Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Nowy Targ i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clear
28°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 53
Clear
28°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 28
Clouds
25°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.08.2019, 22:09 | czytano: 3519

Finał Targów Cieśli Chochołów 2019 (zdjęcia)

mat. prasowy

Nagrody wręczone, rózdzka i posiady już za nami, a zadowoleni wystawcy w drodze do domów. Trzeci dzień targów to tradycyjnie podsumowanie. Scena targowa zapełniła się cieślami rywalizującymi o miano Najlepszego Cieśli.

Atrakcyjne nagrody – piły Stihl oraz eletronarzędzia dostarczone przez firmę Hollbud powędrowały w ręce zwycięzców, którzy w sobotnich zawodach rywalizowali robiąc węgły na czas, ale także i z zachowaniem kątów i pionów. Nagrody odebrali też najlepsi mechoptycy.

Zwycięzcom nagrody wręczali przedstawiciele powiatu nowotarskiego na czele ze starostą Krzysztofem Faberem – współorganizatorem wydarzenia. Swoją obecnością zaszczyciła nas starosta powiatu kościerskiego Alicja Żurawska, która przy okazji targów podziękowała za wsparcie udzielone podczas likwidacji szkód po przejściu ubiegłorocznej trąby powietrznej.

Jak podkreślił Józef Zborowski - pomysłodawca i organizator targów rywalizacja cieśli stała na bardzo wysokim poziomie – w Chochołowie walczyła czołówka polskiego ciesielstwa. Mechoptycy w tym roku zaskoczyli nas nie tylko nowymi wzorami, ale i sprawnością wykonywania mszenia. Dopisali też wystawcy, którzy przybyli nawet z odległych krańców Polski, a rangę Targów Cieśli 2019 doceniła słoweńska firma produkująca jedne z najlepszych na świecie kotłów CO na paliwo stałe.

Trzecia edycja Międzynarodowych Targów Cieśli poszerzona o Targi Dekarzy cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Jak co roku na imprezie pojawili się nowi wystawcy, prezentując między innymi nowe technologie. - Targi z założenia mają służyć rozwojowi podhalańskiej przedsiębiorczości – mówi dyrektor targów Igor Kurkowski. - Bardzo nas cieszy fakt, iż po każdej edycji wydarzenia kilka z nowoczesnych maszyn zostaje na Podhalu. W tym roku do tych urządzeń dołączają m.in. dwie cenione w Polsce i na świecie frezarki produkowane przez Polską Grupę CNC – podkreśla.

Frekwencja wystawców i zwiedzających z roku na rok rośnie, a targi chochołowskie na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń, które wystawcy oceniają bardzo wysoko. Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia.

Sponsorami targów bezpośrednio nawiązujących do tradycyjnego budownictwa podhalańskiego są Bank Gospodarstwa Krajowego, Orlen Oil, Blachotrapez a głównym partnerem Grupa Tauron. Organizatorami byli Blach-Bud Józef Zborowski, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.

mat. pasowy, opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij