Piątek, 18 październik 2019, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Fog
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.10.2019, 13:00 | czytano: 3402

Gmina szuka oszczędności w oświacie

Wójt Marcin Ratułowski zlecił audyt wydatków na szkoły w gminie Czarny Dunajec. Rok temu gmina dopłaciła aż 6 miliony złotych. Radni pytaną na co, a władze gminy liczą, że audyt odpowie na pytania, gdzie idą pieniądze i gdzie szukać oszczędności.

- Mamy dowiedzieć się, gdzie mamy dopłaty, gdzie moglibyśmy zaoszczędzić, mogą pojawić się sugestie dotyczące likwidacji poszczególnych szkół bądź ograniczenia ich funkcjonowania. Ale ustalenia, jakie wynikną z tego dokumentu będą polem do dyskusji na temat funkcjonowania szkolnictwa naszej gminie - mówił na ostatniej sesji wójt. - Dowiemy się czy mamy przerost zatrudnienia, czy szkoły prawidłowo funkcjonują, jakie są koszty utrzymania budynków. Mamy cześć szkół nie ocieplonych w niektórych wsiach. To opracowanie ma dać odpowiedź, w którym miejscu się znajdujemy.

- Może są mechanizmy, które pozwolą zniwelować dopłaty. To nie tak, że audyt jest po to, żeby zamykać szkoły. Wielokrotnie o tym mówiłem, że nie mam woli, żeby którąkolwiek szkołę zamykać - zapewnił.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Witek10:18, 14 października 2019
Pracowałem w Gminie Czarny Dunajec w kilku szkołach. Bardzo miło wspominam te czasy. Bardzo sympatyczna atmosfera i współpraca z dyrektorami tych szkół na poziomie. Nie interesują mnie układy i układziki ale dobra atmosfera w szkole bo to podstawa. Chce się iść do takiej szkoły i z zamiłowaniem przekazywać wiedzę młodym Polakom, służyć dzieciom bo to ich dobro i poczucie bezpieczeństwa jest ponad wszystkim.
Pola17:47, 13 października 2019
Obserwator masz 100 procent racji!!! Tak jest prawie w każdej szkole ,powiązania rodzinne i inne znajomości prowadzą zawsze do Urzędu Gminy Czarny Dunajec która popiera wszelkie patologie w szkołach. Ale cóż w końcu za trzy lata podziękujemy pysznej władzy wójta
Niezadowolony mieszkaniec gminy12:05, 13 października 2019
Tak oszczędności na szkolnictwie pięknie ale na nowe stanowiska dla znajomych to są nie ładnie panie wójcie po drugie chwalenie się kartą dużej rodziny podpisanie umów z prywatnymi firmami na zniżki a sama gmina podnosi opłaty za śmieci dla rodzin które posiadają kartę dużej rodziny i tak można wymieniać
Wielmożny wójcie12:02, 13 października 2019
Najlepiej pozamykać małe szkoły małe remizę i wszystkich którzy maja inne zdanie. Pootwierał zacto trzeba nowe stanowiska posprawdzać czy ludzie maja jeszcze jakieś w skarpetach oszczędności i dowalić podatkami. Mściwy mały Marcinek wyniesiony na piedestał.
poddatnik23:54, 12 października 2019
Audyt będzie dotyczył szkół czy księgowych zajmujących się szkołami? Gmina już prawie nie ma szkół bo zlikwidowała je kilka lata temu. A może by tak radę gminy przekazać jakiemuś prywatnemu ?
obserwator21:53, 12 października 2019
Zlikwidować panujące z od lat w szkołach układy klanów rodzinnych, i powinowatych z nimi pseudo nauczycieli, oraz sprawdzić powiązania rodzinne usługodawców świadczących usługi dla oświaty w gminie Czarny Dunajec, i po problemie z dopłatami do oświaty.
Pola20:06, 12 października 2019
Nojwoźniejse żeby skoczni w Chochołowie nie zlikwidowali bo prezes bez robotny bedzie
Robert13:37, 12 października 2019
Oczszednosci w gminie szukać a nie w dobrze funkcjonujących szkołach. No chyba, że to jakieś personalne rozgrywki...
zeb13:35, 12 października 2019
Jestem ciekaw jak zlikwidują szkołę w Chochołowie. Bedzie to kolejna zemsta Dunajca za powstanie?
Mama13:30, 12 października 2019
Oszczędności to już Wójt robi w oświacie. Swielica, zajęcia z logopedii. Ze wszystkim od tego roku problem.
Xxx13:20, 12 października 2019
A ja byłbym za zamknięciem części szkół, proponuje zacząć od Podszkla gdzie i tak co mądrzejsi rodzice wysyłają swoje dzieci do Piekielnika
LUDWICZEK13:18, 12 października 2019
Idealny sposób na pozbycie się niewygodnych dyrektorów, którzy nie tańczą jak im Wójt zagra. Dajcie człowieka a paragraf się znajdzie. Oj brzydko Panie Wójcie. A audyt to załatwimy w Gminie w przyszłym roku.
AnalFabeta13:17, 12 października 2019
Panie Wójcie, proszę zamykać małe szkoły i małe remizy strażackie. Mamy XXI wiek i najwyższy czas by to uporządkować. Odważne decyzje będą miały moje poparcie.
Jendrek G.13:06, 12 października 2019
A może trzeba program Czyste powietrze dobrze prowadzić, żeby Gmina kar nie płaciła. Wtedy nie trzeba będzie szkół ograniczać. Tym się Wójt nie chwali. Ile kar gmina zapłaciła tym roku ? Opieszałość urzędników i brak jakiejkolwiek dobrej woli jest porażająca. My mieszkańcy gminy naprawdę chcemy wymieniać piece na ekologiczne ale wszędzie wokoło stale są odpowiednie programy z refundacją a w Czarnym Dunajcu biednie to idzie.
Nie w szkołach szukać oszczędności tylko w karach co gmina płaci.
Prywatz13:04, 12 października 2019
Najpierw trzeba odzyskać szkoły przekazane prywaciarzom za 1 zł które gmina Czarny Dunajec przekazała szukając oszczędności na najmłodszych. Jakoś nowi prowadzący te szkoły zarabiają na nich i nie dopłacają.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij