Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Clouds
-0°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
17.01.2020, 13:34 | czytano: 6186

57 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na Szymoszkowej

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Przy stoku narciarskim na Szymoszkowej policjanci z wydziału ruchu drogowego zakopiańskiej komendy naliczyli 57 nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Kierowcy nie zastosowali się do znaków i zaparkowali pojazdy w miejscach do tego nieprzeznaczonych lub nieprawidłowo - blokując ruch pieszych.


To niestety stała praktyka w tym miejscu w okresie ferii zimowych. Kierowcy zostawiają swoje samochody na każdym wolnym skrawku chodnika i trawników.


Teraz po powrocie z nart czeka ich wyprawa na komendę, gdzie prawdopodobnie ukarani zostaną mandatem.


pk/zdj. Piotr Korczak
najnowsze informacje
komentarze
Jo21:30, 19 stycznia 2020
5×po 100zł=5700
Obserwator15:49, 19 stycznia 2020
Bo miejsca parkingowe powinny być w każdym gościnnym miejcu,inaczej idea miasta turystycznego,żyjacego z turystyki,nie ma sensu,to powinno być motto władz nie tylko Zakopanego,ale wszystkich,takie miejsca znalazły by się na terenach twz prywatnych,ale urzędnicy razem z Burmistrzem jak pies ogrodnika, nie bo nie,no jest jak jest,skonczy się to wtedy jak będzie to porblemem wszystkich, na raze 1:0 prowadzi władza ,majac narzędzia typu policja
driver16:27, 18 stycznia 2020
Bardzo dobrze.
Bieda tamtędy przejść, a co dopiero z sankami czy wózkiem.
Tylko mandaty tu nic nie dadzą, Starostwo niech się weźmie za reorganizacje tego miejsca bo problem jest od wielu lat a nikt nie ma ochoty zmierzyć się z problemem.
!!!!!
Miejscowy09:11, 18 stycznia 2020
Bardzo dobrze ,gonić głupotę i brak respektowania przepisów!
Niektórym wydaje się że mogą wszystko!
pikolo07:48, 18 stycznia 2020
Hihaha! Mądre profesory gadają, że dutki powinny być w ruchu a nie trzymane w skarpetce lub w portfelu. Jak pieniądz się toczy, to jest koniunktura i gospodarka się rozwija.
Czyli można przypuszczać, że dzięki tym kierowcom i mandatom organizacje rankingowe zaś podniosą prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski.
Brawo kierowcy, brawo policja!
Ps. kochane policjanty, jak zauważycie że moje auto coś tam nie tak, to udawajcie że nie widzicie.
Marian19:01, 17 stycznia 2020
w Szczawnicy to samo jest SM i nic!!!!!!!!!!
klio17:21, 17 stycznia 2020
Mandat ich taniej wyniesie jak parking na cały dzień.I znów miasto Zakopane zarobi.A my w N.Targu pooddychamy smogiem.
szary16:51, 17 stycznia 2020
Podhale nie jest z "gumy" ,ilość przyjezdnych się zwiększa.Dawno zapomniany projekt wielkich czasowych parkingów w rejonie N.Targu czas podjąć ponownie.
Postronna15:38, 17 stycznia 2020
Panie miejscowy. Ja też z rodziną podróżuje w różne miejsca. Czy to morze, Mazury czy Solina w Bieszczadach. Poproszę mi wierzyć że tam policja czy straz miejska nie uwzględnia tłumaczeń typu: gdzieś indziej nie ma miejsca, jestem przyjezdni więc nie wiedziałam czy inne takie. Znaki w Polsce obowiązują wszędzie te same, więc o co żal. O pieniądze? Turyści zawsze będą tu wracać, czy dostaną mandat czy nie. Więc Pan nie zuborzeje a piesi dzięki takim działaniom będą przemieszczać się choć odrobinę bezpieczniej.
Ewa15:34, 17 stycznia 2020
Nareszcie pierwsza akcja od momentu oznakowania myśle że teraz będzie to codziennie na drugie części dało się stanąć
Może Policja zrozumie że jest to sposób na kasę jeszcze powinni zająć się Nowotarską przy targowicy tyle stówek tam ucieka
Martunia15:06, 17 stycznia 2020
To miasto jest również dla mieszkańców, a nie tylko dla turystów - przynajmniej taka mam nadzieje. Bardzo dobrze , bo tam jest masakra,żeby przejść , a nawet przejechać . Narciarze przebieraja sie czasem na ulicy, samochody na chodniku - no koszmar. To po co przepisy skoro sa nagminnie łamane za przyzwoleniem społecznym ? Ja jak gdzies jadę nie łamię żadnych przepisów tylko dlatego ,ze jestem turystka , a tez zostawiam sporą kasę . Właściciel stacji powinien zadbac o parking dla swoich klientów a nie miasto , ma sporo miejsca , więc niech se zrobi na swoim terenie. To jego interes , a nie mój .Ja płacę podatki po to,żeby miec przejście.
Balbina14:55, 17 stycznia 2020
Juz nie przesadzajcie lepiej bedzie jak cepra nie uswiadczysz tak zle i tak nie dobrze przykre to taka msciwosc
Skipass14:46, 17 stycznia 2020
Tyle tam miejsca. Można piękny parking zbudować. Parkometry ustawić... Ale lepsze bagno, brud, smród i ubóstwo. /.../
miejscowa14:20, 17 stycznia 2020
Pokazówka nie rozwiązująca problemu w tym miejscu.Ważne ,że kasa właścicielom stacji narciarskiej się zgadza.
Miejscowy14:19, 17 stycznia 2020
Żałosne. Ludzie przyjeżdżają zostawić pieniądze w wielu punktach usługowych a tu takie nieprzyjemności się im funduje. Przecież z roku na rok jest więcej turystów. należy im zapewnić dogodne warunki żeby chcieli przyjeżdzać, a nie tylko brac i brac caly czas.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij