Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 49
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
09.09.2019, 18:04 | czytano: 5088

Sekretarz Stanisława Szołtysek odchodzi z Urzędu Miasta w Nowym Targu: "Wieloletnia praca w urzędzie była dla mnie lekcją życia"

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Oklaskami na stojąco i bukietami kwiatów pożegnano dziś na sesji, przechodzącą na emeryturę - wieloletnią Sekretarz Miasta Stanisławę Szołtysek.

- Wielce szanowna pani, w imieniu własnym, wszystkich pracowników Urzędu Miasta oraz radnych składam Pani serdeczne życzenia realizacji dalszych planów życiowych w dobrym zdrowiu i z satysfakcją. Dziękujemy za wieloletnią, życzliwą współpracę i okazywaną nam pomoc. Życzę wszelkiej pomyślności i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Mamy nadzieję, że zachowa Pani w pamięci same dobre chwile ze współpracy z samorządem Miasta Nowy Targ - rozpoczął oficjalne pożegnanie Grzegorz Luberda. Po przewodniczącym Rady Miasta z życzeniami i podziękowaniami pospieszyli inni.

Jak mówiła urzędniczka, na emeryturę przechodzi pod koniec września, ale to "jej ostatnia sesja, więc pozwoli sobie zabrać radnym nieco czasu". Przypomniała, że przepracowała w samorządach 45 lat. w tym 10 lat w Szczawnicy jako Sekretarz Miasta, a ostatnie 14 lat jako Sekretarz w Nowym Targu.

- Na każdym etapie pracy spotykałam wspaniałych ludzi, bez których trudno by było mi realizować cele, Wieloletnia praca w Urzędzie Miasta Nowy Targ była dla mnie lekcją życia. Przez 14 lat dojeżdżałam do pracy z Szczawnicy. Praca była moja pasją. Zdobyte tu doświadczenie uważam za bezcenne. Bywały różne chwile - jedne radosne, inne mniej. Ale wraz z pracownikami Urzędu starałam się być zespołem kompetentnym, który zwoje zadania wypełniał w poczucie osobistej satysfakcji. Jestem dumna, ze mogłam uczestniczyć w doskonaleniu pracy samorządowej /.../ Jakość usług administracji samorządowej na wpływ na kreowanie wizerunku władz samorządowych w oczach wszystkich odbiorców - mieszkańców, przedsiębiorców, kontrahentów - mówiła Stanisława Szołtysek. Przypomniała, że o swoich kwalifikacjach, ukończonych studiach na kilku kierunkach, dodatkowych szkoleniach.

Jak podkreśliła, "wspólnie całym zespołem pracowników wile razy sięgała po laury" w konkursach dotyczących zarządzania, promocji, wdrażania systemów jakości. Mówiła o sukcesach nowotarskiego samorządu, o powstaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Rady Młodzieży, Rady Seniorów, uruchomieniu budżetu obywatelskiego.

- Doświadczenie zdobyte na tym stanowisku, pozwala mi dostrzec, jak zmienia się obraz samorządu. Zmienia na dobre. Jesteśmy administracją coraz lepiej postrzeganą przez społeczność, co potwierdzają coroczne badania - podkreśliła.

Stanisława Szołtysek była reprezentantem Nowego Targu w Ogólnopolskim Forum Sekretarzy, a przez blisko dwie dekady przewodniczyła sekretarzom samorządów Polski południowej. Za swoją pracę odznaczona została złotym medalem za długoletnią służbę.

- Sukcesy zawdzięczam moim szefom i kompetentnym współpracownikom, a także partnerom, z którymi dane mi było współpracować. Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za naszą dotychczasową współprace, za życzliwość, jakiej mogłam doświadczyć - dodała. Swoje wystąpienie zakończyła fragmentem wiersza Jana Kaczmarka "chwile czekania".

By nie poddać się chwilom zwątpienia, aby w stronę rozpaczy nie skręcić,
by nie umrzeć z rozgoryczenia trzeba wierzyć tej oto sentencji:
Najpiękniejsze jest to, co przed nami, co nam przyjdzie dopiero przeżyć,
co się zjawi z nowymi wiosnami, by nam życie cudownie odświeżyć /.../

s/
najnowsze informacje
komentarze
Góral z Pienin13:28, 24 listopada 2019
Praca urzędnika pasją życia he he he
Śmiechu warte bzdety . . .
No ale jak zaczynało się tą niby pracę za czasów komuny , to pewnie tak pozostało w głowie .
Pozdrawiam Pani Stasiu.
Były radny z czasów po 1989 .
Szczawniczanin07:16, 11 września 2019
Pani Stasiu wielki szacunek.
I w Szczawnicy i w Nowym Targu jest Pani dla wielu urzędników przykładem.
Nigdy nikomu nie odmówiła Pani pomocy i wsparcia.

Zdrowia i pomyślności na zasłużonej emeryturze ;-)
Kot22:44, 10 września 2019
Jak w piosence trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zjeść
????
stanlejka15:03, 10 września 2019
Ciekawe czy następcą będzie krewny albo inny znajomy królika za dobre pieniążki czy zatrudnią kogoś nowego za standardową pensję w Urzędzie Miasta Nowy Targ czyli 2000 zł na rękę.
tak11:09, 10 września 2019
Fantastyczna z klasą kobieta, która nigdy nie odmawia pomocy potrzebującym .Kompetentna w tym co robi. Z ogromną wiedzą, którą umie się dzielić Oby zdrowie dopisywało a na pewno jeszcze wiele dobrego dokona w swoim życiu.
avivat10:52, 10 września 2019
~do naczelnik
Złote czasy administracji dla niektórych to są "tu i teraz"
naczelnik wydziału09:21, 10 września 2019
Trudno jest nazwać administrację z lat 70 i 80-tych XX wieku samorządową gdyż były to lata ciężkiej komuny.

To były złote lata administracji.
Dosłownie i w przenośni.
welus22:49, 9 września 2019
Fantastyczna kobieta:) prawdziwy fachowiec i doświadczony samorządowiec. Brakuje dziś takich ludzi jak Pani Sekretarz Stanisława na stanowiskach urzędniczych.
Pppp21:38, 9 września 2019
Gratulacje i uznanie dla intensywnej pracy. Sztuką jest przepracować 45 lat w samorządzie który istnieje dopiero 29 lat. Trudno jest nazwać administrację z lat 70 i 80-tych XX wieku samorządową gdyż były to lata ciężkiej komuny. Chyba że chodzi o 45 lat w administracji to by się zgadzało.
Ja19:52, 9 września 2019
No i git
spostrzegawczy19:33, 9 września 2019
Super sentencja, dająca wiele do myślenia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij