Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Nowy Targ i okolice
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 90
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.01.2020, 13:56 | czytano: 4576

Odeszła zasłużona działaczka Związku Podhalan w Ameryce Północnej

Fot. arch. Związku Podhalan w Ameryce Północnej

Górale za Wielką Wodą pożegnali w Chicago Janinę Dudę. Założycielka, a następnie wieloletnia prezeska Koła Szaflary działającego w ramach Związku Podhalan w Ameryce Północnej odeszła w wieku 80 lat.

Śp. Janina Duda dwukrotnie pełniła funkcję wiceprezeski Zarządu Głównego ZPPA. Była też współzałożycielką Radia Góralskiego, biblioteki w Domu Podhalan. Wśród amerykańskich górali znana była również, jako współorganizatorka Konkursu Koszyczka Wielkanocnego organizowanego przez „Radio na Góralską Nutę”. Działała w Komitecie 600-lecia Cudownej Figury Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Za swoją długoletnią bogatą działalność odznaczona została medalem prymasowskim „W posłudze dla Narodu i Kościoła”. Z okazji 80-lecia ZPPA została odznaczona Srebrnym Medalem.

Źródło: Związek Podhalan w Ameryce Północnej/ js
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij