Środa, 03 czerwiec 2020, Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
Nowy Targ i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Clouds
15°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Clouds
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Clouds
18°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 39
Clouds
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Clouds
15°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.09.2019, 22:20 | czytano: 4241

Kolejne drogi w Mieście będą remontowane

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. Urząd Miasta złożył wniosek o dofinansowanie ze środków FDS remontu ul. Długiej na odcinku od ul. Bereki do ul. Orkana. - To odcinek, który nie był wcześniej remontowany. Kwota dofinansowania to 2 miliony zł, czyli połowa koszów kwalifikowanych - mówi burmistrz Grzegorz Watycha. Wcześniej skutecznie zawnioskowano o środki na remont Ogrodowej i Bohaterów Tobruku.

Na rozbudowę ulicy Ogrodowej od os. Bereki do Orkana pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych ponad 810 tys. zł, a na inwestycje w postaci rozbudowy ul. Bohaterów Tobruku ponad 2 mln zł - co w obu przypadkach stanowi połowę kosztów prac. - Wkrótce ogłoszone zostaną przetargi na wykonawstwo z terminem realizacji prawdopodobnie w nowym roku, ale to zależy od rozstrzygnięć przetargów, bo widzimy, że jest kłopot z niektórymi przetargami i wykonawcami - mówi burmistrz.

W ramach modernizacji ul. Ogrodowej przebudowana zostanie nie tylko nawierzchnia drogowa, ale i chodniki. Z kolei planowana rozbudowa ulicy Bohaterów Tobruku kosztować ma ponad 4 mln. Tu przebudowany ma zostać odcinek od ulicy Krakowskiej do skrzyżowania z Nadmłynówką.

- Zadanie obejmuje wykonanie jezdni, ścieżki rowerowej od strony północnej, a od południowej chodnika - wylicza wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek. Jak tłumaczy - wjazd na ulicę Krakowską będzie odbywał się na zasadzie prawoskrętu. Gdy nowa zakopianka zostanie oddana do użytku, a stara zostanie zdegradowana do roli drogi wojewódzkiej bądź powiatowej - pojawi się możliwość budowy skrzyżowania przelotowego z ulicą Parkową, która także w przyszłości ma być modernizowana.

W planach jest też remont ul. Kasprowicza. - Wcześniej robiliśmy przymiarkę do tej inwestycji, ale wówczas nie udało się pozyskać dofinansowania. Teraz ponowiliśmy wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie remontu całej ulicy - podsumowuje burmistrz Watycha.

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Andrzejx4818:53, 20 września 2019
A kiedy rondo na św.Anny i Grel panie radny ze św Anny co pan robi w tej sprawie żenada
kierowca z N.Targu17:14, 20 września 2019
A Nadmłynówka na Przykopie jest ujęta kiedyś w budowie tam drogi ?
ToJa13:45, 20 września 2019
Do Kazek: o Ustroniu będziesz słyszał przed wyborami i tylko do wyborów, potem znowu zapadnie cisza.
Jasiu07:14, 20 września 2019
Witam
A ulica Stawiska to kiedy?
N.targ06:36, 20 września 2019
Co z tego że ogrodowa ulica jest dwukierunkowy jak dwoma samochodami trudno się minąć ciasno jest szczególnie na dole przy obiadach ludzie stoją jak chcą dziki zachód.
Kazek06:17, 20 września 2019
A co z ul. Ustronie?
Mieszkaniec.ulicy A. Suskiego Marek22:45, 19 września 2019
A co z ulicą Augustyna Suskiego i powiększeniem ilości miejsc parkingowych, przecież obiecywał Pan to w 2017 roku, że w 2018 będzie robiona rewitalizacja ulicy Augustyna Suskiego i do tego czasu NIC. Ponieważ ulicą ta nie ma innego wyjazdu, a samochody do sklepu przyjeżdżające i dostawy towaru nagminnie blokują płynność przejazdu to miał być zrobiony wyjazd na ulicę Kopernika. Przykro nam mieszkańcom, że zapomniał Pan o obietnicy, którą publicznie na Sesji złożył Pan p. Korwin, że remont tej ulicy będzie w 2018 roku, już kończy się 2019 i dalej NIC.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij