Niedziela, 26 styczeń 2020, Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Jabłonka i okolice
Fog
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Fog
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Fog
-4°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Mist
-3°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 92
Fog
-5°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Fog
-8°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Dobra
12.12.2019, 13:30 | czytano: 1496

Miętustwo/Ratułów: szansa na rozwój sieci gazowej

Arch. Podhale24.pl

W Miętustwie i w Ratułowie odbyły się spotkania z mieszkańcami w sprawie gazyfikacji obu miejscowości.

- Jestem bardzo zadowolony ze spotkania w sprawie gazyfikacji Cichego, odcinka Mietustwo i Ratułowa dolnego. Przyszło bardzo dużo osób i było bardzo duże zainteresowanie - powiedział na sesji Rady Gminy Czarny Dunajec wójt Marcin Ratułowski. - Było tez spotkanie w Ratułowie i mieszkańcy, pomimo iż wcześniej było mało deklaracji, tym razem bardzo się spięli i są poważnie i mocno zainteresowani gazyfikacją Ratułowa. Mam nadzieję, że złożenie stosowanych wniosków przyspieszy w znacznym stopniu rozbudowę sieci w Ratułowie dolnym i Miętustwie.

Jak podkreślił wójt, jest ogromna szansa na to, żeby obie miejscowości w najbliższym czasie zostały zgazyfikowane, a w dalszej kolejności, jeśli to się uda i będzie zgoda Polskiej Spółki Gazowniczej, rozszerzać sieć i pociągnąć ją w górę Cichego i do Czerwinennego. - Pierwszy krok, to musimy wykonać gaz w Miętustwie i do dolnego Ratułowa, żeby można było sieć rozbudować dalej - dodał.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
oscyp22:18, 13 grudnia 2019
Konkrety a nie bełkot marketingowy ...

Ile pln /m3 , jaka wartość opałowa [MJ/m3] gazu ? Nie ciepło spalania , współczynnik konwersji na kWh to fikcja.

Ile za przesył, ile kosztuje abo ?

Przede wszystkim ile kosztuje przyłącz a ile kocioł ?
realista09:14, 13 grudnia 2019
Proszę się nie zasłaniać Unią, bo Unia zaleca odstępowanie od używania paliw kopalnych, a takim jest gaz. Siedzimy na geotermii, ale zamiast iść w geotermię i samemu na tym zarabiać to jak zwykle wolimy dać zarobić obcym.
Tusk20:20, 12 grudnia 2019
@ludwik
Straszna ta unia... zmusza nas żebyśmy się nie truli własnym smrodem !!!
Jo18:45, 12 grudnia 2019
@ludwik
Pozamiatoł
Śwagier17:35, 12 grudnia 2019
Śwagir ma i chwali . to co ja nie bede miał.
Stanley Staywsiok17:28, 12 grudnia 2019
Ja tylko spytam grzecznie przeciwników gazyfikacji: jakie macie realne alternatywy? Realne, czyli coś co jest do zrobienia w przeciągu kilku najbliższych lat, a nie opowieści wujka Staszka, że gdzieś tam jest geotermia i będzie taniej.
Ludwik16:48, 12 grudnia 2019
Już w Krakowie jest zakaz palenia węglem. Za parę lat też to do nas dotrze bo tak chce unia. Więc zostanie gaz lub prąd. Z resztą wole ogrzewaniem sterować z telefonu niż łopatą.
gaz,gaz16:39, 12 grudnia 2019
do wykorzystanego u.g. koszty są mniejsze niż węgiel,eko,pelet niewiem jak z geotermią ale chyba też palę gazem 8 rok więc nie sabotuj no chyba że masz skład węgla tych miejscowosciach
wykorzystany użytkownik gazu14:35, 12 grudnia 2019
Najpierw proszę podać koszty wynikające z korzystania z tego dobrodziejstwa a następnie zachęcać ludzi do akceptacji przedsięwzięcia. Znam ludzi oraz miejscowości gdzie szumnie otwierano podobne inwestycje, a teraz nikt z tego korzystać nie chce, bo oprócz różnorakich opłat przesyłowych, oraz ciągłych i nie zapowiadanych podwyżek cen gazu, żadnych korzyści nie ma. Nawet grunty prywatne użyczone pod linie przesyłową stają się własnością firm, oraz państwa.Skoro firmy chcą zarabiać na sprzedaży gazu niech wykupią grunty pod budowaną linie przesyłową oraz związaną z tym przedsięwzięciem infrastrukturę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij