Poniedziałek, 16 grudzień 2019, Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dobra
15.11.2019, 14:19 | czytano: 8617

Szczęśliwy finał poszukiwań 11-letniej Oliwii. Zaginęła w nocy, odnaleziono ją rano

Arch. Podhale24.pl

Szczęśliwie zakończyła się nocna akcja poszukiwawcza 11-letniej Oliwii. W działania zaangażowani byli policjanci z Nowego Targu oraz jednostek podległych, OPP w Krakowie i strażacy. Dziewczynka odnaleziona została cała i zdrowa przez nowotarskich policjantów na terenie miasta.

Wczoraj około północy zawiadomienie o zaginięciu 11-letniej Oliwii złożyła zaniepokojona nieobecnością córki matka. Kobieta ostatni kontakt z dziewczynką miała około godziny 16.00. Po powrocie do miejsca zamieszkania po godzinie 17.00 Oliwi już nie było. Kiedy późnym wieczorem dziewczynka nie wróciła matka rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, które jednak nie przyniosły efektu. Wtedy o całej sytuacji powiadomiła funkcjonariuszy.

Natychmiast na miejsce skierowano wszystkie dostępne siły. Z uwagi na porę nocną i niskie temperatury w jednostce ogłoszony został alarm. W poszukiwania oprócz policjantów z nowotarskiej komendy, również z Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych i jednostek podległych, włączyli się mundurowi z Oddziałów Prewencji Policji w Krakowie oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Zaangażowany został również przewodnik z psem służbowym. W poszukiwaniach łącznie brało udział 45 policjantów i 18 strażaków.

Akcja prowadzona była głównie na terenie miasta Nowy Targ. Priorytetem poszukiwań było odnalezienie dziewczynki. Policjanci sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, gdzie mogła przebywać. W środku nocy pukali również do drzwi znajomych, rodziny i koleżanek dziewczynki. Po kilku godzinach poszukiwań, przed godziną 8.00 rano, Oliwia została odnaleziona na terenie Nowego Targu, na jednej z ulic. Dziewczynka cała i zdrowa została przekazana mamie, a policjanci wyjaśniają, co się z nią działo. Z pierwszym ustaleń wynika, że nie było porwana, ani nie jest ofiara przestępstwa.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się działania poszukiwawcze. Dziękujemy również mieszkańcom za wyrozumiałość i zrozumienie, którzy pomimo późnej pory nocnej udzielali bardzo cennych dla funkcjonariuszy informacji, które pomogły w odnalezieniu dziewczynki - mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
????22:20, 15 listopada 2019
Kurze jajko. Przed 8 rano znaleźli? Rano???? Czyli gdzieś cala noc była i czy na ulicy?
Swoj21:07, 15 listopada 2019
Mądre głowy .. może to nie było tak jak myślicie. Moją córka 14 letnia poznała kolegów z sąsiedniej miejscowości. Przyjaźń, spotkania, jej słowa że w końcu ma przyjaciół. Gdy zorientowalismy się że to patologia
(Alkohol, sex, wymuszenia pieniędzy) zabronilismy kontaktów to znikła w nocy. Może to tak było ? Może to dziecko nie plątało się po ulicy tylko było u kogoś ? My gdy zaczęliśmy walczyć o dziecko to dowiedzieliśmy się że stosujemy przemoc psychiczną i że nie mamy prawa interesować się tym co nasze dziecko robi.
www17:26, 15 listopada 2019
Do maciek o. - Nie wierzę, że gdyby któryś z dostawców, taksówkarzy lub innych osób przez Pana wymienionych, zobaczyłoby o 4 rano dziecko 11 letnie na ulicy, to przeszłoby obojętnie..... Nie trzeba specjalnie kogoś prosić żeby w takiej sytuacji pomógł....
jaga217:26, 15 listopada 2019
Grunt to fantazja a póżniej płacz że ich molestują
A.gata16:42, 15 listopada 2019
Macie O.
Popieram Cię,
czemu nie dali inf na portalach .. myślę,że każda dodatkowa para oczu w tej kwestii byłaby ważna.
Też przeczytałam inf po odnalezieniu dziecka.
maciek o.16:28, 15 listopada 2019
....z racji wykonywanej pracy sześć razy w tygodniu w godzinach od 3 do 6 rano " przeczesuję " miasto i okoliczne wioski.....dzisiaj nie było inaczej.....zauważyłem wzmożoną aktywność radiowozów .....widziałem też 3 policyjne busy ( typu Mercedes Sprinter ) a to już widok niecodzienny w naszej mieścinie a już na pewno niecodzienny o 4 rano.....gdzieś " z tyłu głowy" zajarzyłem , że coś jest " na rzeczy".....dopiero teraz po przeczytaniu info oświeciło mnie o co w tym wszystkim chodziło......i tak myślę : ...szkoda , że nie ma jakiegoś pomysłu, jakiegoś sposobu by w podobnych sytuacjach zaangażować dodatkowe " pary oczu"......co mam na myśli ? .....otóż to , że gdy większość mieszkańców jeszcze smacznie śpi to pod ich oknami wypełniając swoje obowiązki uwijają się dostawcy wszelkiej maści, taksówkarze i ci , którzy już są w drodze do pracy....nie twierdzę , że wszystkie te " nocne Marki " ochoczo przystąpiło by do poszukiwań ale śmiem twierdzić , że niejeden po zaobserwowaniu czegoś szczególnego podzieliłby się tą wiedzą z oficerem dyżurnym......noooo....ale w naszym społeczeństwie istnieje też niestety duże prawdopodobieństwo , że zostałby napiętnowany mianem konfidenta lub tym podobnego.....temat rzeka...
4you15:17, 15 listopada 2019
Jezu co się dzieje z dzisiejszymi dzieciakami... 11lat i prysla z chaty?!
pp15:16, 15 listopada 2019
To sytuacje nienormalna! Pytanie dlaczego dziewczynka nie wrocila do domu i gdzie byla cala noc !Mam nadzije ze sluzby wyjasnia to i pomoga dziewczynce !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij