Piątek, 10 lipiec 2020, Imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa
Szczawnica i okolice
Clouds
28°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Clouds
28°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Clouds
28°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Clear
31°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 37
Clouds
28°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.11.2019, 20:37 | czytano: 2597

Jubileusz 70-lecia Teatru Lalek "Rabcio". Życzenia, gratulacje i refleksja nad aktualną dyspozycją

Fot. Piotr Kuczaj

RABKA-ZDRÓJ: Uroczysta gala, która odbyła się w "Rabciu" w piątek wieczorem, była finałem cyklu wydarzeń towarzyszących jubileuszowi 70-lecia placówki.

- To nie były dla "Rabcia" proste lata. Każdy szuka swojego miejsca na ziemi. A "Rabcio" tego miejsca nie miał. Udało się to dopiero na jubileusz - mówił dyrektor teatru Zbigniew Wójciak, informując, że otwarcie nowej siedziby, która powstała po drugiej stronie ulicy, jubileuszowego prezentu, nastąpi w połowie stycznia.

Starosta Krzysztof Faber mówił, że trudne momenty w historii "Rabcia" miały związek właśnie z brakiem własnej siedziby. - Dziś teatr otrzymuje jednak najnowocześniejszą siedzibę w Polsce - przekonywał, dodając jednak, że o sile teatru decyduje zespół.

Ten udowodnił, że w jego skład wchodzą ludzie utalentowani i z pasją. Zespół aktorski "Rabcia" przygotował na jubileusz artystyczne przedstawienie opowiadające historię teatru. Żywiołowy, z przymrużeniem oka, interesujący i dowcipny spektakl został entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną w teatrze publiczność. Na jego zakończenie padł jednak smutny wniosek, że teatr lata świetności ma już za sobą, a dziś znajduje się w stanie stagnacji. - Od kilkunastu lat teatr nie ma wyjazdów. Ucichliśmy. Nie ma nas - powiedziała Krystyna Kachel, aktorka i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół "Rabcia", życząc jednocześnie swojemu teatrowi, by oparł się komercji i funkcji teatru rozrywkowego, ale rozwijał się artystycznie i poruszał ważne problemy.

Podczas gali zaprezentowano monografię teatru pt. Rabcio - teatr z Rabki" autorstwa wspomnianej Krystyny Kachel, odbyło się też uroczyste podziękowanie wszystkim twórcom i pracownikom Teatru Lalek 'Rabcio”.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
piechur14:38, 17 listopada 2019
@krawaty
Najpierw pochwal się co sam w życiu osiągnąłeś,potem popatrz do lustra i oceń siebie...
krawaty21:35, 16 listopada 2019
Potwory i spółka.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij