Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka i okolice
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 41
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 41
Clouds
27°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 41
Clouds
29°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 35
Clouds
28°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 41
Clouds
26°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 41
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.10.2019, 10:06 | czytano: 3525

Areszt dla 63-latka z Nowego Targu, który groził, że wysadzi blok

NOWY TARG. Zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy usłyszał 63-letni nowotarżanin, który w nocy z poniedziałku na wtorek po pijanemu odkręcił gaz w mieszkaniu przy al. Tysiąclecia. Decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Przed godziną 1 w nocy dyżurny nowotarskiej komendy odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że odkręcił gaz w mieszkaniu w jednym z bloków, a jego partnerka już nie żyje. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy po wejściu do mieszkania wyczuli bardzo intensywną woń gazu i zauważyli odkręconą butlę gazową. Jeden z funkcjonariuszy wyniósł butlę na zewnątrz, a drugi pobiegł do pokoju, aby otworzyć okna.

W pokoju znajdował się kompletnie pijany mężczyzna. Była też jego partnerka, która, jak twierdzi, próbowała powstrzymać go przed odkręceniem gazu. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy sprawdzili, czy stężenia gazu w pomieszczeniach nie zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców bloku. 63-latek miał ponad 1.7 promila i został zatrzymany.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Nowym Targu wniosek prokuratora tymczasowo aresztował mężczyznę na dwa miesiące. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy ( art. 164 k.k.), grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
sąsiad16:31, 10 października 2019
Tadzik będzie miał wczasy na pare lat
Miejscowy10:20, 10 października 2019
No to Tadzik posiedzi i czegoś się nauczy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij