Poniedziałek, 27 styczeń 2020, Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Jabłonka i okolice
Clear
-3°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Mist
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clear
-4°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
16.01.2020, 08:44 | czytano: 1189

Rusza program Tatrzańskiego Parku Narodowego "Gotowi w góry" skierowany do kwaterodawców

Fot. TPN

Ruszył kolejny nabór partnerów do programu współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z podhalańskimi kwaterodawcami „Gotowi w góry”.

Głównym celem projektu jest informowanie turystów o tym, jak przygotować się do tatrzańskich wędrówek oraz propagowanie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania na górskim szlaku.

Projekt „Gotowi w góry” działa od 2016 roku. Jest odpowiedzią na wyniki badań, które pokazują, że właśnie miejsce zakwaterowania jest tym, gdzie turyści odwiedzający Tatry i Podhale, najczęściej szukają informacji o górach.

Tatrzański Park Narodowy zaprasza do programu hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Miejsca te, pomagając turystom w przygotowaniach do górskich wycieczek i promując odpowiedzialne zachowania, wzmacniają świadomość gości odwiedzających Tatry.

W obiektach noclegowych, które są partnerem programu „Gotowi w góry” umieszczane są specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych. Goście mogą się z nich dowiedzieć o tym, jak przygotować się do wycieczki, co spakować, o czym pomyśleć przed ruszeniem na szlak oraz zapoznać się z zasadami obowiązującymi w Parku Narodowym.

TPN codziennie rano przesyła do miejsc noclegowych komunikat turystyczny o pogodzie i warunkach panujących w Tatrach, a także ewentualne zagrożenia, zamknięcia szlaków i aktualności. Kwaterodawcy otrzymują również materiały edukacyjne i informacyjne dla turystów, takie jak ulotki i mapy, przysługuje im także zniżka na zakup wydawnictw Parku oraz udział w szkoleniach prowadzonych przez pracowników TPN.

Dotychczas w projekcie wzięło udział 130 obiektów. Dzięki programowi, każdego roku, ważne informacje docierają do tysięcy turystów, wpływając realnie na ich bezpieczeństwo i postawy w górach.

Za wspieranie misji edukacyjnej Parku w zakresie bezpieczeństwa w górach i szacunku dla dzikiej przyrody, uczestnicy projektu wyróżnieni są oficjalnym tytułem Partnera TPN oraz rekomendacją na stronie tpn.pl.

Kwaterodawców zainteresowanych przystąpieniem do programu, TPN zaprasza do kontaktu pod adresem: gotowiwgory@tpn.pl. Informacje o programie można uzyskać również pod numerem telefonu: 669 633 647. Liczba miejsc jest ograniczona.

Materiały prasowe TPN, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Bacoski cas15:38, 16 stycznia 2020
A jo zaś jestem zeby jak nojwięcej ceprów dojechało,to jedyny sposób na przeżycie,bo into duzi jak pensjonaty moga ? do chłopa ,trza my Ty?s budrze podratować,a ze korki,to co ? Niech beda,to przynajmniyj wesoło a I jaki scypek kupia
impreza10:58, 16 stycznia 2020
W Harklowej na Stusie widać jak na dłoni. Czyj młyn mieli.
Mrozik10:32, 16 stycznia 2020
Ścieki do białki, woda do armatek z białki a dutki do kieszeni
TwardyGoral09:14, 16 stycznia 2020
Tpn i radni niech zacznie się zastanawiac i kombinować jak powstrzymać turystów przed przyjazdem na Podhale. Niech się stanowią jak zapewnić tym kwaterodawcom odbiór ścieków i bieżąca wodę cały rok. Niech pomyślą przestrzennie jak na taki mały rejon można było dopuścić to takiej dewastacji regionu przez turystów. Kto i po co nie licząc pieniędzy nakręca taki monopol kosztem życia mieszkańców i przyrody Podhala. Pan ziobrowski i Ci wielcy kwaterodawcy powinno wrócić do siebie ,wyjechac spowrotem z Podhala /.../
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij