Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clear
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Clouds
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 65
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
14.12.2019, 10:27 | czytano: 4783

Półtora miliarda na remont linii kolejowej pod Tatry

Arch. Podhale24.pl

- Podpisaliśmy umowę z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, która zapewnia finansowanie na kwotę półtora miliarda złotych dla modernizowanej linii ze Skawiny przez Chabówkę do Zakopanego - poinformował poseł PiS Wiesław Janczyk.

Były wiceminister finansów, który gościł na sesji Rady Gminy w Mszanie Dolnej, opowiedział m.in. o planach modernizacji infrastruktury kolejowej w naszym regionie. - Podpisaliśmy umowę z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, która zapewnia finansowanie na kwotę półtora miliarda złotych dla modernizowanej linii ze Skawiny przez Chabówkę do Zakopanego. Będzie wyremontowanych 36 dworców, wszystkie przepusty mosty, wiadukty, wymiana torowisk, rozjazdów, a na niektórych odcinkach będzie budowa podwójnej linii kolejowej - mówił Wiesław Janczyk. - W tej chwili są opracowywane i przygotowywane działania dotyczące modernizacji linii kolejowej Chabówka - Nowy Sącz. Ważą się losy, czy ta modernizacja na tym odcinku ruszy od strony Chabówki czy od Nowego Sącza. Tutaj, według wiedzy jaką posiadam, zadecydują parametry uzgodnień środowiskowych, jak zwykle żmudnych i trudnych, ale mam nadzieję, że to ruszy jak najszybciej.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
fred12:29, 15 grudnia 2019
Za taką kwotę by zrobili tory nowe koło Zakopianki,jest krócej i korków by nie było na zakopian.ce
Rak09:28, 15 grudnia 2019
Takie fundusze z Unii na kolej, a pociągi jak się spóźniały tak się spóźniają, już nie wspomnę o prędkościach max to 160 km/h, gdzie we Francji już od ubiegłego wieku lata 80, powstały pierwsze linie TGV z prędkościami 300 km/h, czyli Polska 40 lat za murzynami.
Srebrna17:24, 14 grudnia 2019
Tyle kasy to w ciągu miesiąca banaś daje w nagrodę swoim misiaczkom
4lata16:22, 14 grudnia 2019
PiS pokazuje po raz kolejny nieudacznikom,że się Da zrobić z nieswoich pieniedzy bo PO co umiało zrobić z nieswoich pienjedzy to je ukraść.
wajcha nie naoliwiona14:38, 14 grudnia 2019
Ciekaw jestem dlaczego przy takich pieniądzach na modernizację trakcji PKP nikt z naszych posłów, ani władz miasta nie zadbali o rozwiązanie problemu przejezdności przez przejazd KOLEJOWY! na ul Ludźmierskiej, gdzie już dzisiaj praktycznie nie ma przejazdu. Jest natomiast mniejszy lub większy korek. A chłopcy się bawią w politykę, oj bawią. Komuś tutaj chyba brakuje wyobraźni, bo to jedna z głównych arterii Nowego Targu, bez drożności której trudno będzie nam żyć i pracować.
Adam13:36, 14 grudnia 2019
Były minister a obecnie poseł podpisał umowę z obecnym ministrem... Dwóch panów może sobie podpisywać cokolwiek, i nic z tego nie wyniknie. Ani poseł ani minister kasy nie mają. Poseł nie ma nic do gadania w sprawach PKP, bo nie jest ich pracownikiem ani przedstawicielem. W sumie to wygląda na propagandową ustawę w temacie jak to PiS buduje. Ktoś jeszcze w to wierzy ?
fbb110:37, 14 grudnia 2019
Jeśli ważą się losy linii przez Piekiełko i pompuje się kasę w linię okrężną do Zakopanego - to znaczy, że można odłożyć na kolejne lata, projekt budowy linii przez Piekiełko.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij