Sobota, 04 lipiec 2020, Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 1.98 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
16°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.12.2019, 14:10 | czytano: 3783

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zaatakował ratowników medycznych

arch. KPP w Nowym Targu

Jak już informowaliśmy, wczoraj późnym popołudniem do dyżurki Zespołu Ratownictwa Medycznego mieszczącej się w Ośrodku Zdrowia w Rabie Wyżnej przyszedł młody mężczyzna i wszczął awanturę. Policjanci zatrzymali 24-latka, który prawdopodobnie odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych. Zarzuty usłyszy - jak wytrzeźwieje.

- 24-letni mężczyzna i bez powodu zaczął wyzywać ratowników medycznych, po czym odszedł. Po chwili wrócił i zaczął kopać w drzwi dyżurki. Kiedy jeden z ratowników wyszedł do mężczyzny i zwrócił mu uwagę, ten odepchnął go, wszedł do środka i rzucił się na drugiego z ratowników. Mężczyzna był bardzo agresywny, awanturował się, doszło też do rękoczynów. Poszkodowanym udało się obezwładnić agresora i wezwali pomoc - relacjonuje oficer prasowy KPP w Nowym Targu.

Na miejsce przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdrój, którzy zatrzymali 24-latka. Ratownicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

- Zatrzymany w przeszłości miał już konflikt z prawem. Ratownicy znali awanturnika, gdyż niejednokrotnie udzielali 24-latkowi pomocy. Zatrzymany został przewieziony do nowotarskiej komendy, gdzie jeszcze dzisiaj - po wytrzeźwieniu - usłyszy zarzuty = wyjaśnia asr. Dorota Garbacz i przypomina, że "ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych podejrzanemu grozi zatem kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności."

s/
najnowsze informacje
komentarze
kd16:09, 31 grudnia 2019
Guma i jeszcze raz guma tak żeby się po...
Enzo15:01, 31 grudnia 2019
Przecież pisze że *** z Raby wyżej. Jest 2 takich chorych patoli tam ale póki nikogo nie zabiją Podhale nie opublikuje ich danych.... A szkoda bo tragedia wisi w powietrzu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij