Poniedziałek, 16 grudzień 2019, Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Clouds
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
15.11.2019, 10:25 | czytano: 3134

Połączą Podszkle i Podwilk asfaltową drogą

Fot. PZD Nowy Targ

Dwukilometrowy odcinek bitej drogi między tymi miejscowościami zostanie wyasfaltowany. Inwestycja będzie kosztować 6 mln zł, a Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu wybrał właśnie firmę, które zrealizuje inwestycję.

Przetarg na roboty wygrała firma Kiernia z Ratułowa. Droga powiatowa łącząca gminę Jabłonka z gminą Raba Wyżna zostanie kompleksowo rozbudowana. Zakres prac obejmuje budowę jezdni drogi do szerokości 6,0 m, budowę pobocza lewo i prawostronnego oraz budowę chodnika o szerokości 2,0 m. W ramach inwestycji przebudowie ulegną zjazdy indywidualne oraz skrzyżowania wzdłuż całego odcinka drogi. Projekt zakłada budowę kanalizacji deszczowej, ścieku przykrawężnikowego oraz korytek betonowych przy krawędzi jezdni. Wzdłuż drogi wybudowane zostaną nowe przepusty, mur oporowy, a skarpy znajdujące się przy lewej krawędzi jezdni zostaną dodatkowo umocnione. Przewidywany termin zakończenia prac to 30 września 2020 r.

Fot. Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu

oprac. r/ PZD Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
Motorzysta z Pasyjom20:28, 15 listopada 2019
Już jedna maszyna została dowieziona na plac budowy od poniedziałku pewnie dojadą inne i bedą zaczynać robote żeby pzed zniegiem skonczyć
D.hu19:29, 15 listopada 2019
Tylko nie kiernia oni nie umieją poprawnie asfaltowac radze ich przypilnowac .
Wstyd13:01, 15 listopada 2019
Yhm.. to na tą drogę są pieniądze żeby zrobić chodniki ? Tam gdzie psy ... szczekają i ludzi nie ma ? A przy głównych drogach typu Podwilk-Podsarnie-Harkabuz, gdzie dzieci muszą usuwac się z drogi przed autem gdy wracają ze szkoły to jakoś pieniędzy brak... BRAWO .
powiatowy12:16, 15 listopada 2019
A to Powiat Nowotarski z jednej gminy się składa?
Miłek11:56, 15 listopada 2019
Chyba kogoś popi.....ło!!!! Chodników nie ma w ciągu drogi powiatowej, a oni będą asfaltować polne drogi!!! Jasny h... z takimi rządami!!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij