Piątek, 18 październik 2019, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.10.2019, 11:36 | czytano: 1483

Rabczański szpital wdraża program restrukturyzacyjny

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju zaciąga kredyt w wysokości 3 milionów złotych, żeby spłacić stare długi i ustabilizować sytuację.

- Pożyczka, w wysokości do 2,7 mln zł, zostanie przeznaczona na spłacenie zobowiązań przeterminowanych, a 0,3 mln zł zostanie przeznaczonych na informatyzację spółki - informuje prezes Witold Latusek. - Uzyskany kredyt pozwoli na spłatę innych, wysoko oprocentowanych pożyczek, spłatę zobowiązań pracowniczych i przeterminowanych faktur kontrahentów zewnętrznych. I bieżące regulowanie aktualnych zobowiązań. Zyskany czas i spokój można skierować na rozwój spółki.

Szpital zatrudnił też na stanowisko dyrektora ds. medycznych doktora Wojciecha Pirowskiego, chirurga onkologa. Jego zadaniem będzie przygotowanie szpitala do nowego konkursu na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rozwój Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DILO), rozwój potencjału kadrowego i sprzętowego spółki.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Kuracjusz23:10, 12 października 2019
A skąd nagle pojawił się "program restrukturyzacyjny"? Do tej pory nikt o nim nie słyszał. Porostu zaciąga kolejny kredyt i tyle
4literki17:32, 11 października 2019
@spostrzegawczy: prezes będzie jak królowa angielska. Karocą popylał i pachniał. Białe kitle będą na niego robić.

Swoją drogą miasto kolejny raz się zadłuża, ale to już przecież nie Przybyłowa. W końcu TKM możemy milionami szastać.
Ciekawe czy ktoś z tych milionów zostanie rozliczony? Póki co wszyscy sobie łapki myją i pyszczki liżą.
spostrzegawczy14:55, 11 października 2019
To po co nam prezes ?
Pacjent11:52, 11 października 2019
Trzeba było poprzednią Panią dyrektor obciążyć za wszystkie długi. W Polsce nie ma odpowiedzialności za partactwo w sektorze publicznym.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij