Poniedziałek, 13 lipiec 2020, Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Jabłonka i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.12.2019, 15:18 | czytano: 1289

Benefis z okazji 25-lecia PSONI (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska

SZCZAWNICA. W kinoteatrze Pieniny odbył się benefis z okazji 25-lecia Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, zwanego przez szczawniczan Perłą.

Przybyłych gości przywitała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Alina Lelito, zapraszając do obejrzenia wzruszającego filmu, który z tej okazji ufundował burmistrz Grzegorz Niezgoda. Film opowiada o historii Stowarzyszenia oraz o bieżących potrzebach, takich jak kupno nowego busa, czy budowa domu mieszkalnego dla podopiecznych.

Następnie głos zabrała przewodnicząca Koła Janina Zachwieja, która opowiedziała o tym, jak narodził się pomysł aby utworzyć stowarzyszenie oraz o trudnych jego początkach. Pani Janina przedstawiła gościom historię tego szczególnego miejsca, niosącego pomoc dzieciom, o których dawniej tak często zapominano. To Ona swoim trudem i uporem uświadamiała mieszkańców regionu, iż należy pomagać dzieciom z niepełnosprawnością, pokazywać ich zalety, dostrzegać w nich to co dobre.

Podczas benefisu prowadząca uroczystość Alina Lelito przeprowadziła kilka krótkich wywiadów z kierownikami placówek wchodzących w skład PSONI. Jako pierwsze głos zabrały: sekretarz zarządu Koła PSONI Joanna Sokołowska, kierownik Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krościenku Natalia Starowicz i kierownik Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ochotnicy Dolnej Danuta Owsianka. W kolejnej rozmowie udział wzięły przedstawicielki Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczawnicy: kierownik Agata Zachwieja i jej z-ca Katarzyna Żmidzińska-Szpulak. Na koniec kilka wzruszających słów powiedziała kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Wiesława Sajdak–Tokarczyk.

Uroczystość uświetniły występy przyjaciół oraz podopiecznych Stowarzyszenia. Wspaniałym głosem urzekła zgromadzonych Ewa Walkowska - prywatnie córka pani Janiny, wykonując utwór swojego autorstwa. Wystąpili również między innymi wychowankowie PSONI wraz z chórem Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy akompaniamencie Ewy Zachwiei oraz dzieci z Muzycznego Przystanku pod kierownictwem Ewy Walkowskiej.

Na zakończenie części oficjalnej benefisu przyszła najbardziej wzruszająca chwila - czas na podziękowania za wytrwałość oraz życzenia dalszych sukcesów, które w imieniu pracowników i podopiecznych PSONI przyjmowała pani Janina. Życzenia złożyli: burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja, prezes TPSP Anna Malinowska, dyrektor SP 2 w Szczawnicy Anna Szczepaniak, dyrektor SP 1 w Szczawnicy Paweł Sypek, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Lidia Misztal, dyrektor Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej Barbara Węglarz, prezes PTTK Marek Misztal, przewodnicząca Koła Przewodników PTTK Krościenko Barbara Szela, reprezentująca Pienińską Szkołę Zawodową i OHP Agnieszka Stopka oraz właścicielka Galerii Krzywa Jabłonka Joanna Dziubińska.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali wspólnie hymn Perły i udali się na poczęstunek do siedziby PSONI.

JD Pieniny24
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij