Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Zakopane i okolice
Clouds
25°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
26°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Clouds
27°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 51
Clouds
26°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 64
Clouds
24°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 53
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
24.08.2019, 11:03 | czytano: 6617

Grotołazi proszą, by nie zaprzestawać poszukiwań w Jaskini Wielkiej Śnieżnej. TOPR - odpowiada

zdj. Piotr Korczak

Grotołazi z sekcji Grotołazów Wrocław krytycznie odnieśli się do decyzji ratowników TOPR o zakończeniu akcji ratunkowej. Ich zdaniem znalezienie jednego ciała i podejrzenie, że obok znajduje się drugie - to odebranie wszelkiej nadziei na znalezienie ich kolegi. Chcą zabiegać o interwencję premiera w tej sprawie.

Grotołazi apelują w imieniu rodzin poszukiwanych kolegów, by akcji nie wstrzymywano.

Ratownicy TOPR skomentowali to tak:
"Informujemy, że na podstawie analizy dokumentacji fotograficznej sporządzonej podczas działań ratowniczych mamy pełne podstawy stwierdzić, że obok widocznego jednoznacznie ciała grotołaza w niebieskim kombinezonie zidentyfikowaliśmy fragment czerwonego materiału, który z dużą dozą prawdopodobieństwa może być częścią kombinezonu drugiego z poszukiwanych. Do tych informacji zostaną dostosowane nasze działania zmierzające do próby wydobycia ciał grotołazów. W tej chwili najważniejsze jest bezpieczeństwo ratowników. W kolejnych dniach będziemy informować o postępach w działaniach.”

opr. s/
najnowsze informacje
komentarze
psp20:59, 26 sierpnia 2019
Łatwo komentować siedząc przed komputerem...Ludzie nie wyobrażacie sobie w jakich warunkach pracują Ratownicy!!! Ci co poszli, zdawali sobie sprawę gdzie idą, olali bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek! I za to winą obarczacie TOPR-owców? Narażają życie, a wy zamiast im dziękować obwiniacie ich i mieszacie z błotem!!! Panowie z sekcji Grotołazów Wrocław najpierw nauczcie się zasad bezpieczeństwa, nabierzcie pokory i rozumu, i wtedy dopiero w góry! A tak na marginesie, jeżeli potrafiliście lepiej to dlaczego wzywaliście TOPR? Wiecie co oznacza skrót TOPR? Tatrzańskie OCHOTNICZE Pogotowie Ratunkowe- ludzie ryzykują życie, zdrowie i poświęcają swój czas dla bezmyślnych...a mogli by w tym czasie siedzieć przed kompem i głupio komentować ...
TwardyGóral22:21, 24 sierpnia 2019
Z relacji jasno wynika że nikt nie sprawdził czynności życiowych odnalezionych ludzi. Do d...
zeb17:58, 24 sierpnia 2019
baciok@ i inne podobne osoby,a czytać potraficie? Jak tak to znajdziesz tekst gdzie naczelnik TOPR dziękuje grotołazom za pomoc, pokazanie ostatniego miejsca kontaktu jak i udział w pierwszych godzinach akcji ratunkowej nim opadli z sił. Typowe dla małych ludzi oczerniać innych nie wiedząc wszystkiego.
waldek17:30, 24 sierpnia 2019
Ten kto dał zezwolenie na wejście do tej jaskini niech sam ich ratuje......razem z resztą tych grotołazów
Wiedza to potęga.16:36, 24 sierpnia 2019
Gdybyście uważniej śledzili wiadomości wiedzielibyście, że grotołazi wystąpili do TOPRu o pozwolenie na dalszą akcje, a TOPR odmówił. Tyle w temacie
rajo16:23, 24 sierpnia 2019
Topr nie zgadza się na inne ekipy, które chcą, chcaiły ratować poszukiwanych.
Tak wie,ć większość komentarzy jest nietrafiona.
Oczywiście ma rację.
abc14:04, 24 sierpnia 2019
kto wam się kazał pchać do jaskini?
teraz każdy "mądry"!!!
baciok@14:04, 24 sierpnia 2019
Panowie grotołazi czemu nie zostaliście i nie pomagacie TOPRowi
Obserwator13:42, 24 sierpnia 2019
Jestem oburzona postawa grotołazów, może sami ruszyli by d... i poszli po kolegów? TOPR ratuje żywych . Państwo nie dało ani grosza więcej na pomoc i wsparcie dla TOPR
Jasiek z Gór12:19, 24 sierpnia 2019
A Ja się krytycznie odnoszę do decyzji grotołazów którzy to zostawili kolegów i siedząc sobie w Wrocławiu domagają się akcji ratowniczej a sami nic nie robią.
nie ślepy11:19, 24 sierpnia 2019
A może ci "grotołazi" sami ruszą swoje d..y i zaczną szukać kolegi! Najlepiej czyjeś życie narażać, jak się narobi dziadostwa!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij