Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Zakopane i okolice
Clouds
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
26°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clouds
27°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Clear
28°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 53
Clear
28°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 28
Clouds
25°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.08.2019, 17:35 | czytano: 10538

Zakończyły się manifestacje w Rabce-Zdroju. Miłość, wolność, demokracja kontra Bóg, Honor, Ojczyzna (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

Godzinę trwały manifestacje zwolenników i przeciwników LGBT w Rabce-Zdroju. Przez większość czasu pikietujący, którzy spotkali się na placu św. Mikołaja, przekrzykiwali się poglądami i hasłami, gwizdali, śpiewali i obrzucali obelgami. Do incydentów nie doszło.

Bezpieczeństwa podczas obu pikiet skutecznie strzegła policja. Funkcjonariuszy było prawie tylu, ilu pikietujących. Podzielili oni plac na dwa obszary, które szczelnie odgrodził kordon funkcjonariuszy, izolując od siebie jednych i drugich manifestantów.

Przeciwników LGBT i obrońców tradycyjnych wartości było co najmniej dwa razy więcej, niż tych drugich. Dużą część stanowili przedstawiciele ONR Podhale i organizacji Małopolscy Patrioci. Byli też reprezentanci partii Konfederacja. Po stronie obrońców godności gejów, lesbijek, osób transpłciowych i biseksualistów, stanęło ok. 30 osób, w tym członkowie partii Razem.

Pierwsi domagali się poszanowania dla tradycyjnych polskich i katolickich wartości, drudzy - tolerancji i szacunku dla inności i odmienności seksualnej.

Manifestacje trwały godzinę. Oprócz pokojowych haseł, pojawiły się wyzwiska. Jedni skandowali "Zboczeńcy" i "Sodomici", drudzy "Faszyści" i "Naziści".

Po godzinnej pikiecie, przemówieniach, okrzykach i głośnych gwizdach, uczestnicy obu manifestacji rozeszli się pod okiem policji, która oceniła zgromadzenie, jako spokojne.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
do Artur18:51, 2 września 2019
Co to znaczy niepokalane serce ? W jaki sposób serce kogokolwiek może być skalane. Proszę o wyjaśnienie w kilku słowach.
Fearless Wretch15:22, 2 września 2019
Ojoj, Latający Cyrk George'a Sorosa nie zabłysnął liczebnością ekipy. Trzeba było zatrudnić na zleceniówce support w postaci Partii (Nie Tym) Razem, żeby tęczowym rzygiem splamić honor Rabki.
Zboczeńców boli, że u nas wciąż króluje normalność, ale spokojna głowa - jedźcie do Wawy, tam będziecie mogli kąpać się w "GW-nie" po szyje.
PAL11:55, 2 września 2019
Cud?
Jaki cud zgodnie z marksistowską nauką w związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż u par hetero
Artur10:20, 2 września 2019
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus.
Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę.
Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać ? mówi Matka Najświętsza ? obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
czyżby?09:03, 2 września 2019
Normalny...ale co? Że do niedawna homoseksualizm uznawany był przez światową organizację zdrowia za chorobę i tylko banda lewackich oszołomów którzy nie mieli nic wspólnego z medycyną zadecydowała o tym żeby wykreślić homoseksualizm z listy chorób? Czy może masz na myśli najnowszą publikacje naukową która udowadnia że coś takiego jak gen homoseksualizmu czyli tak broniony przez was lewaków homoseksualizm wrodzony nie istnieje?
takitam.22:21, 1 września 2019
a gdyby tak po cichu, w zaciszu domowej alkowy kto chce i z kim chce, bez demonstrowania swoich preferencji seksualnych publicznie, czyz nie piekniejszy bylby swiat? jestem chlopczykiem i bardziej niz chlopcy podobaja mi sie dziewczynki, ale nic nie mam do chlopcow, ktorym podobaja sie chlopcy i dziewczynkom, ktorym podobaja sie dziewczynki. poprostu zacznijmy sie szanowac wzajemnie, a nie obrzucajmy sie bluzgami...
no cóż20:33, 1 września 2019
Rufio, dlaczego jesteś takim nietolerancyjnym faszystą? Dlaczego nie tolerujesz wyglądu innych i stereotypowo narzucasz co rzekomo chcieli zrobić? Dlaczego jesteś takim heterofobem? Idź bądź faszystą gdzie indziej...
Rufio17:23, 1 września 2019
Z jednej strony kilkanaście młodych dziewczyn i dwóch chłopaków wyglądających na nastolatków, z drugiej dwa razy wiecej rosłych facetów wyglądających jakby zaraz chcieli kogoś pobic... Ciekawa dysproporcja. Ci panowie musieli strasznie sie bac, skoro przyszli taka gromadą i poza skandowanymi obelgami nie mieli nic wiecej do powiedzenia. Żałosne wrażenie...
Normalny16:52, 1 września 2019
Większość komentarzy jest na takim poziomie, że lepiej ich nie czytać. Weźcie lepiej dobra książkę a jak tak bardzo chcecie być znawcami tematu LGBT, to najlepiej publikacje naukową na temat homoseksualizmu. Oglądajcie mniej pornoli a umysł będzie jaśniejszy. Dobrego dnia. Ps , świat zawsze był i będzie kolorowy, tylko konserwy są czarno- białe.
CHO DZI O OO16:00, 1 września 2019
Taki nastrój mam fatalny
Możem jest ASEKSUALNY ?
Drażni mnie manifestacja
Kiedy nie wiem czyja racja
Czy to pisząc dobrze robięm
Gender jestem czy homofobem ???

Na Świętego Mikołaja
Pikietowcy robią jaja
LGBT się zebrało !!!
i o sobie plotkowało :
Ze L nie lubi pałeczki \
Że G poszukuje dziureczki
Że B tu nie przebiera !!
A T się po babsku ubiera
Że T chce do OO jak L !!
A B chce do OO dowolnej
G zaś się publicznie-=
Publikuje
I 500 plus
Im brakuje.

Ej ludziska czyście głupie
Miejcie wszystko, wszystkich gdzieś
Bo i tak z tego nie będzie chleba
KOBIETY I MĘŻCZYZNY I NIEBA
DO TEGO TRZEBA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
ed12:09, 1 września 2019
@Borg
Rozbawiłeś mnie swoja głupotą i nieznajomością tematu
@Borg12:07, 1 września 2019
To jeszcze zacznij przebierz się za psa i biegaj nago, na czworakach po ulicy i krzycz, że jesteś psem, czyli jedną z 49 płci LGBT+
:)
Ty człowieku wiesz o co w tym wszystkim chodzi? Chyba nie :)
Snufkin11:45, 1 września 2019
Jedni i drudzy niczym się od siebie nie różnią. Pustogłowia owładnięte ideologiami.
feliks09:58, 1 września 2019
Czy na zdjęciu nr 38 i 47 jest Pani z Gronkowa?
oko09:56, 1 września 2019
@Wyrocznia
BRAWO DLA WYROCZNIA !!!
Bardzo trafne podsumowanie komentarzy obrońców ideologii LGBT+
@Piotr09:51, 1 września 2019
CYTAT "
A wy baranki boże, przeciwnicy tolerencji i akceptacji ludzi o innej orientacji seksualnej, w kosciele katolickim macie mnustwo homoseksualistow ich akceptujecie? ????."
mnóstwo pisze się przez "ó" kreskowane :)

A tak na marginesie;
Nie kumasz o co w tym wszystkim chodzi !! - i to jest przykre
Ziomek09:40, 1 września 2019
Prowokacja my tu się nie damy
M07:06, 1 września 2019
Niech każdy robi co chce Boga nie miesza do tego niech sobie będą gejami czy czym tam chcą po co odrazu się afiszowć co chcą pokazać głupotę i nic więcej
...05:42, 1 września 2019
Zdj na ktorym widze kobietę w ciąży popierająca to "cos" musze przyznac ze zal mi Pania.... Az przykro sie patrzy...
Borg01:55, 1 września 2019
Byłem. Widziałem. Zdecydowałem. Na początku obserwowałem z ciekawości co też obie strony wymyślą. A potem było już tylko gorzej. Szczególnie po "części oficjalnej". Przeraziło mnie to, i zmusiło do odpowiedzenia sobie jakiej chce Polski. Odpowiedź sama mnie zadziwiła. I od dziś stanowczo mówię NIE bucie, zastraszaniu, chamstwu, głupocie, złu w czystej postaci. Od dziś jestem tęczowy. Z przyzwoitości.
Summitttt23:52, 31 sierpnia 2019
Nie wiedzialem że Pan z Summitu lubi facetów... Smutne..
Pisowiec22:32, 31 sierpnia 2019
Ale jest tytuł artykułu. Przecież nikt z nich nie jest przeciwko Bogu, ani wyznawcom. Redakcjo, moderatorze, (sito polityczne) proszę o rozsądek!
Przecież nie piszecie artykuły dla matolstwa.
AHN22:21, 31 sierpnia 2019
Trole kontra wróżki. Jakby poważniejszych problemów nie było...
Wyrocznia22:18, 31 sierpnia 2019
Czytając komentarze, nie tylko tu, ale i na różnych portalach, dochodzę do wniosku, że spora ilość Polaków nadaje się tylko do siedzenia przed telewizorem, chodzeniu do pracy i oddawaniu haraczu rządzącym. Zero ludzkich odruchów buntu i walki o swoje wartości. Jak bydło bez sprzeciwu prowadzone na rzeź. Jak ktoś traci czas i pieniądze żeby bronić przyszłości tych ludzi i ich dzieci, to zostaje przez nich wyśmiewany. Przyjdzie czas kiedy natura upomni się o swoje prawa i przetrwanie gatunku ludzkiego, a dla tych co teraz plują na obrońców tradycyjnych wartości spotkanie z tą siłą będzie bardzo bolesne. Ziemia przesiąknie krwią, tylko dlatego, że dziś nie robicie nic by do tego w przyszłości nie doszło. Inteligentni ludzie z historii wyciągają właściwe wnioski, głupców historia niczego nie uczy. Niestety głupców zawsze jest więcej.
Piotr22:09, 31 sierpnia 2019
A wy baranki boże, przeciwnicy tolerencji i akceptacji ludzi o innej orientacji seksualnej, w kosciele katolickim macie mnustwo homoseksualistow ich akceptujecie? ????.
Anna22:01, 31 sierpnia 2019
Do "Cud?": Czy przyszło Ci do głowy, że po stronie LGBT są też ludzie hetero, którzy po prostu chcą pokazać, że ich wspierają?
piotr21:53, 31 sierpnia 2019
Ostatnie zdjęcie wszystko mówi, nic dodać nic ująć.
Sternik21:00, 31 sierpnia 2019
A ja znam i wspomnianą niżej Magdę i Leszka i Natalię i to są akurat, mimo różnic, wszystko osoby które dobrze zapisały się w mojej pamięci. Myślę, że tworzenie takich podziałów i problemów w miejscu gdzie każdy zna każdego wskazuję, że szczęśliwie nie ma tych prawdziwych stąd to wszytko cieszy, baczmy jednak jako rabczanie, bo np. osoby które przytaczam znam, ale kandydatów partii wszelakich podpiętych pod ten ewent i wysuniętych na czoło już nie - nie dajmy się sterować i wciągać w szaleństwo...
Ida20:38, 31 sierpnia 2019
ostatnia fotka i nie ma co więcej pisać, dobranoc.
jolka20:35, 31 sierpnia 2019
bez sensu...ta parada..widać , że niektórym się nudzi
jasiek20:31, 31 sierpnia 2019
Do nick Bolek
Mikolaj był za a nawet przeciw.
Na zdjęciach widzę Panów w genderowych kolorowych szortach.
Prawdziwi mężczyźni takich nie noszą.
Pobawili się , sobota szybko upłynęła.
Cud?20:26, 31 sierpnia 2019
Widzę na zdjęciu wśród tych "homo" jedną w stanie błogosławionym, to co jest grane?
przeciwnik LTE32GB19:56, 31 sierpnia 2019
kilkunastu, może 17. W jednym momencie 22 z tymi, co szli na dworzec.
To około 15 a nie około 30.
Benio19:35, 31 sierpnia 2019
Policja pewnie jutro poda dane, dotyczące ilości uczestników. Przy tak "dużej" manifestacji trudno się będzie doliczyć tych z jednej, jak i drugiej strony, bo jak widać na zdjęciach - ludzi tłum :)))
Ewa19:02, 31 sierpnia 2019
Jaki piękny "korytarz życia"policja utworzyła. W walce na krzyki i wyzwiska kto wygrał - większość kobieca (LGBT) czy męska (ONR i MP)?
wizard18:38, 31 sierpnia 2019
po obu stronach krzywe zakłamane twarze :(
nikomu nie dogodzi z totalnej18:27, 31 sierpnia 2019
zagonić towarzystwo do roboty fizycznej , drogi odbudowywać , itd..
prawda18:24, 31 sierpnia 2019
Ukradli dzieciom flagę i jeszcze mieli czelność manifestować w ich mieście.
bo18:24, 31 sierpnia 2019
Honor św.Mikołaja obronili chłopaki,brawo.A oni stoją zepchnięci przy jakiejś budzie i drą japy ,mogli zabrać jeszcze wojewodę,bo im dał zezwolenie.Ale ta parada miłości nie wypaliła,wstyd i żenada,ośmieszyli się,myślę,że się już nie pokażą.
obiektywny18:22, 31 sierpnia 2019
Takie ładne dziewczyny a tak nawalone we łbie
Odejdz bo cie trzepne diable krzyzem18:18, 31 sierpnia 2019
Chca nas zaczadzi,nje dajmy się oni z św mikołajem nic wspol ego nie mają to ideologia zła
pol18:18, 31 sierpnia 2019
Stoją tacy biedni,bezradni ,wystraszeni,nie wiedzą co mają ze sobą począć.Miejcie nad nimi litość,choroba nie wybiera!
rab18:15, 31 sierpnia 2019
Jedna z tych *** ma jeden trampek inny a drugi inny.I oni są normalni,tak twierdzą! Teraz odpoczynek i w drogę aby coś jeszcze zarobić bo jeść i opłacić takie banery trzeba.A tak w sumie,to co oni pokazali,trzeba mieć nie po kolei aby ''zarywać'' sobie wolny dzień.Myślałam,że ich burza dopadnie i rozgoni,ale widać,że diabeł czuwa!
mruwka18:11, 31 sierpnia 2019
Muszę przyznać że na zdjęciach bardziej podobała mi się strona tęczowa. Dużo tam było piękniejszych postaci aniżeli po drugiej stronie.
Bolek18:03, 31 sierpnia 2019
A św. Mikołaj był po której stronie ?
klio18:02, 31 sierpnia 2019
I to jest ta miłość tęczowych,a podobno z tą miłością przyjechali.Dziadostwo i chorzy,biedni ludzie,którzy też na chleb muszą zarobić.Magda,i znów ci nie wyszło,Soros ci wiele nie zapłaci!
Postronna17:55, 31 sierpnia 2019
Choćbym nie wiem jak była przeciwna LGBT, to w życiu bym nie stanęła po jednej stronie barykady z Leszkiem K. i Natalią Z.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij