Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Jabłonka i okolice
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 84
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
21.01.2020, 16:59 | czytano: 5327

Drożeją bilety na trasie Podhalańskiej Kolei Regionalnej

Fot. UMWM

Od 1 lutego zacznie obowiązywać nowy cennik biletów w transporcie kolejowym na obszarze Województwa Małopolskiego. Wzrosły ceny biletów na trasie Kraków - Zakopane i Podhalańskiej Kolei Regionalnej.

Koleje Małopolskie i Polregio poinformowały, że ceny biletów zmieniają się "w związku ze znacznym wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych". Oczywiście, oznacza to podwyżki. Nowy cennik zakłada wzrost cen średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł dla większości biletów okresowych, niezależnie od relacji.

Nowy cennik:

Nowy Targ – Zakopane: 4,40 zł / 100 zł lub Taryfa Podhalańska: 6,00 zł (komunikacja miejska w Nowym Targu lub w Zakopanem), 8,20 zł (komunikacja miejska w Nowym Targu i w Zakopanem) / 161,20 zł (komunikacja miejska w Nowym Targu), 172,00 zł (komunikacja miejska w Zakopanem), 242,20 zł (komunikacja miejska w Nowym Targu i komunikacja miejska w Zakopanem).

Bilet na trasie Kraków Główny – Zakopane będzie kosztować 15,50 zł.

Szczegóły: TUTAJ

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Ciekawy17:17, 22 stycznia 2020
Jestem bardzo ciekawy ile kosztuje funkcjonowanie Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Oczywistą rzeczą dla mnie jest, że te 4,40zł rekompensuje tylko w części koszty funkcjonowania tego transportu. Resztę dopłacają samorządy z naszych podatków. Dlatego jestem bardzo ciekawy ile jest dopłacane ? Taka informacja jest chyba nie do zdobycia.
Stały klient15:22, 22 stycznia 2020
Drożeją nieznacznie i tak taniej niz busem, i wygodniej i szybciej. Plusów wiele, ale co z tego jak nie ma odpowiednich godzin rozkladu. Stary rozkład był o niebo lepszy, a gdy zasugerowalismy to większa grupą w pociągu po zmianie w pracy, wysmiali nas.. kultura na poziomie pracowników kolei..
Wojtek12:15, 22 stycznia 2020
Oby wróciły nowoczesne składy Podhalańskiej Kolei Regionalnej pomiędzy Nowym Targiem, a Zakopanem.
fbb117:24, 21 stycznia 2020
Dla ścisłości gdy nie było Podhalańskiej, gdzieś ok. 10 lat wstecz bilety były dużo droższe. Potem wprowadzono promocje między dużymi stacjami np Rabka - Zakopane , Nowy Targ - Zakopane, a z małych wiosek nadal było drogo. Z takiej Raby Wyżnej do Zakopanego bilet kosztował ponad 10 złotych. Potem wprowadzono bilet górski i inne promo, gdzie ceny zostały bardzo obniżone dla każdej miejscowości. Po obniżkach bilet kosztuje 5.5 zł - więc jest różnica, tym bardziej, że parę lat temu, życie było dużo tańsze niż dzisiaj.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij