Piątek, 27 listopad 2020, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Nowy Targ i okolice
Fog
-2°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Fog
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-0°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-3°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 89
Fog
-7°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.01.2020, 12:33 | czytano: 6103

Aeroklub korzysta bez umowy z ponad 6 ha terenu. "Trwają negocjacje"

arch. Podhale24

NOWY TARG. O grunty miejskie bez-umownie użytkowane przez Aeroklub Polski zapytała burmistrza radna Ewa Pawlikowska. Jej pytanie poszerzone było o to, co Grzegorz Watycha jako burmistrz zrobił by sprawę rozliczeń z Aeroklubem Nowy Targ uporządkować oraz czy Miasto za ten teren otrzymuje jakieś pieniądze.

W odpowiedzi burmistrz przyznał, że Aeroklub Polski "na ten moment faktycznie użytkuje 82,21 ha, z czego 75,83 ha w formie użytkowania wieczystego".

Co się zaś tyczy działań podjętych w sprawie uregulowania użytkowania przez Aeroklub Nowy Targ, Grzegorz Watycha napisał: "dla fragmentu części operacyjnej lotniska status jest uregulowany i ma formę użytkowania wieczystego. Dla pozostałej części sporządzono analizę wykorzystania terenu oraz projekt umowy użyczenia, którego zapisy są przedmiotem trwających do chwili obecnej negocjacji. Ponadto, na czas ich trwania, z podmiotem prowadzącym działalność rolniczą została zawarta umowa odpłatnego korzystania z części pasa startowego o powierzchni 39 ha znajdującej się w dokumentacji rejestrowej lotniska, w celu konserwacji nawierzchni trawiastej. Jednocześnie informuję, że w najbliższym czasie planowane jest spotkanie z Zarządem Aeroklubu Nowy Targ celem ostatecznego uregulowania kwestii korzystania z nieruchomości".

Burmistrz dodał, że do dnia 11 września 2015 r. użytkownikiem przedmiotowych gruntów był Aeroklub Polski, z którym również prowadzone były kilkuletnie negocjacje.

Gmina Miasto Nowy Targ otrzymuje środki finansowe w wysokości ok. 8 tys. zł brutto rocznie z tytułu opłaty za użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowej, a także 4 tys. brutto rocznie - z tytułu umowy odpłatnego korzystania z obszaru pasa startowego.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Hemraszewski15:32, 21 stycznia 2020
Czy podmiot budujący wieże koło biedronki dostał pozwolenie na budowę? Boję się, że trafię w nią szybowcem
Nasze Ciasto12:34, 21 stycznia 2020
Takie rzeczy tylko za Watychy. Podmiot korzysta bezumownie z 6 hektarów gruntu. Gdzie są służby przecież to dwaj koledzy z Klubu
leming doskonały15:11, 20 stycznia 2020
Od lat powtarzam, że jedynym najlepszym miejscem na organizację Jarmarku Podhalańskiego, jest teren lotniska - tylko nie wolno się bać podjąć tej decyzji. Rynek, ze względu na akustykę - zamknięta bryła, pogłos - do występów zespołów, kapel muzycznych się nie nadaje.
leming doskonały15:04, 20 stycznia 2020
do : Juz stary nowotarżanin

Idziesz do Urzędu Miasta, dokonujesz zmiany w deklaracji do podatku gruntowego (pomniejszonego o powierzchnię przekazaną pod drogę) wpisując aktualnie użytkowaną powierzchnię gruntu i teraz niech się Urząd Miasta martwi jak załatwić tą sprawę.
nalot z korkociągiem13:43, 20 stycznia 2020
Hahaha, to dopiero gospodarka Watychy - nie dość, że od lat nie pobiera należnego Miastu podatku to jeszcze rok rocznie jako współorganizator Pikniku Lotniczego płaci koledze prezesowi 50 tysiączków. I tym sposobem wszystko co ważne dla Nowego Targu przestaje mieć znaczenie. Najważniejszy przecież jest skład i igrzyska dla gawiedzi.
Bobi23:07, 19 stycznia 2020
@ z tąd nie pal tyle
z tąd21:45, 19 stycznia 2020
Byliście kiedyś na lotnisku malkontenci? Najpiękniejsze położenie na świecie.Widoki,Tatry, Gorce,Beskid,Pieniny z najwyższymi szczytami, dech zapiera.Gdzie na świecie drugie takie lotnisko? Lukla tylko widać na około Himalaje,nuda.Deweloperka do akcji,zabudować i po jedynej atrakcji miasta przejazdowego.
podatnik21:33, 19 stycznia 2020
No jak radnym i byłym przewodniczącym jest członek aeroklubu i członek zarządu to tak właśnie to wygląda..... ręka rękę kryje....
nic dodać nic ująć
Baca19:24, 19 stycznia 2020
Pani Ewo mnie zabral pod budowe osiedla nazywa sie zlodziejowka kto mi zato zaplaci?
p18:16, 19 stycznia 2020
cztery patyki to ja płacę za 16m2 na nowej targowicy miesięcznie ...
BCA17:42, 19 stycznia 2020
Miasto układzików i kolesiostwa. Przecież Aeroklub zarabia pieniądze na lotach i szkoleniach stać ich żeby zapłacić. Burmistrz mówił, że miasto szuka dochodów tymczasem lekką ręką pozbawia nas dochodów. Negocjuje? Z kim ze swoim pracownikiem i kolegą? Sitwa i tyle
nowotarzanka16:37, 19 stycznia 2020
w tej sprawie wszystko wiadomo nic dodac nic ujac
Dida16:37, 19 stycznia 2020
Zlikwidować lotnisko i zrobić parki park end drive. Lotnisko dla kilku szlanych? Po co ?
koledzy z lotniska15:54, 19 stycznia 2020
ewidentna niegospodarność. Mieszkańcom ciągle podnoszą a sowi nie płacą. Zgłosić służbom i odwołać Watychę
Tttt15:34, 19 stycznia 2020
Miasto kolesiów
Juz stary nowotarżanin15:16, 19 stycznia 2020
Ciekawie pisza , co nasuwa mi się refleksja o gruntach moich, użytkowanych bezumownie przez Miasto, a tak to bez umownie, odstapiłem na drogę około 210 m kw. i w drug I?m miejscu nie pytanie tylko przeprowadzili drogę asfaltowa ok. 50 m kw , ale jest cisza, kilkukrotnie rozmawiałem z Urzedem zeby przynajmniej nie pobierali podatku, bez efektu, trza "sciagnać" z ksiag wieczystch, niestety wpis jest dalej aktualny, trza wystapić bedzie do sadu, ale ktoś musi ponieść niemałe koszty, więc Stan istnieje, może postawię szlaban I tabliczkę dla ludzi darmo,a dla urzędasów po stówie, to może zaribię na koszty, to nie jest w Afryce to jest XXI wiem , nie winiłbym obecnego / może nie wiedzieć/ , ale jego urzędników za niewywiazywanie się z obowiazków,
Spec15:03, 19 stycznia 2020
Rada miasta śpi !? ,a komisja rewizyjna? jak kontroluje gospodarkę komunalną i nieruchomościami przy kontroli budżetu miasta ok rocznie udzielając absolutorium burmistrzowi nie wnosząc UWAG!!!. Nie widzą że sprawy gruntów dla Aeroklubu nie uregulowane nie zalatwine co doprowadzi do pierwokupu za grosze lub do zasiedzenia przez Aeromlub za free.Chore myslenie nieodpowiedzialnych włodarzy miasta. Nie ponoszą odpowiedzialności zadnej za swoje decyzje i tak patrza przez palce ?????? ,DLACZEGO? pytanie retoryczne i dajace duzo do myslenia. Im wyzsze wyksztalcenia maja to prymitywniejsze myslenie dominuje w ich działaniach.
dron NT00114:58, 19 stycznia 2020
Burmistrz od samego początku stosuje dwie miary i dwa standardy, a prawo jak widać dotyczy tylko maluczkich. My władza możemy znacznie więcej, bo co nam zrobisz jak nas złapiesz. Będziemy prowadzić kilkuletnie negocjacje, hahhaha, a w dowód wdzięczności prezes Kos przygotuje pokaz domowego kina na sesji RM. Przecież jest klawo i kolorowo!
Czyli mówiąc po ludzki, ile budżet miasta utracił dochodów w ciągu ostatnich sześciu lat? Przy tym areale jakiś milion, dwa... sześć. No i byłoby na dopłaty do termomodernizacji jak znalazł! Ale to drobiazg. /.../
ŁK14:44, 19 stycznia 2020
8 tys. za 75 ha ??? i to rocznie ???? to jest 0,11złm2
Też bym tak chciał.... ja musze płacić 22zł/m2 rocznie
A tak ja jak i aeroklub prowadzimy działalność gospodarczą i gdzie tu równe traktowanie podmiotów.
Jasiek W.T.13:08, 19 stycznia 2020
Aeroklub to chluba Nowego Targu. Szybowce, skorki ze spadochronem przyciągają masę ludzi. To jest fakt. Burmistrz to za przeproszeniem niech przestanie tryndać farmazony, że negocjacje trwają, tylko tu nie ma czego negocjować. Teren i tak będzie pod lotnisko. To sprawa prosta. Miasto mówi ile chce, klub ile może dać. Ustalają cenę po środku i jest. Godzina roboty z kawą.
Szkoda tylko, że mając taka atrakcje nikt z UM nie zadbał by była gdziekolwiek wpisana. W ogólnopolskich przewodnikach i innych, NT to miasto z kościołami. Zero promocji. Ale tak to jest. /.../
Hehehe12:49, 19 stycznia 2020
To wyjaśnia decyzję byłego przewodniczącego rady miasta w sprawie jego działalności w aeroklubie....
V12:48, 19 stycznia 2020
Negocjacje? Pomiędzy kim? Grzesiem i jego pracownikiem prezesem? Ściema i ustawka. Tak gospodarzy Grześ. Nasze Miasto to ich miasto. Resztę spowija smog
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij