Piątek, 06 grudzień 2019, Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Leontyny
Szczawnica i okolice
Clouds
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-6°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Bardzo zła
04.12.2019, 14:51 | czytano: 1307

„Zakopane w czystej atmosferze”, czyli młodzi na Tatrzańskim Forum Gospodarczym (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

XXI Tatrzańskie Forum Gospodarcze to w tym roku jednocześnie pierwsze Młodzieżowe Forum Gospodarcze. I to właśnie młodzi ludzie stanowili znaczą większość słuchaczy. Dla nich forum ma być platformą edukacji, wymiany doświadczeń i informacji na temat przedsiębiorczości.

Oprócz wykładów młodzi uczestnicy wzięli udział w ekologicznych warsztatach „Zakopane w czystej atmosferze”.

Przewodnim tematem tegorocznego forum była ekologia i zrównoważony rozwój turystyczny.

Wśród prelegentów znaleźli się m.inn. Marcin Popkiewicz - analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz, Marek Józefiak - Greenpeace Polska, Agata Krząstek - Stowarzyszenie V4SDG, Jan Krzeptowski Sabała - edukator promujący etykę środowiskową Leave No Trace i filozofię Zero Waste, Jolanta Sitarz – Wójcicka - Podhalański Alarm Smogowy, Władysław Bętkowski - ekolog, Monika Jaźwiec Prezes Tesko, Tymoteusz Mróz - prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej "Made in Zakopane" i inni.

Motto tegorocznej edycji, która odbyła się w hotelu Belvedere w Zakopanem to:

Chcemy coraz bardziej świadomie, kreatywnie inwestować w nasze firmy, przyszłość, rozumiejąc jak ważna jest ochrona środowiska i promocja postaw przyjaznych środowisku. Naszym celem jest osiągniecie w przyszłości nie tylko realizacji wszystkich kryteriów zrównoważonego rozwoju ale również stworzenie marki kojarzonej z filozofią życia w zgodzie z naturą, wartościami przyrodniczymi, kulturowymi i ochroną przyrody. Cel ten nie osiągniemy bez wspólnego działania i koordynacji oraz aktywnego uczestnictwa samorządu wszystkich gmin Podhala."

Forum odbyło się w Hotelu Belvedere w Zakopanem.

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij