Środa, 26 luty 2020, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica i okolice
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 69
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 69
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 70
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 69
Rain
Wiatr: 35.28 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.11.2019, 18:25 | czytano: 4418

Gmina znalazła miejsce na punkt zbiórki odpadów

PORONIN. Punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych dla mieszkańców gminy będzie zlokalizowany na terenie dawnej spółdzielni "Samopomoc Chłopska" i zostanie uruchomiony jeszcze w listopadzie.

- Było to zalecenie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, które mówiło, że taki punkt do końca 2019 musi powstać na terenie gminy Poronin - mówiła na ostatniej sesji rady gminy wójt Anita Żegleń, dodając, że choć gmina wiedziała o tym obowiązku już od 2017 roku, to poprzednie władze nie rozwiązały tego problemu. - Zmierzyliśmy się z tym wyzwaniem, mamy pewne rozwiązania długofalowe, natomiast na dzień dzisiejszy udało nam się znaleźć bardzo dobrą lokalizację po byłym budynku Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska". Udało nam się wydzierżawić od obecnego właściciela jeden z boksów za symboliczną złotówkę - poinformowała.

Punkt będzie działał jeden dzień w tygodniu, w godz. od 9 do 15 i będzie można do niego zwozić posegregowane odpady w czterech frakcjach: tworzywa sztuczne i metal, makulaturę, szkło i odpady elektroniczne. - Będzie to miejsce uporządkowane, zamykane, uruchamiane pod nadzorem naszych pracowników. To nie będzie żadne dzikie wysypisko - zapewniła wójt.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij