Sobota, 31 październik 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Mist
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.08.2019, 14:45 | czytano: 2091

Trwają V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki

zdj. Podhale24

Dziś odbywa się druga odsłona tradycyjnych Rogoźnickich Dni Sportu i Rozrywki. Przed tygodniem impreza przebiegała pod znakiem zawodów konnych. Ta niedziela poświęcona jest przede wszystkim uroczystościom dożynkowym.

Uczestnicy obchodów spotkali się w kościele parafialnym w Rogoźniku na Dożynkowej Mszy Świętej, podczas której dziękowano Bogu za zebrane w tym roku plony. Wyrazem tego podziękowania były złożone na ołtarzu wieńce dożynkowe wykonane przez mieszkańców Rogoźnika i Starego Bystrego.


Potem delegacje z wieńcami przyjechały z góralską muzyką w przystrojonych dorożkach konnych.Góralską oprawę muzyczną Mszy Świętej dożynkowej przygotowała w tym roku kapela „Jawor" z Rogoźnika wraz ze Związkiem Podhalan oddział Stare Bystre.

Po mszy, na stadionie sportowym rozpoczęła się dalsza część programu. W tym - ligowy mecz piłki nożnej z udziałem drużyna „SKAŁKA” Rogoźnik / Stare Bystre, koncert zespołu AHAJU FUSION BOLIWIA z Boliwi, zespołu regionalnego GÓRALSKA BRAĆ z Łopusznej i zespołu TURNIE ze Starego Bystrego. O godzinie 18.00 - wystąpi zespół Milano.

Przygotowano również wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. 
Nie zabraknie dmuchanych zamków, trampolin oraz stoiska z zabawkami.


Przez cały czas trwania imprezy trwać będzie loteria z której dochód w całości zostanie przeznaczony na cele społeczne miejscowości Rogoźnik. 
Nagrodą główną w loterii fantowej przed tygodniem był prawdziwy koń ufundowany przez właściciela stadniny Koni „Dworna” Jasia Bobka, natomiast dziś (18 sierpnia) główną nagrodą będzie świnia ufundowana przez firmę „Biela”. 
Podczas całej imprezy nie zabraknie grilla, tradycyjnego góralskiego jedzenia, do tego napoje chmielowe i dobrze zaopatrzony bufet.

Wieczorem wystąpi zespół Góral Power oraz DJ STACHU. Zabawa pod gwiazdami rozpocznie się o godz.20.00 i potrwa do późnych godzin nocnych. O godz.21.30 przewidziano pokaz fajerwerków.

Na V Rogoźnickie Dni Sportu i Rozrywki zaprasza Sołtys, Rada Sołecka Wsi Rogoźnik oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rogoźnik przy udziale Stadniny Koni „Dworna" w Rogoźniku, sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Stare Bystre. 
Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Kozłowski – Marszałek województwa małopolskiego, Krzysztof Faber – Starosta nowotarski oraz Jan Smarduch – Wójt Gminy Nowy Targ.

opr.s/
zobacz także
najnowsze informacje
komentarze
kalkulator14:29, 19 sierpnia 2019
heh - gdyby taką rogoźnicką loterię zorganizować na nowotarskim jarmarku podhalańskim a obniżyć ceny za dzierżawę miejsc pod chociażby dmuchańce i inne atrakcje dla dzieci (ceny z kosmosu !!!), to by było coś, a radochy byłoby co nie miara. Druga nagroda w loterii - żywa koza na sznurku, Pierwsza nagroda - żywa świnia lub zamiennie mięso i wędliny
STAŚ17:42, 18 sierpnia 2019
Dziwne, dlaczego impreza w Nowym Targu i za ścianą w Rogożniku, w tym samym czasie ?!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij