Niedziela, 07 marzec 2021, Imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty
Szczawnica i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-6°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-1°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 60
Clear
-5°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clear
-7°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
17.09.2019, 13:46 | czytano: 3053

Centrum komunikacyjne w Zakopanem za 40 mln zł. Umowa podpisana

Fot. Piotr Korczak

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy terenów dworca PKP w Zakopanem. Do 2022 roku w sąsiedztwie zabytkowego dworca, który przechodzi remont, powstanie nowoczesne centrum komunikacyjne. Koszt prac to prawie 40 milionów złotych.

Umowę na budowę centrum podpisali dziś burmistrz Zakopanego Leszek Dorula i wiceprezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowego z Nowego Targu Andrzej Pocięgiel. To właśnie firma z Nowego Targu wzięła na siebie realizację całej inwestycji.

Inwestycja obejmie przebudowę i rozbudowę przestrzeni dworca autobusowego i mikrobusowego z wyłączeniem istniejących budynków dworca kolejowego i budynku dawnej przychodni kolejowej. Powstanie parking typu Park&Ride, budynek usługowy, brama wejściowa na perony wraz ze strefą wejścia na perony od strony ronda Armii Krajowej.

W ramach prac prowadzone będą również roboty drogowe. Zakres robót obejmuje przebudowę fragmentu ul. Smrekowej w zakresie umożliwiającym dojazd do nowo tworzonego parkingu, budowę parkingu Bike&Ride, przebudowę i rozbudowę fragmentu ul. Szymony, a także przebudowę i rozbudowę Ronda Armii Krajowej.

pk/r/
najnowsze informacje
komentarze
Janeczek17:03, 17 września 2019
@Technicek
"Ta budowana sygnalizacja świetlna spowoduje korki na Zakopiankę takie jak w Klikuszowej."

Cieszę się, że o tym napisałeś. Dokładnie to samo mówię od lat. Klikuszowa powoduje kilometrowe korki, teraz jeszcze będą to robiły Szaflary. Chyba trzeba będzie chodzić piechotą do Zakopca.
Technicek15:31, 17 września 2019
Żeby poprawić dostępność komunikacyjną Podhala że szczególnym uwzględnieniem miasta Zakopane wybudowano nowy most w Białym Dunajcu oraz skrzyżowanie wielopoziomowe w Poroninie. Inwestycje te w znakomity sposób skróciły czas dojazdu drogą krajową - "Zakopianką' do Zakopanego. Obecnie ma być budowane nowoczesne centrum komunikacyjne w Zakopanem. A teraz jest, jakby na złość, budowana sygnalizacja świetlna w Szaflarach. Przecież to niedorzeczne. W Szaflarach powinno się wybudować skrzyżowanie wielopoziomowe, albo rondo, albo poprowadzić ruch na inne skrzyżowanie. Ta budowana sygnalizacja świetlna spowoduje korki na Zakopiankę takie jak w Klikuszowej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij