Niedziela, 20 październik 2019, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 62
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.09.2019, 17:31 | czytano: 7444

Czworo nauczycieli mianowanych

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Pod koniec sierpnia czworo nauczycieli nowotarskich szkół podstawowych przystąpiło do egzaminu na kolejny stopień awansu zawodowego - nauczyciela mianowanego. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, odebrali akty mianowania.

Jak przypomniał burmistrz Grzegorz Watycha - postępowania egzaminacyjne były przeprowadzane przez komisje egzaminacyjne w skład których wchodzą m.in. eksperci Ministra Edukacji Narodowej oraz przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty. Wszyscy nauczyciele zdali egzamin.

Akty mianowania otrzymali: Anna Matyja, Zofia Szczepanowicz, Edyta Zawitkowska i Szymon Skalski.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Liberalny samorządowiec08:06, 11 września 2019
A było kiedy, że ktoś nie zdał?
Nauczyciele nie wymyślili obecnego systemu awansu, ale doskonale się w nim czują.Większość przechodzi ścieżkę rozwoju zawodowego w ciągu 10 lat. Nic więc dziwnego, że mianowanymi i dyplomowanymi (dwa najwyższe stopnie) w wielu szkołach są już prawie wszyscy nauczyciele. Ponieważ awans wiąże się z wyższymi poborami, samorządowcy powinni szukać sposobu, jak uniemożliwić nauczycielom zawodowy rozwój.
Należy wymuszać na dyrektorach szkół, aby w polityce zatrudniania nowych pracowników preferowali stażystów i kontraktowych (najniższe stopnie), gdyż oni kosztują najmniej.
W szkołach pracuje za dużo nauczycieli z najwyższymi stopniami. Należałoby ich wszystkich zwolnić, a potem zatrudnić młodzież. Niestety, nie pozwalają na to obecne przepisy.
Dlatego samorządy powinny domagać się zlikwidowania Karty Nauczyciela. Wtedy można by zwalniać i zatrudniać wg uznania samorządu. Proponuję wprowadzić nieawansowanie jako najważniejszy czynnik warunkujący przyznanie dodatku motywacyjnego i nagrody dyrektora. Dla tych nauczycieli, którzy nie chcą się rozwijać zawodowo, premie i nagrody, natomiast dla ambitnych, żądnych rozwoju rózga, kary, upomnienia i dużo dodatkowej roboty bez wynagrodzenia. Zapewniam, że można nauczycieli zniechęcić ? to tylko ludzie, więc w końcu pękną i odpuszczą sobie to awansowanie.

Wiecie, co trzeba zrobić. Trzeba iść na wybory i głosować na tą partię, która dąży do jak największego usamodzielnienia samorządów i decentralizacji państwa. Powiedzmy szczerze, do rozbicia dzielnicowego.
I nie jest to złośliwy epitet, tylko konkretne rozwiązanie.
Władza samorządowa musi być silna. Na przykładzie Warszawy widzimy, jak państwo ingeruje w sprawy Warszawiaków puszczając im jakąś rurę przez Wisłę. Albo w Gdańsku zawłaszcza piękne tereny na Westerplatte, a takie piękne działki tam są dla deweloperów.
Proszę przeczytać raport Fundacji Batorego "Polska samorządów. Skuteczna demokracja, silne państwo". Zawiera on 21 pomysłów na zwiększenie samodzielności samorządów.
Proszę przeczytać co może dać na decentralizacja Polski.
Np dany powiat mógłby podnieść składkę zdrowotną w celu poprawienia sytuacji w szpitalu.
Albo opodatkować składkę OC i za to wprowadzić darmową komunikacją miejską.
Drogówka mogłaby odpowiadać przed prezydentem miasta.
Samorządy mogłyby kształtować ostateczną stawkę PIT.
Mogłyby ustalać reguły wyborów samorządowych. Wtedy nie byłoby problemów z kadencyjnością. Dobrzy prezydenci. jak np. pan Trzaskowski w Warszawie, czy pani Dulkiewicz w Gdańsku mogliby rządzić do emerytury.

Idźcie na wybory, zmieńcie Polskę!
Xzv19:29, 9 września 2019
A reszta nauczycieli gdzie? Z innych szkół? Czemu akurat "ta czwórka" odbiera? Co drugi nauczyciel juz dawno po mianowaniu i nie byli ściskać dloni /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
ania19:25, 9 września 2019
nadzieja masz rację :)
nadzieja18:26, 9 września 2019
Witaj komuno za chwilę strajk i godne życie . Średniowiecze opamiętajcie się z tym :mianowaniem:
KG17:50, 9 września 2019
Gratulacje!
STAŚ17:47, 9 września 2019
Gratulacje !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij