Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 5.796 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
03.11.2019, 19:46 | czytano: 2479

Rzecznik KPP w Zakopanem: "Jest wniosek o tymczasowe aresztowanie pirata drogowego"

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. - Policjanci i prokurator zakończyli przed 18.00 czynności wobec kierowcy, który został zatrzymany w Zakopanem po pościgu policyjnym, podczas którego padły strzały - informuje asp.szt. Roman Wieczorek z KPP w Zakopanem.

Prokurator przedstawił 35-latkowi z Warszawy trzy zarzuty za popełnione przestępstwa tj. niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, złamanie zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania narkotyków, które policjanci ujawnili w samochodzie. Ponadto jego zachowanie groziło bezpośrednio bezpieczeństwu powszechnemu. Grozi mu teraz do 5 lat w wiezieniu.

- Osobno prowadzimy sprawę złamania przepisów kodeksu drogowego. Naliczyliśmy 10 takich wykroczeń, to m. in. jazda pod prąd, znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i w rejonie przejść dla pieszych. Wszystkie te wykroczenia zostaną zsumowane, a decyzję o karze będzie podejmować sąd. Pasażerka po przesłuchaniu w dniu dzisiejszym została zwolniona. Na razie nie przedstawiliśmy jej żadnych zarzutów - dodaje oficer prasowy.


Jutro Sąd Rejonowy w Zakopanem rozpatrzy wniosek prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec pirata drogowego.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Biały09:55, 4 listopada 2019
Takim dożywotnio powinno się zabierać prawo jazdy i jeszcze powinna być konfiskata samochodu.
Pola09:17, 4 listopada 2019
Myślę że nawet połowy nie odsiedzi przecież obecne sądy (nie)sprawiedliwe na złość PiSowy wydają wyroki śmiesznie niskie ,a co trzeba dokopać zwykłym ludziom takie jest podejście sądów wobec szaleńców ,więcej dostaną ci co w złych warunkach przewozili tygrysy
Temida22:18, 3 listopada 2019
Tyle zarzutów i tylko do 5 lat mu grozi w warunkach recydywy? Połowę odsiedzi, resztę wyjdzie i będzie jeszcze gorzej.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij