHP przede wszystkim a przynajmniej pozory na takiej imprezie wypada robić.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij