Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 61
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
28.09.2019, 12:53 | czytano: 16511

Zakopianka otwarta! Od południa jeździmy S7 na odcinku Skomielna Biała - Chabówka (zdjęcia i video)

Fot. Robert Miśkowiec

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uroczyście otworzył pierwszy gotowy odcinek S7, który połączył Skomielną Białą i Chabówkę.

Uroczystość odbyła się w Skomielnej Białej. Oprócz ministra, wzięli w niej udział posłowie, urzędnicy państwowi, samorządowcy z całego Podhala, władze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i lokalni samorządowcy. - Cieszę się, że zakopianka, nazywana też zabijanką, zostaje zastępowana nowoczesną drogą ekspresową - mówił w rozmowie z dziennikarzami szef resortu infrastruktury. - Tej drogi nie będziemy się wstydzić. To jeden z najpiękniejszych odcinków i najtrudniejszych pod względem inżynieryjnym.


- Rządy Prawa i Sprawiedliwości to dobry czas dla Polski, dla Podhala - mówił minister Adamczyk, a zebrani na uroczystości samorządowcy, lokalni działacze PiS i przedstawiciele m.in. Związku Podhalan, odśpiewali mu i rządowi "Sto lat", dziękując za tą inwestycję.


Była muzyka góralska, zabrzmiały trombity, oficjele przecięli wstęgę, a całą inwestycję poświęcił proboszcz skomielniańskiej parafii ks. Ryszard Pawluś. Jako pierwsze, nowy odcinek S7 "ochrzciły" samochody rajdowe m.in. ekipa kierowcy rajdowego Konrada Bieli. Zaraz po tym puszczono ruch samochodowy.


Przypomnijmy, iż trwa budowa dwóch pozostałych odcinków drogi ekspresowej S7 Lubień - Chabówka. Jesienią ma zostać oddana do użytku jedna nitka odcinka drogi ekspresowej z Lubnia do Naprawy. Pełną parą idzie też budowa tunelu pod Luboniem Małym, który ma być gotowy w 2021 roku.r/ zdjęcia powyżej - Robert Miśkowiec, poniżej - Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
smutna prawda09:07, 2 października 2019
Na zdjęciach sami budowniczowie tej drogi, którzy od świtu do nocy stawiali betonowe filary i wylewali asfalt...
ewelina20:46, 30 września 2019
Proszę się pod mnie nie podszywać. Dlaczego miałabym się wstydzić? Żyjemy w cenzurze?
ewelina13:35, 30 września 2019
przepraszam za mój wpis, głupio napisałam, wstyd mi
ewelina09:05, 30 września 2019
Porażka. Lansowanie przed wyborami. Ja już mam dość palenia ulotek Pana z Podsarnia.
normal09:05, 30 września 2019
najlepszy obraz - Ksiądz kropi wodą święconą a wszyscy się z tego śmieją - to jest ta polska obłuda właśnie. Wszystko na pokaz.
PiS nie zna ministrów23:22, 29 września 2019
TVP PIS podaje :
... Minister Kowalczyk podczas otwarcia nowego odcinka Zakopianki zapewnił, że roboty budowlane idą zgodnie z planem. ? Rozpęczają się i wszystko wskazuje na to, że dotrzymamy terminów ? powiedział.
nawet nie wiedzą jakiego mają ministra - czyżby to Szkaradzińska przekręciła ?
piotrek22:20, 29 września 2019
przepraszam za mój głupi wpis
Andrzej19:51, 29 września 2019
Hańba hańba hańba PiS hańba
Studentka19:45, 29 września 2019
Przystanki widziałam , tylko przewoźnicy nie zatrzymujá się , bo im się nie opłaca . A to autobusy za długie , szkoda , źe jak korek na zakopiance to da się objechać kapliczkę na Zaborni , da się jechać przez centrum Rabki , tylko zatrzymać się nie da . Pasażer wrogiem przewoźnika , tylko w Polsce takie podejście do sprawy . Przewoźnicy uzgadniaj? przystanki , pozwolenia , ludzie co się dzieje ? Skád taka znieczulica na drugiego człowieka
Palko19:43, 29 września 2019
Na początek chce zaznaczyć że nie jestem zwolennikiem żadnej opcji politycznej, więc żadnej nie chce faworyzować. Ale to co niektórzy komentujący tutaj wypisują woła o pomstę do nieba. Jak można całe zasługi w tej inwestycji przypisać PIS-owi. Przecież taką inwestycje planuje się na kilka lat do tyłu. Potrzebne są projekty, plany,badania geologiczne terenu, wykup gruntów, przygotowanie terenu, wykombinowanie kasy na to wszystko, przetargi, itp. itd. Więc wszystko to musiało być zrobione za rządów PO-PSL. A to że budowa zaczęła się i częściowo została oddana do użytku za rządów PIS to tylko czysty przypadek, że akurat oni w tym czasie wygrali wybory i rządzą. Dlatego proszę co niektórych, zanim cokolwiek napiszecie ruszcie trochę głową, bo nie jest ona tylko od noszenia góralskiego kapelusza.
Burok19:27, 29 września 2019
Bez polityki - tylko komentarz . Godzina pomiędzy 9:45 a 10:30 przymusowy pobyt na estakadzie jadąc w stronę krakowa . Kierowcy kompletnie nie rozumiejący zasady suwaka . Rondo kompletnie niedostosowane do tego typu ruchu . Kierowcy nieumiejący poruszać się pod górkę do świateł na skrzyżowaniu DK 7 i DK 28 , na tymże skrzyżowaniu do kitu ustawione światła . Powrót po 17 tej do zakopanego bez problemów , natomiast w stronę krakowa korek 5 km !!!! na obu pasach , czyli razem 10 km . Dramat i tragedia . W listopadzie dojdzie koszmar związany z kawałkiem Lubień - Naprawa . Na jaką cholerę przekładać ruch na zimę pod pretekstem budowy muru oporowego - w zimie ? na Podhalu ? - czy ktoś spadł z księżyca ?
Smutna19:24, 29 września 2019
Smutne widowisko , brak przystank?w , studenci , wielu mieszkańc?w Rabki I okolic pracuje w Krakowie . Mieszkańcy przy starej zakopiance na ruchliwym odcinku pozbawieni chodnika z głębokimi przepustami jakże niebezpiecznymi . Mimo interwencji uznano , że wszystko jest ok . Nie jest ok jest niebezpiecznie , bardzo niebezpiecznie . Akurat przy tym niebezpiecznym odcinku mieszkaja osoby starsze , niepełnosprawne młody człowiek , co będzie jak kt?regoś dnia wpadnie do przepustu niczym nie zabezpieczonego . 13 października blisko , będziemy pamiętać . Obiecujemy
haha17:53, 29 września 2019
A przystnkow w Chabówce jak nie ma tak nie ma a dawniej były i czym się tu sczycic plakac trzeba
Przejazdem16:56, 29 września 2019
Hahaha ha, korek 10 km. Ale niewypał
mieszkaniec16:50, 29 września 2019
@zako-pion tys kierowca
Skoro twierdzisz, że większość kierowców i społeczeństwa jest zadowolona, to podjedź dzisiaj na ten odcinek i posłuchaj zadowolenia tych kierowców stojących w kilometrowym korku. Przeczytaj sobie na Interii, co światli fachowcy z pis-u radzą kierowcom stojącym w tym korku; jechać objazdem. No naprawdę sukces z tym otwarciem nieprzygotowanej trasy na miarę "Misia".
Bezsens13:59, 29 września 2019
Dzięki Bogu, mamy Paluchową, dzięki niej istnieje zakopianka i dzięki Marcinowi, najwięksi budowniczowie na Podhalu.
Zdzichu12:13, 29 września 2019
PO tam nie było i nie będzie bo to kłamcy tak jak i tu w komentarzach kłamią.
zako-pion tys kierowca10:56, 29 września 2019
/.../ Obrzydzić kierowcom i wyrobić takie przeświadczenie jakim jest to ,że został usprawniony ruch na tej zabójczej drodze .Dla wielu głuptoków , a takich na Podhalu niestety pod dostatkiem , którzy cierpią na chroniczną osobliwą amnezję i nie pamiętają tego co złe , a widzą każdy pyłek w oczach przeciwnika i żyją nienawiścią do niego , to się udaje .Możew błędem było wcześniejsze uruchomienie tego odcinka , a trzeba było poczekać ,aż wykona się całą inwestycję i wówczas uruchomić całość, ale ręczę ,że wtedy byłaby kolejna narracja : dlaczego nie uruchamiano etapami , że wszystko jest opóźnione , a jest bo są utrudnienia w drążeniu tunelu spowodowane warunkami górniczo-geologicznymi itd. I tak źle i tak nie dobrze , Malkontenci , którzy nigdy nie są zadowoleni i nie będą z niczego zadowoleni zawsze się znajdą i będą , ale to jest margines , a marginesem nie należy się zajmować i przejmować . Ważne ,że większość kierowców i społeczeństwa jest z tego zadowolona i to jest istotne i w tej konkretnej sprawie . Psy szczekają , a karawana jedzie dalej . Alleluja i do przodu .Jeszcze jedno słowo do Roberta- jednego z malkontentów , chorego i żyjącego nienawiścią do prawicy- zapomniałeś jak twoja opcja budowała most w Białym Dunajcu , przez co kierowcy 7 lat stali pod nim w korkach? Już tego nie pamiętasz bo tak ci wygodnie. Zamilcz i nie pisz głupstw .

Dziękujemy za komentarz, ale proszę się cieszyć możliwością zamieszczenia własnej opinii - bez wplątywania innych w swoje teorie. Moderator.
Robert09:24, 29 września 2019
Biedny PiS mimo upływu 4 lat mają problem ze skończeniem inwestycji rozpoczętych przez PO.Z braku pieniędzy wszystkie ich sztandarowe inwestycje takie jak Via Carpatia czy tunel w Świnoujściu zostały zatrzymane.Jedynie manipulacje w tv i rozdawanie kasy za głosy idzie super.
yyyyy09:14, 29 września 2019
xxxxx ale masz zaparcie PełOwcu, żal że Jagny nie było
PIS=PZPR07:42, 29 września 2019
Precz z komuna pis...
Loko04:15, 29 września 2019
Czytam te komentarze i nie wierze ze ludzie daja sie tak latwo manipulowac, ale niech wam bedzie. Pis wygral wybory i trzy miesiace pozniej droga byla w budowie. Troche budowa im sie przeciagnela (31 lipca 2018- pierwotny termin), bo wybrali wloskich partaczy( wyrzuceni z wiekszosci kontraktow w Polsce) ale tu prawie dali rade( pomimo otwarcia ten odcinek nie jest jeszcze skonczony - drogi serwisowe , pozostale lacznice, mop nie sa skonczone). Szkoda ze tak szybko im nie idzie z DK47 Rdzawka - Nowy Targ. Przetarg byl ogloszony dwa lata temu, umowa rok temu podpisana a tu dalej projektuja. Na S7 jakos projekt cudownie zrobil sie sam.

Co do ronda, to sie korkuje jak juz dawno temu pisalem. Jest prosty sposob zeby je udroznic, ale potrzebna do tego jest inna lacznica dla ruchu Krakow- Nowy Targ. Niestety ta lacznica nie jest jeszcze gotowa - Wybory byly wazniejsze.
Tak wiec obecnie jadacym do Krakowa zalecam zjazd na wezle Zabornia na stara zakopianke i jazde na prosto przez swiatla w Skomielnej.
nowotarżanin00:32, 29 września 2019
ja jak widzę tych wszystkich działaczy związku Podhalan i na bilbordach przed wyborczych to normalnie Orkan sie w grobie przekręca
tyle w temacie23:41, 28 września 2019
Miejscowy...tak..do dziś pamiętam słowa Parti Oszustów "do 2026 na pewno nie ma w planach budowy drogi do Zakopanego"...fakt zrobili wszystko żeby ta droga nie powstała...
xxxxx22:25, 28 września 2019
ten jegomość od rabczańskich wodociągów to ma jeszcze większe parcie na szkło niż ta czarnowłosa gwiazda z Krościenka...a gdzie E. Bieńkowska, która załatwiła kasę unijną na tą inwestycję? niedobrze się robi patrząc na te gęby tutaj się lansujące
Taki tam21:51, 28 września 2019
Wolę Paluch wszędzie niż Komorowskiego pod żyrandolem.
Góralzbloków21:43, 28 września 2019
Bądźmy uczciwi i pamiętajmy, że to rząd PO załatwił 1.5 miliarda za funduszy europejskich a potem zaprojektował całą drogę...Z polskiego budżetu doszedł jeden miliard...Ta cała pani Paluch nie jest góralką i kompletnie nie ma godności.Robi tylko karierę na cudzym dorobku...To samo było kilka lat temu jak powstawały pierwsze nowotarskie ścieżki rowerowe.Najpierw protestowała przeciwko nim a potem jako pierwsza przecinała wstęgi...Ona pewnie zapomniała- ale ja to pamiętam i mam nawet nagrane...
Były wyborca PiS21:41, 28 września 2019
Tak naprawdę to PiS jeszcze nic przez 4 lata nie wybudował w całości sam!.Mimo hucznych zapowiedzi wszystkie ich inwestycje leżą,niema helikopterów,czołgi stare dziady remontują,samoloty obiecują ale czy będzie kasa? mierzeja?port lotniczy?Samochody elektryczne?Złotówka słabnie w oczach,aż strach pomyśleć jak uwolnią ceny prądu pewnie ceny w sklepach nas wykończą.Dostałem 300 zł podwyżki,ale w samej biedronce niektóre ceny poszły o 30% w efekcie zamiast się wzbogacić pieniędzy coraz mniej.Ceny usług powalają ale czego się dziwić jeżeli koszty pracy rosną i rosną.PiS w białych rękawiczkach ukradł drugą połowę mojego OFE na dodatek wymyślili nowy pomysł na złodziejstwo czyli PPK.Nie twierdzę że PO było święte ale kłamstwa i manipulacje w mediach publicznych to wstyd dla naszego chrześcijańskiego kraju.Ciekaw jestem jak dalej będzie z pozostałą częścią zakopianki od Rdzawki do NT czy w ogóle to ruszy czy będą się ratować kolejnymi kredytami.
Taka prawda21:04, 28 września 2019
Dobrze że wygrał PIS bo tej drogi przez 8 lat PO nie zbudowała a PIS przez 4 lat zbudował i jeszcze tu ktoś pisze że to zasługa PO. My pamiętamy jak budowali autostrady na euro 2012. Podwykonawcy którzy budowali pieniędzy nie dostali i zbankrutowali. Euro 2012 się odbyło a planowane drogi były kończone jeszcze dwa lata po Euro 2012.
górol20:40, 28 września 2019
Odnoszę wrażenie że na zdjęciu nr 31 pan poseł sięga do kieszeni pewnej pani o niewielkim wzroście. Chyba szuka nożyczek bo swoich zapomniał lub zgubił na poprzednim otwarciu.
avivat18:49, 28 września 2019
Niech mi ktoś powie czy gwiazda pienińska zgaśnie po tych wyborach, czy nadal nam będzie świecić swoim blaskiem tylko na uroczystościach?
ali18:39, 28 września 2019
Niestety ale nie ma czego gratulować. Wracałem przed 18 z Krakowa. Korek w kierunku od Zakopanego na zjeździe do ronda w Skomielnej ok. pół kilometra. To samo malutkie rondo obsługuje ruch w kierunku na Zakopane. Kierowcy stojący w korku blokują ruch w przeciwnym kierunku. Sam wjazd na skrzyżowanie w Skomielnej od Krakowa, dla autobusu lub długiego zestawu ledwo wystarcza miejsca. W dodatku 20 metrów dalej przystanek. Będzie jeszcze gorzej niż było. Przede wszystkim obydwa kierunki bedą się wzajemnie blokować na rondzie.
mm18:36, 28 września 2019
Brawo fajnie krok do przodu. Ciekawe jak PiS rozwiąże węzeł w Skomielnej?
turysta17:51, 28 września 2019
Do ?
Pytajnik urażony ? No to bądź sobie politycznie urażony :)
Tragedia17:21, 28 września 2019
Ej ale sie na tej trasie robią korki
oko17:19, 28 września 2019
Rzygać się chce patrząc jak brylują przed wyborami !!!
To wszystko za nasze pieniądze !!!!!
Krakus17:16, 28 września 2019
Jechałem teraz w stronę Krakowa i przy zjeździe z nowego odcinka drogi z powrotem na starą Zakopiankę w Skomielnej stałem w korku 25 minut!!!!
Mam pytanie czy można jeździć starą trasą?
Suweren trzeci groźny17:15, 28 września 2019
Niewiem jak dla was ale dla mnie to kolejny powód, aby iść na wybory i głosować na rzadzacych.
Co wy na to??
Pola16:36, 28 września 2019
Dobrze że PiS rządzi to powstają nowe piękne inwestycje....POo owszem pieniądze na inwestycje dostało ale wszystkie w swoje kieszenie spakowało
ES TA KA DA15:58, 28 września 2019
Hej Chłopczyki ,hej Panienki
Dzisiaj święto S-siódemki :)
Dzisiaj święto mojej "fanki"
Dzisiaj święto Zakopianki
Cni Mężowie i Cne Żony
Dziś wjedziemy na pylony
A bezkolizyjna droga ta \
Jest 50 metrów wysoka
I powiedzieć to wypada
Piękna, nowa estakada
Pasy, skarpy i wyjazdy
Koniczynki i rozjazdy
Oj nie wstydźmy
Się przed nikim
Bo to taki cud techniki
Mają mówcy trochę racji
Sukces to komunikacji !!
CIEKAWE JEST TO ILE ?
BY DRÓG POWSTAŁO ?!
GDYBY SIĘ JE Z PRYWATNEJ
KASY POLITYKÓW BUDOWAŁO ?
Miejscowy15:51, 28 września 2019
No dobrze iż poprzedni rząd zrobił wszystko a ci tylko śmietankę spijają a ile na przyjęcie poszło?ile dla kleru za pokropienie?
kodiak15:46, 28 września 2019
Pajace pajacują , czy któryś z nich coś przy tej drodze zrobił ?
piotrek15:40, 28 września 2019
a ten spytkowian od rabczańskich wodociągów w jakim harakterze przecina wstęgę - mam nadzieję że to nie kampania przedwyborcza tego pana ...
Pola15:21, 28 września 2019
Brawo fajnie
bob budowniczy14:57, 28 września 2019
Co tam robi ta pani posłanka *** oraz nieakceptowany społecznie poseł z Orawy, i reszta tego pospólstwa nie związanego z tą inwestycją, tego nie rozumiem.Gdzie są zwykli ludzie którzy oddali grunty pod tą budowę, czyżby o nich zapomniano bo tak to wygląda.
kra14:18, 28 września 2019
Żeby PiS miał jeszcze cokolwiek wspólnego z nową zakopianką. Ale oni zawsze mieli łatwość odcinania kuponów. Z tego co pamiętam, to ubiegali się o nią zarówno prof. Stanisław Hodorowicz oraz Andrzej Gut - Mostowy.
Major14:07, 28 września 2019
Dziękujemy PiSowi za to, że w 4 lata wybudowali tą przepiękną drogę!
Najwspanialsza partia. Tamtym nic nie wychodziło!
Karolina13:59, 28 września 2019
ten z Lipnicy wójt nawet był? Okropnie niemiły i śliski cżłowiek. Bardzo interesowny i roszczeniowy
Loko13:51, 28 września 2019
Jak taki dobry to czas, to niech Adamczyk powie czemu blokuje budowe S7 Krakow Myslenice i S52 Bielsko Biala Glogoczow. Jakos na cala S8 do Klodzka znalazl kase.
Chwała Bohaterom13:47, 28 września 2019
Trzeba jasno powiedzieć, że gdyby nie platforma to tej drogi by nie było. Ciszy również, że po wpadce z otwarciem zapory w Świnnej Porębie, żaden premier ani wice nie przyjechali, żeby przywłaszczyć sobie sukces.
?13:43, 28 września 2019
turysta...a kto to miał wg ciebie otworzyć? Dzięki PiS w ogóle ruszyła budowa to i logiczne że przedstawiciel rządu jest przy otwarciu. Chyba że uważasz że na świecie jest inaczej? Wszędzie tak jest.
Po13:34, 28 września 2019
kampania PIS-u
taka prawda13:31, 28 września 2019
PO - PSL przygotował i dał pieniądze
PiS podpisał umowe i otwarł
taka jest ciagłość władzy
Dziekujemy Pani Elżbiecie Bieńkowskiej za decyzję i środki na budowe !!
turysta13:02, 28 września 2019
Dobrze, że jest oddana.
Szkoda,, że znowu z niepotrzebnymi i rozdrażniającymi, politycznymi akcentami.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij