Piątek, 06 grudzień 2019, Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 69
Clouds
-2°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
-3°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
01.12.2019, 10:43 | czytano: 1154

XVI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Nowym Targu (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

Reprezentanci Szkół Podstawowych w Nowym Targu zmierzyli się w 16 konkursie wiedzy o Stolicy Podhala.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w kilku konkurencjach: zbieraniu ziemniaków, teście na temat Miasta, ułożyć watrę z drewna i papieru. Bbyło też ułożenie puzzli czy przetłumaczenie wiersza z gwary na język literacki oraz wykleić owsem na kartce napis "Nowy Targ". Liczył się podczas tych konkurencji czas, ale też i estetyka wykonania.

Oceniała ich komisja złożona z nauczycieli.

Wygrała Szkoła Podstawowa nr 5 i ona odebrała z rąk burmistrza Puchar Przechodni w postaci figury św. Katarzyny Patronki Miasta. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, trzecie - Szkoła Podstawowa nr 3. Poza podium uplasowała się "11" , "2" i "6".

Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij