Poniedziałek, 01 czerwiec 2020, Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Clouds
14°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Clouds
17°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Clouds
18°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 48
Rain
16°
Wiatr: 20.916 km/h Wilgotność: 74
Clouds
16°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 48
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.08.2019, 16:16 | czytano: 6436

TOPR rozpoczął transport ciał grotołazów

Fot. www.topr.pl

W Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach rozpoczęła się akcja transportu ciał dwóch grotołazów, którzy zginęli tam ponad dwa tygodnie temu, odcięci od powrotu przez wodę, która zalała korytarz.

- Ukończona pierwszy etap transportu z z poszerzanego odcinka do Białej Wody, utrudniony ciasnotą - informuje ratownik TOPR Marcin Józefowicz. - Przy grotołazach znaleziono materiały wybuchowe niewiadomego pochodzenia, których to istnienie było już przez wcześniej brane pod uwagę przy ocenie ryzyka od początku trwania akcji. Dzisiejsza akcja to zabezpieczenie terenu przed planowanym dalszym transportem.

Wczoraj ratownicy potwierdzili, że dotarli do ciała drugiego grotołaza. Na pierwsze natknęli się osiem dni wcześniej. Przypomnijmy, iż w połowie sierpnia do jaskini położonej w Tatrach Zachodnich w rejonie Doliny Małej Łąki weszła szóstka grotołazów. Czworo wyszło na powierzchnię, a dwoje utknęło w tzw. Przemkowych Partiach. Było to w sobotę 17 sierpnia. Wąski korytarz zalała woda i odcięła im drogę powrotną. Gdy po kilku dobach dotarli do nich ratownicy TOPR, grotołazi już nie żyli.

r/
najnowsze informacje
komentarze
MaciekW16:55, 2 września 2019
Co to za niezwykłość ??? Mam wielki szacunek dla pasjonatów wszelakiej maści , ale w tym przypadku uważam ich za ludzi pozbawionych wyobrażni.
natura17:32, 31 sierpnia 2019
Grotołazi,niezwyklli ludzie,z PRAWDZIWĄ pasją(se tam będziemy chodzić po wierzchołkach gór,latać pływać każdy może).Szkoda że z pod ziemi pod ziemie wracacie.Wielki,wielki SZACUN, ukłony dla ratowników.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij