Poniedziałek, 03 sierpień 2020, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 56
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 56
Clouds
23°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 56
Clouds
27°
Wiatr: 1.764 km/h Wilgotność: 53
Clouds
24°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 54
Clouds
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 56
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.09.2019, 19:16 | czytano: 4402

Radni zgodzili się na wsparcie zakupu radiowozu dla nowotarskiej policji

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Rada Miasta jednogłośnie dała zgodę, by kolejny raz wesprzeć nowotarską Policję w zakupie oznakowanego radiowozu. Obradom przysłuchiwał się naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Nowym Targu nadkom. Michał Janerko.

Uchwała o zgodzie na zawarcie porozumienia między burmistrzem a przedstawicielem Policji, w sprawie przekazania 6 tysięcy zł na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie - ze wskazaniem, iż kwota ta przeznaczona będzie na dofinansowanie zakupu radiowozu dla nowotarskiej komendy, była tzw. "wrzutką". Pojawiła się w porządku obrad tuż przed sesją.

Kilka miesięcy temu radni zgodzili się na przekazanie 50 tysięcy zł na FWP Komendy Wojewódzkiej - ze wskazaniem, iż połowa tej kwoty przeznaczona będzie na dofinansowanie zakupu radiowozu dla KPP w Nowym Targu, a połowa na zwiększenie ilości patroli na terenie miasta. Okazało się, że radiowóz jest droższy - stąd dopłata z budżetu owych 6 tysięcy zł.

Jak tłumaczyła referująca projekt uchwały kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Grażyna Wielkiewicz - "zakup podyktowany jest celem realizacji zadań prewencyjnych na terenie miasta i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa obywateli Nowego Targu oraz odwiedzających miasto turystów".

Obyło się bez dyskusji, radni nie mieli wątpliwości i uchwałę podjęto jednogłośnie.

Od 2010 roku trzykrotnie nowotarska Policja otrzymała wsparcie finansowe z budżetu Miasta. W 2010 roku było to 30 tysięcy zł, w 2014 - 7,5 tysiąca, a w 2015 roku - 10 tysięcy. W tym roku jest będzie to kwota - 56 tysięcy, z czego 31 tys. na zakup radiowozu.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Tylko nie elektryczne00:01, 15 września 2019
Beda mić chłopy czy na piwo jeździć,,jo też za rowerami ciche , a Miastowy nie takie rozlegle i zdrowie by I?m polepszyło by sie
ciekawska15:21, 13 września 2019
Naczlenik jak wino :)
Slomak19:11, 11 września 2019
Niech swoimi jezdza ...a nie tak z budzetu miasta I gmin...policja to czy zebractwo...moze im niech bezdomni dadza albo rydzyk
Sierżant16:05, 11 września 2019
Tak tak kupic mu naczelnikowi maszynke do golenia I olej do głowy !!!..e to znaczy na głowe..od innych wymaga a na siebie nie patrzy
Ogolony13:21, 11 września 2019
Do ...k..masz racje rowery to jest wyjscie...zadbaja o kondycje i na BP daleko na darmowa kawe może sie wreszcie rusza do roboty...a i temu naczelnikowi ze zdjecia niech kupie maszynki do golenia bo wstyd tak wygladac do munduru...pewno mu pensja 6 tysiakow nie starcza
k10:47, 11 września 2019
Rowery im kupcie. Nie radiowóz. Może w końcu dostąpili byśmy zaszczytu poznania dzielnicowego z osiedla . Jak mieszkam 30 lat w tym mieście nie widziałem patrolu na ulicy. W Paryżu rowery dla policji się sprawdziły dlaczego taki Nowy Targ miałby nie brać przykładu ze stalicy Francji .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij