Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Nowy Targ i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
05.09.2019, 17:00 | czytano: 6131

Ciała grotołazów są już w Zakopanem

Fot. Piotr Korczak

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowali śmigłowcem spod Jaskini Wielkiej Śnieżnej do Zakopanego ciała dwóch grotołazów, którzy zginęli w niej w połowie sierpnia.

Dziś oba ciała zostały wydobyte na powierzchnię. - Dalsze czynności przejęła policja i prokuratura - poinformował TOPR w lakonicznym komunikacie.

Przypomnijmy, iż do jaskini położonej w Tatrach Zachodnich w rejonie Doliny Małej Łąki weszła szóstka grotołazów . Czworo wyszło na powierzchnię, a dwóch utknęło w tzw. Przemkowych Partiach. Było to w sobotę 17 sierpnia. Wąski korytarz zalała woda i odcięła im drogę powrotną. Ratownicy TOPR próbowali się do nich dostać przez kilka dni. Gdy dotarli na miejsce, było już za późno, obaj nie żyli.

r/zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Swój18:07, 6 września 2019
Ile kosztowała cała akcja. Myślę że każdy wie co robi
jo15:01, 6 września 2019
Dlaczego nie zabetonujecie tej pułapki ?????????
leming doskonały08:30, 6 września 2019
do : Do Robert i spisok...
Na Słowacji, jeśli nie masz wykupionego ubezpieczenia (idąc w góry) a zostanie zadysponowana do akcji Horska Służba, to koszty całej akcji ponosi osoba, której ta pomoc została udzielona - i tak powinno być w Polsce. Skończyłyby się loty helikopterem do nie odpowiedzialnych osób (delikatnie powiedziane), które w tenisówkach - sandałach wybrały się w Tatry a później miały problemy z zejściem. Każda wycieczka - grupa turystów powinna być obsługiwana przez Przewodników Tatrzańskich.
Partyzant03:53, 6 września 2019
Za akcję zapłacą Ci, co za 500 plus płaca. Typowe Cebule, zawiść uszami się wylewa, a na mszy w pierwszych ławkach.
Do Robert i spisok...22:27, 5 września 2019
Czy Wy jesteście nie poważni? Czy Wy jeśli idziecie w góry to macie wykupione ubezpieczenie? Wątpię... Tacy zainteresowani... Brak słów na taką tragedię i już szukanie skąd, co, jak i za co...
spisok17:50, 5 września 2019
kto zapłaci za paliwo i za akcję
Robert17:26, 5 września 2019
Kto zapłaci za całą akcję ratunkowa? Czy grotołazi byli ubezpieczeni?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij