Środa, 30 wrzesień 2020, Imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima
Szczawnica i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 3
Rain
10°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Rain
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88
Clouds
10°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.12.2019, 08:22 | czytano: 6870

Ciszej, drożej, częściej - zmiany na kolei

zdj. Podhale24

Informacje dotyczące lokalnego transportu kolejowego są i dobre, i złe. Dobre są takie, że pociągi będą jechać szybciej, choć jednocześnie będą się częściej zatrzymywać. Złe - wzrosną ceny biletów.

Modernizacja linii Chabówka - Zakopane skutkować ma m.in. zwiększeniem prędkości pociągów oraz poprawą standardu obsługi podróżnych. Pomiędzy Nowym Targiem, a Zakopanem pojawią się dwa nowe przystanki - Bańska Geotermia (pomiędzy Szaflarami Wsią, a Białym Dunajcem) i Poronin Misiagi (między Poroninem, a Zakopanem). Dodatkowo w nowym rozkładzie jazdy, który obowiązywać będzie od połowy grudnia planowane są dodatkowe pociągi oraz wydłużenie liczby kursów do Rabki-Zdroju.

Od 15 grudnia wzrosną też ceny biletów w pociągach Kolei Małopolskich oraz Polregio. Oficjalnie nowych cen jeszcze nie podano, ale średnio ma to być podwyżka rzędu 10 procent

Wprowadzona będzie ponadto nowelizacja rozporządzenia dotyczącego bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Obecnie maszyniści pociągów są zobligowani trąbić przed przejazdami kolejowo-drogowymi. Nowelizacja zakłada, że tzw. sygnał "Baczność" nie będzie używany wszędzie, a tylko przed tymi przejazdami, które nie są wystarczająco bezpieczne, czyli nie są wyposażone w urządzenia automatycznie blokujące całą szerokość przejazdu.

Jak czytamy w komunikacie "celem tej zmiany jest poprawa standardu życia jak największej liczby mieszkańców okolic skrzyżowań dróg kołowych z liniami kolejowymi poprzez sukcesywne eliminowanie uciążliwego hałasu trąbiących pociągów, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa na tych skrzyżowaniach"

Rozporządzenie wejdzie w życie za 6 miesięcy.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Typ712:28, 4 grudnia 2019
Do Niki. Absolutnie się z Tobą zgadzam, pomimo swoich licznych wad PRL dał szansę na kształcenie grupom społecznym które w poprzednim ustroju nie miały na to szans. Dzięki temu ten żesz Wojciech może czytać i pisać, szkoda tylko że nie nauczyli go że ci którzy myślą inaczej niż on to nie koniecznie fani czerwonych legitymacji.
Marcin10:59, 4 grudnia 2019
Zwiększenie ilości pociągów na lini Zakopane-Chabówka bez nowego wiaduktu w Nowym Targu bedzie skutkowało totalnym paraliżem ul. Ludźmierskiej... Ludźmierska nawet bez pociągów potrafi się totalnie korkować a z pomocą koleji będzie praktycznie nie przejezdna! Czy planiści biorą to pod uwagę?
Rak20:24, 1 grudnia 2019
A kiedy Pani poseł Paluchowa, z drugim posłem Siarką dadzą kasę na wiadukt kolejowy na ul. Kolejowe w N.T, żeby się nie tworzyły gigantyczne korki w str. Ludźmierza, jak są zamykane rogatki na czas przejazdu pociągu. Obiecywali już od 10 lat i co cichosza. No ale cóż ciemny lud Podhala wybierze ich z pewnością na kolejną kadencje.
senek18:01, 1 grudnia 2019
Według Wojtka to pracownicy PKP mieli czerwoną legitymację, poczty i telegrafu, uczniowie podstawówki i szkoły średnie. Tyle co wiem, może jeszcze inni.
Niki16:27, 1 grudnia 2019
Do Wojtek. Gdyby nie PRL to kultura kończyła by sie na Jasełkach w remizie. A tak można było chodzić za grosze z klasą do teatrów w Krakowie. Więc nie bluźnij.
ryk16:15, 1 grudnia 2019
Do Wojtek. Nigdy nim nie byłem. No 2 dni w solidarnkści i zrezygnowałem bo sie zorientowałem o co chodzi.
Wojtek15:48, 1 grudnia 2019
do ryk,to musiałeś być komunistą, z czerwoną legitymacją.
ryk13:22, 1 grudnia 2019
Najbardziej mnie cieszy, drożej. Kiedyś w PRL za grosze wynajęliśmy z dziewczyną sypialny z Targu do Gdyni.
Ja.09:38, 1 grudnia 2019
Zrobic by trza tym rolnikom tunel pod torami na każdym polny m dzikim przejeździe
Baciok09:31, 1 grudnia 2019
No to jo będę stał w korku co by do pola przejechać bo pociąg za pociągiem nieh wos szlak.............
pio.09:06, 1 grudnia 2019
Już przez jakiegoś geniusza ustawienia świateł w tej mieścinie powodują korki zaczynające się w Ludźmierzu, a po genialnym rozwiązaniu przejazdu kolejowego zaczynać będą się w Czarnym Dunajcu.
do Pio - abc09:00, 1 grudnia 2019
no ale za to szybciej "przemkną"!!!
Pio08:30, 1 grudnia 2019
Więcej pociągów częściej zamknięte tory na ludzmierskiej z przejazdem będzie masakra bo już jest źle władzo rób coś bo to wszystko utknie a objechać nie ma jak .
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij