Poniedziałek, 03 sierpień 2020, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
23°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
27°
Wiatr: 1.98 km/h Wilgotność: 53
Clouds
24°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 54
Clouds
21°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.09.2019, 20:50 | czytano: 5074

Przewodniczący Rady Miasta wyjaśnia okoliczności utraty mandatu radnego przez Michała Glonka (zdjęcia z sesji)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Sprawa wygaśnięcia mandatu radnego Michała Glonka, kolejny raz pojawiła się na sesji Rady Miasta. - Chciałbym sprostować informację że radny zrezygnował z mandatu radnego. Nie mógł tego zrobić, bo mandat został mu wygaszony na mocy prawa, w związku z nie wypełnieniem podstawowego obowiązku radnego, jakim jest złożenie oświadczenia majątkowego - przypomniał przewodniczący Rady, Grzegorz Luberda.

Pod koniec poniedziałkowej sesji Rady Miasta, Grzegorz Luberda wyjaśnił sytuację związaną ze zmianami w składzie Rady Miasta. Przypomniał, że 17 czerwca Rada Miasta podjęła uchwałę potwierdzającą wygaśnięcie mandatu radnego Michała Glonka, w związku z niedotrzymaniem ostatecznego terminu złożenia oświadczenia majątkowego. - Radny złożył skargę na tą uchwałę Rady i w związku z tym do momentu rozstrzygnięcia tej sprawy przez Sąd pełni mandat radnego i otrzymuje z tego tytułu dietę - dodał.

- W piśmie odpowiadającym na tę skargę, w pierwszym punkcie wnieśliśmy o jej odrzucenie w całości z uwagi na złożenie jej po upływie 7-dniowego terminu. Skarga do Urzędu Miasta powinna wpłynąć do 25 czerwca, a wpłynęła dzień później 26 czerwca, Radny nie dotrzymał 7 dniowego terminu wskazanego w kodeksie wyborczym. W drugim punkcie odnieśliśmy się do kwestii podniesionych w skardze przez Radnego. Między innymi odnieśliśmy się też do słów wypowiedzianych na Sesji 17 czerwca. Z nagrania i załączonego protokołu, radny Michał Glonek składając na sesji wyjaśnienia poinformował, że nie mógł złożyć oświadczenia majątkowego w pierwszym terminie tj. do 30 kwietnia br. ponieważ technicznie nie było to możliwe ze względu na fakt, że nie rozlicza się sam i dopiero 30 kwietnia otrzymał rozliczenia od osób z którymi współpracuje. W związku z powyższym zarzutem wskazać należy, że jest to informacja sprzeczna z danymi wynikającymi z UPO (urzędowe poświadczenie odbioru) złożenia zeznania PIT36 za 2018, z którego wynika że zostało ono wysłane elektronicznie do US w Zakopanem w dniu 10 kwietnia 2019 r. o godz. 12:45, więc tak naprawdę było sporo czasu do 30 kwietnia na złożenie oświadczenia majątkowego - zauważył.

Pisaliśmy o tym szerzej w artykule "Michał Glonek odwołał się od decyzji Rady Miasta. Nie zamierza oddać mandatu".

- Odnosząc się do oświadczenia Radnego które pojawiło się w mediach, chciałbym również sprostować informację że radny zrezygnował z mandatu. Nie mógł tego zrobić, bo mandat został mu wygaszony na mocy prawa, w związku z nie wypełnieniem podstawowego obowiązku radnego, jakim jest złożenie oświadczenia majątkowego w terminie wskazanym w ustawie. Tylko w związku z tym, że radny złożył skargę na uchwałę Rady, w dalszym ciągu pełni mandat radnego, do momentu wydania prawomocnego wyroku - kontynuował wyjaśnienia Przewodniczący Rady Miasta. .

- 7 sierpnia radny Michał Glonek wycofał skargę na uchwałę do WSA, a 27 sierpnia br. Sąd wydał postanowienie o umorzeniu postępowania. Po jego uprawomocnieniu się, co nastąpi 7 dni od dnia odebrania przez strony, niezwłocznie wystąpimy do Sądu z wnioskiem o doręczenie prawomocnego postanowienia celem wysłania do Komisarza Wyborczego, aby dokonać powołania nowego radnego. Do Biura Rady postanowienie z Sądu wpłynęło 3 września. Do dziś nie mamy potwierdzenia z Sądu, żeby radny odebrał pismo, zostało wystawione awizo - podsumował Grzegorz Luberda.

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
SEPUKU00:50, 13 września 2019
Podwójne spóźnienie przyczyną wykluczenia Glonka z Rady Miejskiej

Glonek spóźnił się zarówno w przypadku złożenia oświadczenia majątkowego jak i złożenia skargi w tej sprawie...SIT!
Wir17:43, 11 września 2019
Grzesiu już niedługo na stołku przewodniczącego
oby nie Wojas08:26, 11 września 2019
Burmistrzowie są kiepscy
nie mają wizji rozwoju miasta
najlepiej aby burmistrzem została osoba spoza Nowego Targu
osoby spoza kręgu układów Nowego targu są poszukiwane
mamy kilka osób i pracujemy nad nimi
Wyborca01:15, 11 września 2019
Widocznie sprawy jego interesów były ważniejsze niż praca w radzie. Mam nadzieję, że na drugi raz się zastanowi jak mu się zachce kandydować i poukłada swoje sprawy wcześniej, żeby nie musiał kombinować i żeby wstydu nie było.
heheczek19:46, 10 września 2019
Dwa razy się spóźnił. Kiepsko coś ten pan zorganizowany. I na dodatek kłamczuszek. Pit złożył i brnął w bujdy że nie miał danych do oświadczenia
majątkowego.
Dobrze że go nie będzie w radzie. Nie nadaje się do pełnienia obowiązków. Jak swoje rzeczy i terminy zawala to tylko by narobił bałaganu w sprawach miejskich.
mieszkaniec12:05, 10 września 2019
Porządnego bukowego kija po pustych łepetynach od prawa do lewa. Zamiast pracować dla dobra miasta i mieszkańców w podchody się bawią za nasze pieniądze.
lotus4508:48, 10 września 2019
...Jak cie widzą, tak o Tobie piszą i myślą...

/.../
H+08:31, 10 września 2019
Jak się nie chce ujawniać swoich dochodów, to się nie startuje w wyborach na radnego.
fotoradarek23:45, 9 września 2019
Ja mam do oddania dwa mandaty, jeden za stówę a drugi za 5 stówek... Gratis dokładam 10 punktów karnych...
poezja ma23:22, 9 września 2019
Powiem jedno zdanie
tak się Kończy kłamanie.
Glonek terminami wywraca a nosek jak u Pinokia się mu skraca!
oburzony Leszek23:19, 9 września 2019
Oglądam sobie tą politykę po nowotarsku i oczom nie wierzę ile zajadłości w opozycji, nieszczerości i lawirowania. Panie Glonek czy nie lepiej byłoby powiedzieć, że Pan nie zdążył i oddać mandat a nie bawić się w jakieś gierki, w których się Pan sam zagubił. Przykro na to patrzeć bo pamiętam jak Pan atakował na sesjach innych a tu życie zakpiło z Pana a Pan nie miał cywilnej odwagi do niczego.
wyborca zasmucony23:16, 9 września 2019
jak świat światem to niestety magistry od fikołków wiecznie najmądrzejsze były i będą, błędy innych wytykać, niekompetencje to pierwsi, a że krzywa postawa, a że za przeproszeniem wciągaj brzuch, rozumiem tylko ja się pytam gdzie kręgosłup moralny i jakikolwiek savoir vivre? Przecież wtykanie mieszkańcom, że oddałem mandat ma się nijak do tego co dzisiaj usłyszałem na sesji. Pan Michał kłamał i bardzo jestem zadowolony, że dzisiaj zostało mi uzmysłowione, że jednak to z jego samej winy stracił mandat jeszcze nas mieszkańców okłamując, a dałem mu swój głos w wyborach, oddałem głos za człowieka, który mnie okłamał wstyd mi za taki głos no ale czegoż od magistrów fikołków wymagać....ale tyczką innych się prostować umiało i niemym krzykiem....
ERA23:09, 9 września 2019
Dori me
Interimo adapare dori me
Glonku Glonku lantire
Lantiremo
Dori me
Sie spóźniłeś
zawiniłeś
za późno złożyłeś
kłamać nie wolno
nawet wolno
drogą życia iść czystą, polną
karma wraca
wraca karma
oczami wywraca
w pierś się strzelić
uderzyć
Oj Michale Michale nie jak w kawale
zbłądziłeś, zboczyłeś
w korony drzew
schowaj się
Dori me
Interimo adapare dori me
PiS was wyleczy22:17, 9 września 2019
ale mają problemy
niech zabiorą się do pracy
oceniam ze nie ma róznicy w mieście jak za burmistrza Marka F.
upada to miasto z kadencji na kadencje
a ta to już rewelacja ,,, myślenie w średniowieczu
krok22:13, 9 września 2019
Pan przewodniczący niech wyjaśni jak sztabowiec Naszego Miasta pan Szymczyk trafił do urzędu i za jaką kasę?
zdj 1921:12, 9 września 2019
żono moja serce moje nie ma takich jak my dwoje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij