Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.11.2019, 12:22 | czytano: 3689

Na razie śmieci droższe nie będą

Arch. Podhale24.pl

Taką deklarację złożył burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder. Jak poinformował, stawki za odbiór śmieci pozostaną na obecnym poziomie co najmniej do końca pierwszego kwartału 2020 roku.

Leszek Świder poinformował o tym w specjalnym komunikacie, który opublikował Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

Czytamy w nim:

"Gospodarka odpadami to jeden z trudniejszych tematów dla samorządów. Żeby wyprzedzić pewne działania postanowiliśmy ogłosić przetarg na odbiór odpadów komunalnych na cztery lata. Do przetargu zgłosiło się konsorcjum z udziałem naszych Zakładów Komunalnych, niestety kwota złożonej oferty znacznie przekraczała kwotę jaką możemy przeznaczyć na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych i przetarg został unieważniony. Następny przetarg został ogłoszony na dwa lata i tutaj cena również była dużo wyższa od oczekiwanej. W związku z powyższym podjęliśmy rozmowy z Zakładami Komunalnymi oraz Radnymi, czego efektem jest pozostawienie stawek na obecnym poziomie w pierwszym kwartale 2020 r.

Obecnie koszty odbioru odpadów w sąsiednich gminach miejskich jest wyższy niż w Rabce-Zdroju, a przepisy dotyczące gospodarowania odpadami często ulegają zmianom, co dodatkowo wpływa na brak możliwości określenia kosztów odbioru w przyszłości.

W związku z zaistniałą sytuacją oraz nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przed ogłoszeniem kolejnego przetargu na odbiór odpadów, zostanie przeanalizowany obowiązujący system gospodarowania odpadami w szczególności z budynków wielorodzinnych, które generują bardzo duże koszty.

Ponadto nasza gmina przystąpiła do wspólnego porozumienia gmin podhalańskich w sprawie budowy wspólnej spalarni. Szacuje się, że powstanie spalarni pozwoli obniżyć koszty zagospodarowania odpadów o połowę" - poinformował w komunikacie burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
rab18:26, 15 listopada 2019
...obserwator...nam nie jest do śmiechu,tak jak Ty rechoczesz (tylko z czego?),chyba,że tam pracujesz,co jest prawdopodobne,więc musisz się bronić.
Obserwator10:08, 12 listopada 2019
Intruz pozostanie intruzem, hahaha.
pol19:05, 10 listopada 2019
Po worki jak się wejdzie ,to nie ma z kim rozmawiać bo wszystkie panie siedzą na telefonach .Po co aż trzy są tam potrzebne.Wiadomo,że swoich trzeba utrzymać a opłaty za śmieci podnieść naszym kosztem.Jedna osoba jest tam wystarczająca.
oscypek07:23, 10 listopada 2019
Witold to ty? Mało Ci szpitala?
rab17:46, 9 listopada 2019
Burmistrz tylko narzeka,ale niech się lepiej przyglądnie swoim Zakładom Komunalnym.Jak się wejdzie do ich biura to nie ma z kim rozmawiać.Wszystkie panie patrzą na petenta jak na intruza i łaskę robią jak ktoś zapyta o kosze.Połowa do zwolnienia i na etatach zaoszczędzicie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij