Środa, 20 styczeń 2021, Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Zakopane i okolice
Snow
-2°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 74
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Snow
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 74
Snow
-0°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 86
Snow
-4°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88
Snow
-1°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
06.10.2019, 20:14 | czytano: 10465

Biegł w nocy środkiem zakopianki - kierowcy wezwali policję

Ubiegłej nocy w Zakopanem policjanci drogówki interweniowali wobec mężczyzny, który biegł środkiem jezdni bez elementów odblaskowych. Zatrzymany oświadczył, że biegnie do domu, do... Tomaszowa Lubelskiego…

Około 3 nad ranem jeden z kierowców podróżujących odcinkiem drogi krajowej powiadomił policję o mężczyźnie biegnącym w stronę Poronina środkiem jezdni bez jakichkolwiek elementów odblaskowych. Stwarzał poważne zagrożenie dla siebie i dla innych kierujących z uwagi na bardzo trudne warunki pogodowe. Policjanci ruszyli w stronę Poronina. Po kilku kilometrach zauważyli biegnącego mężczyznę. Nawet na widok oznakowanego radiowozu nie chciał się zatrzymać i biegł dalej. Ostatecznie policjanci musieli mężczyznę zatrzymać i doprowadzić do jednostki policji. Na pytanie policjantów, co było powodem takiego zachowania oświadczył, że śpieszy się do domu – do Tomaszowa Lubelskiego. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie ponad 2.5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie odpowie za popełnione wykroczenie.

Przypominamy, że od 31 sierpnia ubiegłego roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat w wysokości do 100 złotych.

KPP Zakopane, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
gdr14:03, 7 października 2019
... chyba nie tylko za brak elementu odblaskowego? w skład "drogi" wchodzą: jezdnia, chodnik, pobocze, zatoczka autobusowa itd, i wszystko jest prawnie uregulowane- ze swym przeznaczeniem. Element odblaskowy to jedno ( bo był poza terenem zabudowanym), a co z mandatem za poruszanie się po jezdni? w miejscu do tego nie przeznaczonym? Nie ważne czy wszedł w poprzek czy wzdłuż czy szedł czy biegł ( teren tego odcinka jezdni nie był na pasach). Przepisy nie muszą być bardziej niż tego prawo wymaga skonstruowane- dla słabiej rozumujących. Plus dodałabym mu trzeci paragraf za stwarzanie zagrożenia zdrowia i życia dla osób postronnych ( a co by było, gdyby ktoś go w ostatniej chwili zauważył i nieszczęśliwie zjechał z drogi, aby go nie stuknąć i wjechał by w jakąś przeszkodę np drzewo? ). Jezdnia prawnie jest uregulowana do czego służy i jak z niej korzystać.
zeb12:37, 7 października 2019
Nie ma przypadkiem na sobie koszulki dynafita? tacy są najgorsi!
łół08:36, 7 października 2019
za 2.5 promila na maratonie są dodatkowe punkty !! policja zamiast eskortować to miejsca docelowego to brutalnie przerwała trening !!
oMASZ08:35, 7 października 2019
Run Forrest run......
ramcin08:07, 7 października 2019
Tutaj niech się zapisze wings for life world run
Z odblaskami by mógł?07:31, 7 października 2019
No to już był niedaleko.
poi.22:57, 6 października 2019
Zgłosić do kadry narodowej, wystawić w maratonie olimpijskim, złoto murowane.
Bikl22:48, 6 października 2019
A kiedyś jedna Pani z Tomaszowa była dziewczyną jednego z członków włoskiej mafi z południa włoch poczytajcie sobie.
Smok21:06, 6 października 2019
Propsy
Sławek20:57, 6 października 2019
Uciekał przed sławkiem bo ten chciał na niego zwymiotować.
KNT20:54, 6 października 2019
Szanuję!!!!
ja20:20, 6 października 2019
Szacun
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij