Piątek, 03 kwiecień 2020, Imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 40
Clear
-0°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Clear
-1°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 42
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
20.01.2020, 13:26 | czytano: 3129

Na Wierchu Olczańskim powstanie rondo?

Są szanse, że już w niedalekiej przyszłości skrzyżowanie na Wierchu Olczańskim w Bukowinie Tatrzańskiej zostanie przebudowane tak, aby było bezpieczne i nie tworzyły się tam korki - informuje Starostwo Powiatowe w Zakopanem.

Chodzi o skrzyżowanie na Wierchu Olczańskim, gdzie od drogi powiatowej w stronę Leśnicy oddziela się droga w stronę Gliczarowa Górnego. Zarząd Powiatu Tatrzańskiego zapoznał się z koncepcją przebudowy skrzyżowania, która zakłada budowę nowoczesnego ronda. Nie jest jeszcze jednak postanowione, jaka zostanie ostateczna wybrana koncepcja przebudowy zlokalizowanego tam skrzyżowania i kiedy to nastąpi. Jedno wiadomo na pewno prace i dyskusja na ten temat trwają i kolejnym etapem będzie zaprezentowanie koncepcji samorządowi Bukowiny Tatrzańskiej.

– Od dawna wiadomo, że problem ten trzeba rozwiązać – mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański. – Jedna z koncepcji, która może usprawnić ruch, zakłada budowę ronda. Projekt zawiera takie rozwiązania, które zapewnią kierowcom maksimum bezpieczeństwa, a z drugiej strony przewidują jak najmniejsze zajęcie terenu.

– To na razie jest tylko i wyłącznie koncepcja, w dodatku przygotowana w kilku różnych wariantach – zastrzega Andrzej Dziadoń, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Starostwa Tatrzańskiego. – I tak pierwsza np. zakłada tylko poprawę geometrii skrzyżowania w kształcie w jakim jest ono obecnie, a kolejna właśnie budowę ronda. Nikt nie przesądza, jakie rozwiązanie ostatecznie zostanie wybrane, przypomnę też, że w sytuacji gdy ostatecznie wybór padnie na rondo, to trzeba będzie przejść wszystkie prawne procedury, które obowiązują w sytuacji gdy inwestycja zahacza o prywatny teren. To miejsce, gdzie ruch naprawdę jest duży – w pobliżu jest stacja narciarska i ilość samochodów na krzyżówce na Wierchu Olczańskim szczególnie zimą jest ogromna. Bez wątpienia też ruch w najbliższych latach będzie się zwiększać i to w dużym tempie – stąd potrzeba przebudowy tego skrzyżowania - dodaje.

Źródło: Starostwo Tatrzańskie, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
KTT09:04, 21 stycznia 2020
..o jo na róndzie jezdzym prosto, wse prosto i dajym rade...
SFA HARDCORE14:12, 20 stycznia 2020
O jejku znajac mistrzow kierownicy z blachami KTT to oni nigdy z ronda nie zjada!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij