Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Rabka Zdrój i okolice
Rain
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Rain
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Rain
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Clouds
18°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 48
Rain
15°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Rain
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.09.2019, 19:37 | czytano: 6174

Powiat przejmuje lądowisko, ale nie za darmo

Arch. Podhale24.pl

Rada Powiatu Tatrzańskiego zgodziła się na nabycie od Lotniczego Pogotowia Ratunkowego terenu lądowiska dla śmigłowców przy zakopiańskim szpitalu.

O szczegółach transakcji mówił na sesji Rady Powiatu Tatrzańskiego Edmund Zmarz, naczelnik wydziału ochrony zdrowia w tatrzańskim starostwie. Zgodę na nabycie nieruchomości musi wydać Ministerstwo Zdrowia, które jest organem założycielskim lotniczego pogotowia. Resort jest skłonny odstąpić działkę, ale po warunkiem, że powiat tatrzański zwróci nakłady, jakie poniesiono w latach ubiegłych na utrzymanie terenu, budowę hangaru, płyty i zaplecza technicznego. Chodzi o kwotę 1,5 mln zł. Do utrzymania lądowiska dokładał się również zakopiański szpital, budując m.in. oświetlenie. Było to konieczne, żeby można było z niego korzystać przez całą dobę, na czym szpitalowi zależało.

Wcześniej kupnem lądowiska było zainteresowanie Tatrzańskie Ochotniczego Pogotowie Ratunkowe, które najczęściej z niego korzysta. Tu swoją bazę ma Sokół należący do TOPR-u.

Dzięki otrzymanej zgodzie, zarząd będzie mógł przystąpić do dalszych rozmów z ministerstwem.

r/
najnowsze informacje
komentarze
klio14:28, 17 września 2019
Wszyscy mądrzy są jak jest wszystko w porządku,ale jak bieda,to wtedy musi pomóc państwo,tak jak w W-wie.Z tym,że rząd nie wymaga zwrotu jak się dołoży.Nie wiem,kto tu jest mądry?
jedni drugim łaskę robią21:06, 16 września 2019
He he dobre. Czyj że jest powiat, lądowisko i szpital? Poniesione nakłady- co z prywatnej kieszeni? Z kredytu w Banku? Papu? Ostatni moment żeby się obłowić? Nie napiszę wprost bo nie przejdzie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij