Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Nowy Targ i okolice
Snow
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Snow
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Snow
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 95
Snow
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 95
Snow
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Snow
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
15.08.2019, 12:27 | czytano: 5991

Pasterka Maryjna w Ludźmierzu (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

O północy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odprawiona została Pasterka Maryjna, inaugurująca uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Mszę św. odprawił ksiądz kard. Stanisław Dziwisz, w towarzystwie biskupa Jana Szkodonia i w koncelebrze kapłanów obchodzących srebrny jubileusz kapłaństwa. Ksiądz kardynał wygłosił też okolicznościową homilię.

Księdza kardynała, byłego Metropolitę Krakowskiego i osobistego sekretarza św. Jana Pawła II, powitali w Ludźmierzu przedstawiciele parafii i lokalnej społeczności.

We mszy św. uczestniczyły rzesze wiernych. Wielu z nich, z okazji święta Matki Boskiej Zielnej, przyniosło ze sobą bukiety z pierwocin zbóż, ziół i kwiatów.

- Jestem pod wrażeniem ilości ludzi i atmosfery modlitwy. Bóg zapłać wszystkim - powiedział na koniec kardynał Dziwisz.

Dziś przed południem w sanktuarium odprawiona została msza św. odpustowa, której z kolei przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
oli14:31, 16 sierpnia 2019
Myślę,że górale podtrzymali na duchu naszego metropolitę arcybiskupa M.Jędraszewskiego,bo nawet swoi go opuścili i nie poparli,chociaż bronił wiary katolickiej też w ich imieniu.Ale po co się mieli narażać,lepiej żyć w zgodzie z kolorowymi.
Mombasa Asad14:35, 15 sierpnia 2019
Panie Kardynale: nie liczy się ilość a jakość!
piotrek12:57, 15 sierpnia 2019
a stanisław to jest chyba na emeryturze , a jednak rwie się do roboty ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij