Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Szczawnica i okolice
Snow
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 69
Snow
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 69
Snow
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 69
Rain
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 84
Snow
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 69
Snow
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
22.01.2020, 12:03 | czytano: 2128

Gmina inwestuje w turystykę

Arch. Podhale24.pl

Na 2020 rok gmina Czarny Dunajec zapowiada kolejne inwestycje, które podniosą atrakcyjność turystyczną gminy.

- Obecna liczna infrastruktura turystyczna zostanie rozbudowana o kolejne miejsca, które urozmaicą nam czas i pozwolą na bliższe poznanie lokalnego i transgranicznego dziedzictwa pogranicza Polski i Słowacji - informuje Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu. Gmina, wspólnie ze słowackimi partnerami, pozyskała dofinansowanie na dwa projekty.

W ramach wspólnych projektów zostanie utworzona strefa rekreacyjno-edukacyjna w Chochołowi w bezpośredniej lokalizacji transgranicznego szlaku rowerowego wokół Tatr, kontynuowany też będzie szlak pieszo – rowerowy od Czarnego Dunajca w stronę Odrowąża na odcinku 400m w głąb torfowisk. Na tej też trasie zainstalowana zostanie luneta obserwacyjna. W centrum miejscowości Czarny Dunajec zostanie zainstalowany natomiast totem multimedialny na którym będą prezentowane zrealizowane projekty i lokalne dziedzictwo. Powstanie też wiele publikacji o posiadanych atrakcjach, dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym pogranicza PL-SK. Projekty będą realizowane do marca 2021 roku.

Źródło: UG Czarny Dunajec, oprac. r/ na zdjęciu Muzeum Torfowisk w Chochołowie
najnowsze informacje
komentarze
szaman multimedialny23:56, 22 stycznia 2020
Totem... multimedialny :-D
Brawo22:01, 22 stycznia 2020
A gmina Nowy Targ z dostępem do jeziora nie robi nic. Ponieważ Smarduch woli żwirownię zamiast turystyki. No ale tak sobie wybrali wyborcy.
czytelnik13:12, 22 stycznia 2020
Miasto inwestuje w smog i wstążki
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij