Czwartek, 16 lipiec 2020, Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clouds
12°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.08.2019, 14:24 | czytano: 7739

Gwizdy, przekrzykiwania, powiewające flagi - trwa manifestacja w Rabce-Zdroju

Fot. Robert Miśkowiec

Na placu koło pomnika św. Mikołaja trwa pikieta w obronie gejów, lesbijek, osób transpłciowych i biseksualistów oraz kontrmanifestacja środowisk patriotycznych i narodowościowych. Jedna i druga strona manifestuje swoje poglądy przekrzykując się i głośno skandując swoje hasła.

Koło dworca kolejowego trwa w tej chwili bitwa na hasła. Z jednej strony placu, którzy przedzielił kordon kilkudziesięciu policjantów, słychać hasła "Zakaz pedałowania", "Tu jest Polska nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera", "Gender to AIDS rozumu", "Zboczeńcy", "Dziś homoseksualizm - jutro pedofilia", a z drugiej "Najwięcej pedofilii jest w Kościele Katolickim", "Domagamy się Polski, w której każdy może kochać kogo chce", "Miłość, wolność, demokracja" i "Katolicy po dobrej stronie tęczy".

Obrońców tradycyjnych wartości jest 3-4-krotnie więcej niż zwolenników ideologii LGBT.Policja i Straż Miejska zaapelowała do organizatorów obu pikiet o ich pokojowy przebieg. Obecnie, oprócz głośnych krzyków i gwizdów, nie dochodzi do żadnych incydentów. Policja pilnuje, aby obie grupy nie miały ze sobą bezpośredniego kontaktu.

Pikiety mają zabarwienie polityczne. Po jednej stronie są i zabierają głos przedstawiciele partii Konfederacja Wolność i Niepodległość, a po drugiej - partii Razem.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Fearless Wretch15:36, 2 września 2019
@Nadzieja
"Spokojnie, kiedya najdejda dobre czasy, trzeba tylko cierpliwości." Te same słowa skierujesz do pedofilów/zoofilów/nekrofilów? Oni też "tylko pragną wolności i miłości", jak również "tolerancji" i "postępu". Nie tylko pragną - oni nawet publicznie manifestują, zeby uznać ich "prawa", na ulicach Amsterdamu i Hamburga
Karo15:12, 2 września 2019
W Rabce mamy prawie 13tys osób. Glosowanie na grupce to żadne referendum Proszę Panią. A w dodatku wypowiedziało się tylko 260 osób. Ale niezależnie od głosowania na grupce - co nie ma żadnego znaczenia w życiu poza internetem, konstytucja daje obywatelom Polski do manifestowania swoich poglądów. Czy się Pani to podoba czy nie
do fan politycznej propagandy10:01, 2 września 2019
W Dani to rolnicy wpadli na ten pomysł i dorabiają sobie w taki sposób. SEX farmy to te twoje domy publiczne. W obronie zwierząt alarm podnieśli wyłącznie ekolodzy i organizacje działające w obronie praw zwierząt. Twojego ubolewania nad zwierzakami też nie słyszę. Ciekawe dlaczego?
rabczanka20:14, 1 września 2019
Rabczańska grupa na fejsie zrobiła ankietę - w Rabce nie chcą takich marszy.Przeciw było ponad 240 osób a za 19( większość nie z Rabki) Jeżeli są tutaj geje czy lesbijki to żyją spokojnie i nie wychodzą na ulice. Żadna krzywda im się nie dzieje , nie są prześladowani , nie obrażają katolików, po prostu żyją w naszym społeczeństwie . Ci co przyjechali na marsz mieli za to zapłacone!
Widz12:28, 1 września 2019
@ Jaga BRAWO! Kolejna osoba potwierdza, że po stronie tych wyznawców dewiacji (lgbt) nie było nikogo z Rabki. Natomiast po stronie przeciwnej było b.dużo osób z Rabki w różnym przedziale wiekowym, którzy aktywnie pomagali Narodowcom. BRAWO NARODOWCY!
Jaga00:48, 1 września 2019
Jeżdżąca po POLSCE ekipa pseudo obrońców LGBT zawitała do Rabki !! Gonić to sorosowe plemię.... bo nic dobrego n ie wróżą . Też jestem z Rabki i jakoś żadnej znajomej twarzy tu nie widzę ! wszystko przyjezdne !! Zadymiarze ! Brawo Narodowcy !!!
Caro00:05, 1 września 2019
Byłam po stronie LGBT, jestem z Rabki. Urodziłam się w Rabce i tu mieszkam. To że nikogo z nas nie kojarzysz to nie znaczy że jesteśmy przyjezdni. Wiem że Rabka to mała miejscowość ale nie aż tak że każdy każdego zna. Ja panów narodowców też nie kojarzę.
Widz23:12, 31 sierpnia 2019
@ Nadzieja. Hahahaaaaaaaa. Sama to wymyśliłaś, czy pomogła "brukselka", a może "sorosik" polał sosikiem, albo też szatan zamącił i przejął zdrowe komórki. Oficjalnie podają w necie, że różne sekty powiązane są z lgbt. To mówi samo za siebie. To tyle w temacie! Róbta, co chceta, w swoim gronie i swoim zacisznym miejscu, nie skomlcie na ulicy o nowych! Swoje dewiacje, powiązane z sektami zachowajcie dla siebie!
Widz22:56, 31 sierpnia 2019
@ Robert. Jestem z Rabki, od urodzenia. Wszystkie osoby, po stronie lgbt, to osoby z poza Rabki - przyjezdne. z innych miast (m.in. Kraków). Było ich ok. 20 osób.
Widz22:51, 31 sierpnia 2019
@Anna Jak można tak *** kłamać, ale to norma u takich jak wy, z lgbt. Po waszej str. nie było nikogo z Rabki. Była was garstka, ok.20 osób i nikogo z Rabki. Dość tego zakłamania!
hahaha19:55, 31 sierpnia 2019
Nadzieja... Biedroniowi też tak wierzyłeś?
Gaz benzyna normalna rodzina19:19, 31 sierpnia 2019
Żałuję, że nie przyjechałem i nie dołączyłem do grupy LGBT z plakatem LPG. Przynajmniej miałbym fajne zdjęcia :(

Ogółem śmieszna manifestacja.
zetel17:38, 31 sierpnia 2019
Też sobie wybrali metropolie .Jedni i drudzy siebie nawzajem warci ,z podobnym celem . Jutro znowu proboszcz na kazaniu będzie ględził o zboczeniach kolorowych bo czarnych nie ma i wszystkie portale się o tym rozpiszą .Wielkie WYDARZENIE . Dziesięciu kolorowych odmieńców w towarzystwie czterdziestu czarnych odmieńców przeszło przez park .Pilnowało wszystkiego stu niebieskich policjantów i tylko ich mi szkoda bo to była sobota .
tyle w temacie17:33, 31 sierpnia 2019
Gen homoseksualizmu nie istnieje, zaś skłonności homoseksualne są uwarunkowane przede wszystkim wpływami środowiska i kultury przy niespełna jednoprocentowym udziale genetyki wynika z badań naukowych przeprowadzonych przez zespół amerykańskich ekspertów z Broad Massachusetts Institute of Technology. Opublikował je prestiżowy magazyn naukowy "Science".Badania wspomagali naukowcy z Uniwersytetu Harvarda oraz Włoch Andrea Ganna. Okazało się, że homoseksualizm nie jest wrodzony, zaś skłonności homoseksualne są związane z wpływami środowiska i kultury. Z badań wynika, że na podstawie indywidualnych wariantów genetycznych nie można przewidywać, czy ktoś będzie angażował się w relacje seksualne z osobami tej samej płci. Z brytyjskiego banku danych genetycznych UK Biobank oraz powiązanego z koncernem Google serwisu 23andMe zaczerpnięto informacje o 478 tys osób.

Poprzednie badania sugerowały obecność silnych sygnałów genetycznych, które mogłyby uczynić przewidywalnymi postawy seksualne, przy czym jeden z najbardziej znanych takich sygnałów wskazywał na chromosom X, ale w naszych badaniach z próbką sto razy silniejszą, pokazaliśmy, że tak nie jest - wyjaśnił prof. Ganna w rozmowie z włoską agencją prasową ANSA
Xzv17:26, 31 sierpnia 2019
Nie widze niczego złego w uczestnikach marszu. Młodzi ludzie, przyjaciele, koledzy i kolezanki. Wszyscy jesteśmy ludźmi. Nie ma co porównywać się z innymi krajami, polska jest w tyle za wszystkimi z 200lat, w gospodarce, polityce, architekturze, infrastrukturze. Polacy sa jednym z krajów gdzie wszyscy mówią o nienawiści, wszyscy wiemy z doswiadczenia ze dziekolwiek wyjedziemy za granicę to ludzie usmiechnieci pomocni. Tutaj tego nie zaznacie, ani szacunku ani niczego dobrego.
Mombasa Asad17:25, 31 sierpnia 2019
Jak już tam są to niech chociaż powyrywają trawę z kostki, ot, czyn społeczny.
Nadzieja17:20, 31 sierpnia 2019
Uczestnicy marszu lgbt nie maja obraźliwych haseł, natomiast "katolicy"sama nienawiść, obrażanie i wulgaryzmy. Świadczy to o waszym poziomie człowieczeństwa. Karma wraca.

Spokojnie, kiedya najdejda dobre czasy, trzeba tylko cierpliwości. Kiedyś było niewolnictwo, kobiety nie mogły glosować, wiara w czarownice.. spokojnie. Cierpliwości, jestem z wami calym sercem. Dobro wraca.
????17:04, 31 sierpnia 2019
A oni durni myślą, że od takiego nachalnego narzucania się będzie większa tolerancja?
jasiek16:50, 31 sierpnia 2019
Protestować każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej.
Śmieszą mnie te wszystkie manifestacje i kontrmanifestacje,
Anna16:12, 31 sierpnia 2019
Robert: część uczestników po stronie LGBT to młodzież z Rabki, nikt ich znikąd nie zwoził, sami chcieli.
fan politycznej propagandy15:29, 31 sierpnia 2019
nowoczesność w Dani doszła do takiego poziomu, że powstały domy publiczne ze zwierzętami.

idziemy w dobrym kierunku europo...

dramat ku**a!!!
Mądry15:09, 31 sierpnia 2019
Niektóre kobiety na marszu lgbt nawet ładne . Szkoda że są chore na tą przykra przypadłość . Ale może jeszcze się wyleczą . Znam takich co porzucili gejostwo
Jan15:06, 31 sierpnia 2019
PO nawet tutaj musi wysyłać swe bojówki ?
Robert15:04, 31 sierpnia 2019
Nie jestem z Rabki. Czy mieszkańcy tego miasta moga tu napisać czy znają osoby które przyszły na protest lgbt? Czy też są to osoby przywiezione tutaj z innych regionów Polski i z zagranicy tak jak to się robi na innych tego typu manifestacjach .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij