Piątek, 21 luty 2020, Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Czarny Dunajec i okolice
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 84
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
24.01.2020, 11:34 | czytano: 2150

Na Wielkiej Krokwi zobaczymy 9 reprezentantów Polski. Skoczkowie spotkali się z dziennikarzami (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Konferencja prasowa z reprezentacją Polski w skokach narciarskich zainaugurowała tegoroczną edycję FIS Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem.

W spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza uczestniczyli najlepsi polscy zawodnicy – Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, trenerzy kardy A Michal Doležal i Grzegorz Sobczyk oraz prezes PZN Apoloniusz Tajner i dyrektor-koordynator skoków narciarskich i kombinacji norweskiej PZN Adam Małysz.

Apoloniusz Tajner oficjalnie przekazał Kamilowi Stochowi statuetkę Czempiona za 6. miejsce w 85. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polsat. - Bardzo dziękuję prezesowi Tajnerowi, że pofatygował się na Galę Mistrzów Sportów i odebrał nagrodę w moim imieniu. Z oczywistych względów nie mogłem uczestniczyć w Gali, ponieważ startowałem wówczas w Turnieju Czterech Skoczni - przypomniał trzykrotny mistrz olimpijski.

Lider polskiej kadry Dawid Kubacki, który od ośmiu konkursów nie schodzi z podium konkursów Pucharu Świata, ma nadzieję na podtrzymanie tej passy także na Wielkiej Krokwi. - Czuję się dobrze i wierzę w to, że moja ostania dyspozycja utrzyma się jeszcze długo. W ostatnich konkursach było całkiem dobrze, ale mimo to cały czas mam nad czym pracować i na tym będę się skupiał w najbliższych dniach podczas konkursów w Zakopanem - zapewniał triumfator ostatniego Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki.

Przed sobotnim konkursem drużynowym zagadką pozostaje czwarty zawodnik w składzie biało-czerwonych. Szczegóły indywidualnych przygotowań Jakuba Wolnego zdradził Grzegorz Sobczyk, asystent trenera Doležala. - Kuba ostatnio spokojnie potrenował i jego forma wygląda już dużo lepiej - powiedział Sobczyk.

Przypomnijmy, sztab trenerski ustalił, że na Wielkiej Krokwi wystąpią: Andrzej Stękała, Adam Niżnik, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Polska nie wystawia więc pełnego limitu, czyli 12 skoczków, który przysługuje nam jako organizatorom imprezy. Sztab szkoleniowy zdecydował bowiem, że Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Kacper Juroszek i Tomasz Pilch wystąpią w rozgrywanym w tym samym czasie w Sapporo Pucharze Kontynentalnym.


mat. prasowy, s/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
mysz 2718:43, 24 stycznia 2020
Zbierają za reklamę nie wiesz o tym z
mieszkaniec rowni18:27, 24 stycznia 2020
juz dajcie zyc, bo krew mnie zalewa od tyk turystow!!!
z12:40, 24 stycznia 2020
tylko Tajner bez czapki na głowie...a reszta, ehhh, jakieś to takie ciut nieeleganckie w Teatrze ;)
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij