Czwartek, 01 październik 2020, Imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Clouds
13°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.12.2019, 12:14 | czytano: 7134

Minionej nocy poziom zanieczyszczenia powietrza w Nowym Targu przekroczył poziom alarmowy

Fot. Czytelnik

NOWY TARG. To była najgorsza noc tej jesieni, jeśli chodzi o poziom zanieczyszczenia powietrza w stolicy Podhala. Wczoraj późnym wieczorem, poziom PM10 przekroczył 500µg/m3, co oznacza, że poziom zanieczyszczenia pyłem zawieszonym został przekroczony aż dziesięciokrotnie.

- Proszę nagłośnijcie to - alarmują czytelnicy, od których dostajemy zdjęcia kopcących kominów.

r/
najnowsze informacje
komentarze
zeb16:48, 12 grudnia 2019
Proszę admina u udostępninie linku . Jest tu tylu przyszłych, doskonałych urzędników. Może skorzystają z oferty.Dla dobra wszystkich mieszkańców :)
https://www.nowytarg.pl/dane.php?cid=2771
kinol12:51, 7 grudnia 2019
To burmistrza wina, że jest bierny w walce ze smogiem. Nawet alarm smsowy który uruchomił nie działa po południu i w weekendy bo nie zgodził się na dodatkowe pieniądze dla urzędnika. Watycha niestety nie nadaje się na czasy trudne. Tylko zabawa, zabawa, imprezka, imprezka. Bolek i Joanna.
MIESZKANIEC NT08:26, 7 grudnia 2019
To burmistrza wina, że ludzie palą śmieci zamiast oddzielac? To burmistrz ma chodzic od domu do domu i mówić każdemu zeby nie palił plastiku i osobiście wsadzić za kratki każdego kto nie slucha? Zacznijcie od siebie ludzie! Myślcie! Bo wasze myślenie wyglada w ten sposób : "a spale plastikowe butelki w piecu a potem będę mówić że burmistrz jest zły bo nic z tym nie robi".
mieszkaniec13:32, 6 grudnia 2019
Byłem właśnie na spacerze nad Dunajcem koło mostu na waksmundzkiej tak śmierdzi palonym plastikiem że nie idzie oddychać, ekopatrol nie odbiera telefonu a w UM nowy Targ Pani spytała kto pali a skąd ja mam wiedzieć niech ruszą *** i zaczną karać tych co nas trują i przestaną mówić o zakazach palenia węglem i drewnem
Worek śmieci08:59, 6 grudnia 2019
Gdzie można dostarczać śmieci do spalenia? Jest ktoś zainteresowany? Jesteście liderem w rankingu zanieczyszczonego powietrza a liderów trzeba wspierać by pozycja była utrzymana. Powodzenia
Zrobić referendum08:55, 6 grudnia 2019
Powinno się zorganizować referendum a w nim zapytać mieszkańców na co wolą wydać publiczne/ własne pieniądze. Wymienić cele w tym remonty, imprezy i walkę ze smogiem. Niech sami niwotarżanie zdecydują na co środki mają być przeznaczone. A ten cały budżet obywatelski to w 100% przenieść na wiadomy cel. Przez kilka lat obejdziemy się bez tego na co trwoni się pieniądze a może powietrze się zmieni.
Maska08:48, 6 grudnia 2019
Powinny być rozdawane maski na ulicy, w szkołach by ludzie nauczyli się w nich chodzić. A gdy zanieczyszczenie jest tak duże to ostrzegać mieszkańców a dyrektorom przedszkoli zakazać wychodzić dzieciom na spacery. Zrezygnować z większości imprez typu jarmark, przywitanie lata. Na to idą ciężkie pieniądze zwłaszcza na opłacenie występów gwiazd a środki przeznaczyć na walkę ze smogiem.
Polly07:47, 6 grudnia 2019
@Lolly
efektów "pracy" pana burmistrza nie widać. Przynajmniej na odczytach ze stacji pomiarowej. Ostatnio uruchomił system powiadamiania smsowego, który działa od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. A smog robi się przeważnie wieczorem i w nocy a najbardziej w weekendy. To jest najlepszy przykład jak burmistrz "pracuje" tylko cały czas coś nie działa.
Hania06:45, 6 grudnia 2019
Watycha jest jedynym włodarzem, który zamienia kotłownie gazowe na ciepło z kotłowni opalanej miałem węglowym. Co więcej straszy że z gazu są wyziewy. Potem się dziwicie że ludzie nie chcą opalać pieców gazem jak im burmistrz daje taki przykład.
Śmieszek05:07, 6 grudnia 2019
Ale przynajmniej będzie nowy MOK za 35 mln. Hehehheheehhe ijak wyborcy? Grzesiu nieźle was zrobił w bambuko ? ,heheheheheh. A teraz dalej psioczcie na Pis i Liszke hehehehehehe
Mieszkaniec21:28, 5 grudnia 2019
Mieciu
Burmistrz nic nie musi i za nic nie odpowiada. Wystarczy że bierze co miesiąc 16 tysiaków i zajmuje się organizacją kolejnego balu burmistrza i rautu dla notabli.
Kaja21:19, 5 grudnia 2019
Z powodu smogu w najbardziej zanieczyszczonych polskich miejscowościach ryzyko zachorowania na raka płuca może wzrosnąć o 40 procent. 4 na 10 nowotarżan zachoruje na raka!!! Róbmy targi świąteczne w smogu, lodowiska na rynku i siłownie na powietrzu oddawane do użytku przed zimą. Panie burmistrzu niech się pan opamięta.
Loli koli21:07, 5 grudnia 2019
Miasto robi wystarczająco dużo. Weźcie popatrzcie co robią inne gminy wokół. Co z krajowymi programami? Ano nic się nie dzieje. A co palicie sami. Ale wiadomo najprościej walić w Burmistrza bo samemu się nic nie robi się by poprawić środowisko.
Apel do mieszkańców21:01, 5 grudnia 2019
@pan cogito
W tym mieście burmistrz jest od wieszania wstążek, powitań lata, pożegnań jesieni, balów i rautów, obiecywania hali lodowej. Poprzednik miał problem z wodą - wybudował studnie głębinowe. Problem z wysypiskiem stanął i na uszach i zrekultywował. Mnożyć przykłady. Za tego po czterech latach powietrze coraz gorsze i gorsze. Nie widać żadnych efektów. Wytruje nas. Walczmy o nasze prawo do zdrowi i życia!!!. Nowy Targ zasługuje na dobrego gospodarza, który umie podejmować decyzje. A tu tylko słychać kawiarenki, kawiarenki. A przecież na starym rynku też były kawiarenki ze świetnymi koncertami organizowanymi przez p. Steskala. Nowotarżanie co się z Wami stało? Zróbmy referendum i pogońmy to towarzystwo wzajemnej adoracji bo wyginiemy!!!
Andrzejx4820:59, 5 grudnia 2019
A Urząd Miasta pod wodzą Burmistrza wraz z Panią wice burmistrz otwierają lodowisko na rynku gratuluje pomysłowości
Gg20:44, 5 grudnia 2019
Znam ludzi, którzy pała węglem. Twierdzą oni, ze z ich kominów nic się nie wydobywa i z gdyby wszyscy tak palili jak oni... I tu jest problem... w myśleniu. Jak wytłumaczyć ludziom, za trzeba zacząć od siebie? Jakby każdy spojrzał na siebie trochę krytycznie i pomyślał, ze jest jedynym trucicielem w całym mieście i zaczął się tego wstydzić, to może coś by to dało?
Smrodek20:35, 5 grudnia 2019
Takie PO jest pro ekologiczne a tu Watycha jakoś zostaje w tyle. Ile za swojej kadencji dofinansował pieców?
pan cogito20:03, 5 grudnia 2019
@mieciu
Szkoda, że tak już masz i tak ci zostanie. Śmieci to najwyraźniej, za przeproszeniem Ty masz w głowie, a ludzie płacący podatki mają obowiązek wymagać od władz sensownych i systemowych rozwiązań, bo chodzi o zdrowie i życie mieszkańców. Nie ma nic ważniejszego! A każda władza musi się uporać z wciąż na nowo pojawiającymi się problemami jakie niesie cywilizacja. Wcześnie była zatruwana woda, teraz smog i czas zabrać się do roboty, a nie robić ludziom zamęt w głowie jakimiś donosami sąsiedzkimi, ekopatrolami czy stacjami pomiaru. To są właśnie bzdury, które w efekcie dają nam notowania przekroczeń 1500%.
smyk19:50, 5 grudnia 2019
Weżcie mądrale wszyscy wysiądźcie ze swoich aut i wsiądźcie na rowery albo hulajnogi,a co najwyżej do komunikacji miejskiej....
Adam19:50, 5 grudnia 2019
mieciu
dzwonimy tylko nikt nie odbiera. W najbardziej zasmogowanym mieście powinna być całodobowa służba. Po co likwidował Straż Miejską? Gdzie te kontrole? Tu chodzi o nasze zdrowie i życe. Nie ma żartów
mieciu18:31, 5 grudnia 2019
Co wy chcecie od tego Burmistrza, co każdemu ma patrzeć do pieca jak palą,to jest wasza wina, tych co koło was mieszkają , zacznijcie myśleć, proszę dzwonić jak ktoś kopci,tylko po co na sąsiada i tak trwa ta karuzela ,to się nie zmieni przestańcie palić śmieci i wszystko będzie ok.
nowotar18:27, 5 grudnia 2019
Uważam,że ani jeden mieszkaniec N.Targu nie powinien płacić podatku.Miasto nic nie robi,aby było lepiej,tylko nas truje.
turysta18:26, 5 grudnia 2019
Jak widać z komentarzy, to każdy pretekst jest dobry by atakować Burmistrza
dodo18:23, 5 grudnia 2019
do tak.dobrze napisałes .chyba wazniejsze bylo zdrowie miezkańcow niz jakis mok.za kolosalna sume
Smoguś17:33, 5 grudnia 2019
O smsowym powiadamianiu mieszkańców o smogu:

Wnioskowałem do burmistrza o dodatek dla urzędnika, by mógł zdalnie sprawdzać stan powietrza i w razie potrzeby wysyłać wiadomości, ale jak na razie nie udało się tego załatwić - mówi Jabcoń w wywiadzie dla TP
kolesiostwo17:20, 5 grudnia 2019
W dzisiejszym TP jest artykuł o aplikacji antysmogowej uruchomionej przez UM, która działa tylko w godzinach pracy urzędników i nie ostrzega wieczorem, nocy i w weekendy kiedy zanieczyszczenie jest największe. Jabcoń wystąpił do Watychy o uruchomienie środków na pracownika który chciał to obsługiwać ale nie dostał zgody. Tak właśnie działa Watycha na rzecz czystego powietrza. Na wstążki jest, na targi i lodowisko jest na alarmowanie mieszkańców nie ma. To po co ta aplikacja?
Joanna17:03, 5 grudnia 2019
Dziś będzie lepiej. Znaczy gorzej. 700% normy jak przystało na lidera smogowego rankingu. Cztery lata Watychy i taki sukces. Taki sukces.
tw galicja16:30, 5 grudnia 2019
Gdzie są służby odpowiedzialne za ochronę przed atakiem chemicznym? Nie słyszałem syren alarmowych. Gdzie Obrona Cywilna? Trzeba złożyć doniesienie do prokuratury, że nie wywiązują się ze swoich obowiązków.
Andrzej16:27, 5 grudnia 2019
Niech rząd wprowadzi GAZ+ Tak aby jego ogrzewaniem było w cenie jak opalanie węglem. Wtedy większość mieszkańców zmieni piece na gazowe
alik16:26, 5 grudnia 2019
Ależ to przecież jeszcze nie ma zimy, a to już alarm?
Do On16:25, 5 grudnia 2019
Dość to oni mają nie Watychy a kogo innego najpierw się zorientuj potem pisz...
On15:29, 5 grudnia 2019
A tymczasem z wydziału ochrony środowiska odchodzą kolejni ludzie mają dość bierności Watychy i hamowania pewnych inicjatyw. Nic tylko wstążki są ważne i chore pomysły Joanny dwojga nazwisk
Jarek15:11, 5 grudnia 2019
Minionej nocy. Od do proszę podawać. Kraków do tej pory na czerwono. Gdzie ta zielona Nb wyspa nic nie piszesz o tym dlaczego.
Wyborca nabrany na wstążki15:05, 5 grudnia 2019
Watycha postawił na zimę dwie siłownie w smogu dla was i dla waszych dzieci bo kocha i szanuje smog
Er14:44, 5 grudnia 2019
A to Burmistrz kopci?? Wszyscy już pewnie zmieniliście piece na biomasę ????????????????????
mieszkaniec14:44, 5 grudnia 2019
MOK to MOK a smog to smog
Wicher14:40, 5 grudnia 2019
Jeszcze dodam że Ci wszyscy z góry na dół urzędasy za nie wykorzystywanie dóbr które są na wyciągnięcie ręki jak geotermia powinni być posadzeni w aresztach pod przymusem ciężkiej pracy za trucie i narażanie społeczeństwa na utratę zdrowia i życia !!! Wyborco zień to towarzystwo wzajemnej adoracji które Cię truje !!!
KTT14:30, 5 grudnia 2019
Dajcie już spokój według Watychy i jego radnych - smog był, jest i będzie. Co tam jakiś smog. Bale, wstążki, przebrania cyrkowe burmistrzówki Joanny i niedoróbki Waldemara zewi.
MF14:25, 5 grudnia 2019
Czekam na podlaczenie do gazu dopiero szesc lat od szkoly w strone Kosciola na Kowancu....
Wicher14:18, 5 grudnia 2019
Geotermia stanęła w miejscu dlaczego ? A śpimy na gorącej wodzie , ci co to blokują ( urzędnicy ) nie eksploatują można to nazwać bandyckimi działaniami ! Za te dziwne projekty wymiany pieców i inne badziewia które kosztują bardzo duże pieniądze dla budżetu można by było w geotermie inwestować ale nie , czemu to się domyśle sami podatnicy ! :)
kolo14:17, 5 grudnia 2019
KARAĆ śmierdzieli !!!!!!!!
Obserwator14:14, 5 grudnia 2019
Burmistrz twierdzi,że jest cudownie, ktoś kłamie
Smog14:06, 5 grudnia 2019
Przestańcie tu wylewać żale. Trzeba iśc na Sesje Rady Miasta , zapisać się do głosu i tam wylewać swoje żale. Do tej pory w sprawie smogu wypowiedziało się tylko dwoch mieszkańców i jeden radny, ktory ciągle porusza tą kwestię . Gdyby mieszkańcy ruszyli tyłki, to możę cos by się ruszyło wreszcie. Właczając w to dwie Panie z Alarmu Smogowego, sprawę smogu wałkuje 5 osób na trzydziestotysięczne miasto. Najblizsza sesja jest jutro. jak będziemy zdychać juz jhna raka, tobędzie za późno.
Tak14:02, 5 grudnia 2019
Pieniadze ktore ida na MOK powinny pojsc na wymiane kotłów w miescie. Watycha i jego radni maja mieszkańców i ich problemy w .....
Smok14:02, 5 grudnia 2019
dokładnie ss, motłoch sobie sprawy nie zdaje ile pisowcy naściągali ruskiego węgla i jak ci sami pisowcy robią ten sam motłoch w bambuko opowiadając jakieś antyrosyjskie narracje a po cichu sprowadzać najgorszej jakości wungiel z rosji właśnie.
Nie pozdrawiam13:52, 5 grudnia 2019
Radził bym czytelnikom-fotografom zapoznać się z kodeksem karnym , jak sobie taki czytelnik zrobi zdjęcie komina z elementami charakterystycznymi dla nieruchomości przez co można ją rozpoznać a kontrola nic nie wykryje to taki czytelnik może się liczyć z rozprawą w sądzie i wypłata odszkodowania dla wlasciciela posesji , który w bardzo łatwy sposób będzie miał wczasy za darmo .
mądry13:43, 5 grudnia 2019
Pięć lat temu wybudowałem nowy dom. Nie było możliwościowi przyłącza gazu.Dostałem pozwolenie na ekogroszek. Zakupiłem piec za 9 tys. kotłownia kolejne parę tysięcy. Rok później dowiedziałem się że 2026 roku będę musiał zmienić piec na piec typu ,,5" lub inne możliwości nie związane z paliwami takimi jak drewno i węgiel. Nie wyobrażam sobie że będę zmieniał piec na nowszej generacji jeżeli ten piec dobrze mi służy i był 5 lat temu ekologiczny . Bo 2026 roku okaże się że węgiel już nie jest ekologiczny spalany w kotłach 5 klasy. Nie będę zmieniał pieca co 10 lat bo ktoś sobie tak umyślał . Należy karać mandatami tych którzy palą syfem w piecach i tyle. I jeszcze sprawa kominka . Mam kominek w który palę dosłownie średni raz na miesiąc - kto wymyślił zakaz palenia w kominkach ? W kominku pali sie drewnem i to drewnem suchym bo w innym razie człowiek w chałupie miałby pełno dymu . Ekologia ekologią ale jeszcze trochę zdrowego rozsądku.
apka reset13:21, 5 grudnia 2019
A i jeszcze dygresja, że aplikacja antysmogowa jest kolejną rzeczą, którą burmistrz uruchamia i nie działa. Jak wieża wodna, muzeum drukarstwa, biletomat na Szaflarskiej i....
apka reset13:20, 5 grudnia 2019
Miasto uruchomiło aplikację na telefony która miała alarmować o przekroczeniu norm. Okazuje się, że wczoraj nie alarmowała... bo działa tylko w godzinach pracy Urzędu. A smog jest wieczorem i w nocy!!! Watycha brawo Ty, Waldemar i Joanna!!!
Piotr13:15, 5 grudnia 2019
Skoro był stan alarmowy,to kto został zaalarmowany?co na to straż pożarna? i inne służby.
Ogi13:15, 5 grudnia 2019
Piszecie bzdury a sami nic nie robiecie dla poprawy środowiska. Założe się że piszący sami palą tak że dym leci..ot każdy mądry w klepaniu w klawiaturę a nic nie zrobi u siebie albo nie da znać na sąsiada co pali...
asterix13:12, 5 grudnia 2019
Zacznijmy od tego, że przekraczanie norm w Polsce jest normą
z13:01, 5 grudnia 2019
Pan burmistrz zajęty organizacją targów świątecznych w smogu i balu burmistrza dla świty kolesiów. Nie zaprzątajcie mu głowy jakimś smogiem.
k12:54, 5 grudnia 2019
co się poprawiło w mieście od momentu powstania alarmu smogowego 2 lata temu. NIC. Może czas skończyć z tą hipokryzją .
nnvaldnt12:47, 5 grudnia 2019
DRAMAT ! A oni wstęgi przecinają ... Podać ich w pozwie zbiorowym do prokuratury za sprowadzanie zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców
referendum12:46, 5 grudnia 2019
Pan burmistrz w tym czasie zachęcał do rekreacji na siłowni i montuje lodowisko - smogiem okryte
ss12:45, 5 grudnia 2019
To ten ruski węgiel tak dymi co rząd Pis sprowadza.
baciok@12:39, 5 grudnia 2019
Co tu powiedzieć? Same pochwaly cisną sie na usta,
Więc mówię
............................ Koniec
Manfred12:33, 5 grudnia 2019
No i co z tego
drwal12:32, 5 grudnia 2019
moje urządzenie pomiarowe które mam w nosie zablokowało się jest źle
Jan Tek12:29, 5 grudnia 2019
Watycha ma nas gdzieś. Woli budować MOK dla swoich i wstążki wieszać. Ale podkreślam lud wybrał, bo Grześ wygrał w pierwszej turze. Widocznie ludzie wolą umierać niż godnie żyć.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij