Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.12.2019, 12:26 | czytano: 2802

Spotkanie honorowych dawców krwi (zdjęcia)

zdj. Zbigniew Krauzowicz

NOWY TARG. Na zaproszenie członków klubu HDK PCK Kropla krwiodawcy z Nowego Targu i z okolic, w Urzędzie Miasta spotkali się honorowi dawcy krwi. Okazją były Dni Honorowego Krwiodawstwa - święta wszystkich honorowych dawców, które obchodzone jest od 1958 roku.

Obecnych przywitał założyciel klubu HDK PCK Kropla - Mateusz Kapołka wraz z v-ce Burmistrz Miasta - Joanną Iskrzyńską - Steg.

W trakcie spotkania, Prezes Zarządu Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Oddziału Czerwonego Krzyża w Krakowie - Mieczysław Kurek wręczył odznaki "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Odznaki podpisane przez Ministra Zdrowia otrzymali krwiodawcy, którzy na swoim koncie mają oddane ponad 20 litrów krwi: Janusz Batkiewicz, Maciej Kozłecki, Piotr Mazanek, Andrzej Pelczar oraz Krzysztof Suski.

Za zasługi w realizacji humanitarnych celów Uchwałą Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża zostały nadane odznaki honorowe Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród wyróżnionych Odznaką IV stopnia wyróżnieni zostali: Lucyna Sarzyńska-Para, Tomasz Gąsienica-Wawrytko oraz Andrzej Karkoszka. Dekoracji dokonał Członek Zarządu Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie Mieczysław Orczykowski w towarzystwie Kierownik Rejonowego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Sączu Haliny Janusz.

W trakcie spotkania wyróżnieni zostali krwiodawcy tytułem "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi'' stopień TRZECI za oddanie min. 5 litrów krwi: Anna Białoń, Anna Dziadkowiec i Renata Rusnarczyk

Ponadto w dowód uznania za zaangażowanie na rzecz rozwoju działalności Polskiego Czerwonego Krzyża w Małopolsce, Zarząd Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża przyznał Medal Pamiątkowy 100- Lecia Polskiego Czerwonego Krzyża Małopolskiego Oddziału dla dr Marii Lambrech - Kierownik Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zakopanem.

Pracownice Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu przyjęły podziękowanie za organizowaną corocznie zbiórkę krwi w trakcie finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2020 roku zbiórka z okazji 28 finału WOŚP odbędzie się w dniu 12.01.2020 w holu Miejskiej Hali Sportowej "Gorce" Al. Tysiąclecia 74 w Nowym Targu.

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża serdecznie dziękujemy wszystkim, tym którzy oddawali lub oddają krew. Życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Krew jest symbolem życia i największym darem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Każdego dnia potrzebne jest ponad 1000 litrów krwi, którą trzeba pobrać od 2000 dawców. Oddając krew ratujemy życie!

Mateusz Kapołka, zdj. Zbigniew Krauzowicz
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
KRWIODAWCA21:49, 2 grudnia 2019
Sprawa jest bardzo prosta spotkaniea jak i koordynacje odznaczania i akcj zajmuje się Klub Kropla. Pan Mateusz krwiodawcom należącym do klubu rozsyła informacje . Prosze zrozumieć że krwiodawckw jest bardzo dużo a zwłaszcza indywidualnych, których nie sztuka objąć opieką bez ich qoli wstąpienia do klubu.Zachęcam i pozdrawiam. i
marcin18:15, 2 grudnia 2019
Witam. Ja rowniez juz dlugo i honorowo oddaje krew i nic o ow spotkaniu i odznaczaniu honorowych krwiodawcow nie slyszalem. Niewyliczajac nikomu bo kazda kropla jest na wage zycia, to ciekawi mnie tylko to na jakiej zasadzie zaprasza sie ow honorowych.
Zaciekawiona08:47, 2 grudnia 2019
Bardzo fajnie, że robi się takie spotkania. Zastanawiam się tylko co to za ludzie tam są? Sama oddawałam kiedyś krew, moi bliscy oddają krew. Niektórzy już ponad 15 lat to robią, regularnie. A o żadnym takim spotkaniu nie wiedzieli. Nikt ich nigdy nie zaprosił żeby ich odznaczyć, bo przecież 20 litrów już oddali...
aa12:33, 1 grudnia 2019
Joanna z obowiązkowym motywem wstążki. Tym razem zamiast krawatu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij