Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Jabłonka i okolice
Rain
17°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Rain
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Rain
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Clouds
18°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 48
Rain
15°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Rain
16°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.10.2019, 12:00 | czytano: 4177

Koniec korków na drodze z Krościenka do Starego Sącza? Wójt widzi szanse

Zdaniem wójta gminy Ochotnica Dolna, jest szansa na zlikwidowanie korków w Tylmanowej. Tadeusz Królczyk poinformował, że odbył na ten temat rozmowę w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Po spotkaniu wójt poinformował, że rondo w Zabrzeży ma być oddane do użytku jeszcze w tym roku. Jest to rondo turbinowe wyposażone m. in. w osobny pas do lewoskrętu do Mszany Dolnej. To rozwiązanie powinno bardzo poprawić płynność ruchu w kierunki do Nowego Sącza i Mszany Dolnej.

Na wniosek marszałka Witolda Kozłowskiego, opracowywana jest koncepcja rozwiązania problemów związanych z ruchem samochodowym dla całego regionu. Dokument ma być gotowy w pierwszym, a najdalej w drugim kwartale 2020 r. Ten dokument pokaże wszystkie problemy w regionie oraz pomysły na ich rozwiązanie.

Planowane są dodatkowo: przebudowa ronda w Krościenku, budowa ronda w Harklowej i w os. Rzeka w Tylmanowej. Ta ostatnia inwestycja jest na etapie uzyskiwania ZRIDU (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej)
Nie znane są terminy realizacji tych inwestycji.

- Ciągle w zanadrzu mamy opracowanie nowej organizacji ruchu dopuszczającej przejazd na drugą stronę Dunajca tylko dla mieszkańców Tylmanowej. Takie rozwiązanie musiałoby być zaakceptowane przez ZDW, Powiat i Komendę Wojewódzką Policji - informuje Tadeusz Królczyk. - Pierwszy moment kiedy będziemy mogli wiedzieć czy idzie ku dobremu, to uruchomienie ronda turbinowego w Zabrzeży. Do tego momentu pozostało dwa miesiące. Nadzieję pokładamy w przygotowywanej przez marszałka Witolda Kozłowskiego koncepcji rozwiązania problemów transportu w całym regionie - dodaje.

Źródło: Tadeusz Królczyk / Facebook, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
wiki14:46, 4 listopada 2019
Kiedy remont drogi od Huby do Kluszkowiec? Reagedia.Mostki robili 2 lata
Andrzej22:45, 28 października 2019
Wspaniały wójt z Ochotnicy, nawet rondo w Harklowej planuje. Co na to wójt gminy Nowy Targ? Chyba rondo na czole mu pokaże?
wioncy nio21:11, 28 października 2019
kolejny bubel w Zabrzezy, ktory sparalizuje ruch na dobre , pomysl na RZece to my juz z chalp nie wyjedziemy ,wyjechac na zachod podpatrzec i budowac z glowa!i uczyc jak jezdzic na rondach , a co panie wojcie z mostem na zawodzie ?tam tez kolejne rondo , koncze bo na sama mysl kronci mi sie od tyk kylek
Zapatrzony w złote usta20:25, 28 października 2019
No to kamień z serca. Od razu czuję się uspokojony.
ha ha ha20:08, 28 października 2019
Wojt ochotnicy to alfa i omega nawet welo dunajec potrafił zepsuć do ostatecznosci
To kpiny krolczyk - powtarza z uporem maniaka fakty które wykonują inni ha ha ha
Korki w tylmanowej18:06, 28 października 2019
wojt ochotnicy to niech najpierw zrobi porządek na swoim podwórku bo zgroza patrzeć jak panele fotowoltaiczne położył na foli a tu chce pouczać dyrektora z ZDW w Krakowie oj biedactwo i buractwo
xyz17:52, 28 października 2019
Jak skończą remont drogi na Sącz a co za tym idzie i rondo w Zabrzeży to problem korków sam się rozwiąże i geniusz Królczyka zgaśnie. Co innego rondo w Krościenku tu nie On decyduje.
stan14:39, 28 października 2019
Póki co weźcie spych i przesuńcie ta kupę materiału przy budowanym rondzie w prawo i zróbcie dodatkowy pas właśnie tam dla tych co jadą w stronę Sącza. Bo teraz Ci co skręcają na Szczawę , blokują ruch.
fk13:55, 28 października 2019
Wójt Ochotnicy to prawdziwy mąż opatrznościowy spojrzy, porozmawia i zaraz problemy są rozwiązane.Szkoda, że tak późno ujawnił swoje talenty.Jeszcze rok , dwa i wszystkie problemy komunikacyjne na południu Małopolski znikną.Brawo.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij