Wtorek, 28 styczeń 2020, Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Jabłonka i okolice
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Fog
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dostateczna
05.12.2019, 22:55 | czytano: 16407

Ogień się już nie rozprzestrzenia. Trwa dogaszanie pożaru magazynu (zdjęcia z lotu ptaka)

Fot. Michał Adamowski

SZAFLARY. Strażakom udało się opanować pożar magazynu wynajmowanego przez firmę Pakfol. Mimo godzin nocnych, działania wciąż trwają, ale ogień już się nie rozprzestrzenia. Strażacy wywożą ze środka tlące się plastiki i przelewają je wodą. Dogaszanie pożaru może potrwać jeszcze kilka godzin.

Pożar magazynu wybuchł po południu. W środku znajdowały się m.in. opakowania foliowe, worki, plastikowe kubki, pojemniki - plastikowy asortyment, którym na co dzień handluje popularna w okolicy hurtownia. To właśnie płonący plastik był powodem czarnej, gęstej chmury gryzącego w oczy dymu, który unosił się nad Szaflarami i częściowo nad Nowym Targiem, gdzie zaniósł ją wiatr.

Pożar niemal doszczętnie strawił towar w magazynie i budynek. Częściowo zawalił się również dach. Przyczyna pożaru nie jest znana. Nikt też w nim nie ucierpiał. Było zagrożenie, że ogień przeniesie się na budynek Eurocash Cash & Carry, ale strażakom udało się powstrzymać ogień przed rozprzestrzenieniem się.

A akcji gaśniczej brało udział 125 strażaków i 31 samochodów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.Zdj. Czytelnik

r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
k.k11:49, 6 grudnia 2019
Nie tylko plastki i papiery , obok był warsztat samochodowy ...człowiek stracił wszystko ...współczuję
12310:15, 6 grudnia 2019
tam nie było nic poza materiałami wysoce łatwopalnymi.
Same folie, plastiki i papiery.
Musiało sie dobrze hajcować.
SUBZERO HC10:11, 6 grudnia 2019
Strazacy jestescie Wielcy,na Was zawsze mozemy liczyc!Dziekujemy za wszystko...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij