Sobota, 31 październik 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Mist
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.11.2019, 10:01 | czytano: 3579

Policja zatrzymała czterech nietrzeźwych kierowców. To mieszkańcy Maruszyny, Zakopanego, Bańskiej Niżnej i Poronina

Praktycznie codziennie, na drogach powiatu tatrzańskiego, policjanci zatrzymują kolejnych nietrzeźwych kierowców. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców - z Maruszyny, Zakopanego, Bańskiej Niżnej i Poronina.

W sobotę popołudniu w Leśnicy policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który jak się okazało prowadził samochód mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 41-latek z Maruszyny już stracił prawo jazdy.

W niedzielę nad ranem policjanci drogówki zatrzymali w Zakopanem 29-latka z Poronina, który kierował BMW mając w organizmie 1.9 promila alkoholu. Natomiast 39-letni kierujący Hyundai z Zakopanego stracił prawo jazdy w Bukowinie Tatrzańskiej, kiedy podczas policyjnej kontroli okazało się, że w jego organizmie jest blisko 1.6 promila alkoholu. Wśród zatrzymanych kierujących znalazła się też pani, która zdecydowała się prowadzić Audi po alkoholu. 45-latka z Bańskiej Niżnej podczas kontroli w Białym Dunajcu miała 0.6 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – bezwarunkowo w przypadku przestępstwa - informuje oficer prasowy KPP w Zakopanem asp. szt. Roman Wieczorek.

oprac. r/ KPP Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
ens11:35, 19 listopada 2019
KTT. Nie dość że nie umieją jeździć na trzeźwo to jak widać alkohol też wiele nie pomaga.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij