Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Zakopane i okolice
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 23
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.12.2019, 15:41 | czytano: 1871

Marszałek w Zakopanem. Padła deklaracja o środkach na muzeum "Palace"

zdj. UM Zakopane

ZAKOPANE. W Urzędzie Miasta gościł marszałek województwa małopolskiego. Witold Kozłowski mówił o kolejnych wspólnych projektach i działaniach, a na ręce burmistrza Leszka Doruli, radnych oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace” złożył deklarację o przeznaczeniu 12 mln złotych na modernizację budynku „Palace” i utworzenie w nim muzeum.

- W październiku - tutaj, w tym miejscu podpisywaliśmy list intencyjny dotyczący wspólnego przedsięwzięcia. Podjęliśmy zobowiązania, że w nadchodzącym roku spróbujemy skutecznie przygotować dokumentację związaną z remontem i modernizacją budynku „Palace”. Nieśmiało także składaliśmy deklaracje dotyczące kwestii finansowej. Wiadomo, że tak ogromnego wydatku nie udźwignie samo Miasto Zakopane i trzeba szukać różnych źródeł sfinansowania. Dzisiaj chciałem państwa poinformować, że po rozmowach dotyczących funduszy europejskich możemy już zadeklarować, że poradzimy sobie z tym przedsięwzięciem sami. Na ten cel mamy wstępnie przeznaczone 12 mln zł, a więc jest to duża kwota - wyjaśniał marszałek Witold Kozłowski.

- Gdy dzięki rządowemu wsparciu udało się dokonać zakupu tego budynku, to już było prawdziwe szczęście i duma. Mogliśmy zacząć śmiało patrzeć w przyszłość i planować, że powstanie muzeum upamiętniające wszystkich, którzy przeszli w tym miejscu ogromne męki i ponieśli śmierć. Dziś przychodzi kolejny dzień, którym udowadniamy, że było warto. Dzięki Panu Marszałkowi możemy już powiedzieć, że to muzeum powstanie. To kwestia czasu, ale środki mamy już zapewnione. To dla nas wszystkich wielka radość. Wdzięczne są szczególnie te rodziny z Podhala i okolic, które oczekiwały dziesiątki lat, aby pamięć o ich przodkach została zachowana - podkreślał burmistrz Leszek Dorula, dziękując nie tylko marszałkowi, ale także zaangażowanym w tę sprawę radnym i członkom Stowarzyszenia Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace”.

Do podziękowań dla marszałka Kozłowskiego przyłączyła się Lucyna Galica-Jurecka, przewodnicząca Komisji Kultury oraz prezes Stowarzyszenia Muzeum Walki i Męczeństwa „Palace”, a także przewodniczący Rady Miasta Zakopane Jan Gluc.

Podczas wizyty w Zakopanem marszałek mówił także o wsparciu województwa dla miasta Zakopane w kwestiach związanych z bezpieczeństwem podczas Sylwestra Marzeń z TVP2 oraz o zmianach w MCK Sokół w Nowym Sączu, związanych w utworzeniem dużego ośrodka archiwizowania kultury niematerialnej w Ludźmierzu. Złożył także życzenia świąteczne dla mieszkańców Zakopanego i Podhala.

UM Zakopane opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
fliziarz bez pracy18:13, 20 grudnia 2019
Ile by za to mógł marszałek łazienek wyremontować.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij