Czwartek, 28 maj 2020, Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Szczawnica i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 54
Clouds
14°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 54
Clouds
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 54
Rain
17°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 54
Clouds
15°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 54
Clouds
15°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 54
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.08.2019, 21:16 | czytano: 5867

Ratownicy dotarli do ciała drugiego grotołaza

zdj. Piotr Korczak

TATRY. Ratownicy potwierdzili swoje wcześniejsze ustalenia - w Jaskini Wielkiej Śnieżnej zginęli obaj grotołazi.

Ciało pierwszego odnaleziono 8 dni temu. Jak mówił naczelnik TOPR Jan Krzysztof - "bez żadnych wątpliwości, można potwierdzić zgon".

Ratownicy zmienili akcję ratunkową w działania mające na celu przetransportowania zwłok z jaskini na powierzchnię. Wywołało to protesty wśród niektórych grotołazów. Wystosowali oni apel do ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia, by nadal prowadzona była akcja poszukiwawcza. Jan Krzysztof odpowiadał, że "na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo ratowników". Ale zapowiedział, że ciała zostaną wydobyte.

Dziś TOPR-owcy dotarli do drugiego ciała uwięzionego w korytarzu. "Ciała bez oznak życia znajdują się koło siebie w miejscu wcześniej określonym przez nas jako najbardziej prawdopodobne" - informują ratownicy.

s, pk/
najnowsze informacje
komentarze
seniorka11:42, 31 sierpnia 2019
Gratuluję i podziwiam.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij